X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Monitor owulacji w zakładce Testy na wykresie
Odpowiedz

Monitor owulacji w zakładce Testy na wykresie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Nurtuje mnie od dawna pewna sprawa, a nie widziałam wytłumaczenia w Pytaniach i Odpowiedziach ze strony OvuFriend.

    W opcjach "dnia" na naszych wykresach w zakładce TESTY znajduje się po za testami owu i ciążowymi również MONITOR OWULACJI.

    Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to działa? Kiedy co zaznaczać? Czy to jakaś inna metoda badania?

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi sie że zaznaczasz jak mocna masz kreskę na teście owulacyjnym (najmocniejsza kreska wskazuje na szczyt owulacji) ale też nie jestem pewna :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka pyta o monitoring owulacji, a nie testy owulacyjne. Owulacja przy testach owulacyjnych jest po 12-48godz po pozytywnym teście. Pozytywny to wtedy kiedy kreska kontrolna i testowała jest równa, lub gdy testowa jest ciemniejsza od kontrolnej.
    Jeśli chodzi o Twoje pytanie... To sama się zastanawiam o co w tym chodzi :/

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się właśnie, czy te wartości "wysoki/niski" nie nawiązują do jakiegoś komputera albo np mikroskopu na ślinę.
    W ogóle brakuje tam opcji z monitoringiem /usg ;).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    google ;-)

    http://www.przedciaza.pl/33-monitor-plodnosci

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Agata3008 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 lutego 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem ciekawa co znaczy monitor owulacji!!!

  • Olcia1988 Przyjaciółka
    Postów: 291 28

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze uważałam że to jest właśnie badanie przez lekarza za pomocą usg. to też nazywa się przecież monitorem

    nowy początek 12-2015
    03-2016 pierwszy cykl z Clo
    04-2016 drugi cykl z Clo + żel conceive plus
    05-2016 cykl bez wspomagaczy + badanie nasienia
  • Madzia1888 Koleżanka
    Postów: 57 42

    Wysłany: 14 marca 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja posiadam monitor owulacji firmy clearblue. Jest to maly komputerek do ktorego dokupuje sie testy owulacyjne. Zaznacza sie pietwszy dzien miesiaczki i od tego dnia w 6 dniu cyklu i az do 15 dnia cyklu. Test wykonuje sie tak samo jak zwykly test owulacji z ta roznica ze aby odczytac wynik owulacji nalezy test umiescic w komuterze za pomoca okienka testowego. Po 5minutach na ekranie pokazuje sie wynik: niski, wysoki badz szczyt.
    Monitor dodatkowo ma funkcje budzika ktory przypomina ze danego dnia mamy wykonac test. Posiada wbudowany kalendarz w ktorym mozemy zaznaczyc wspolzycie badz obfitosc okresu.
    Minus monitora owulacji to: cena samego monitora i cena testow oraz ze jak stosuje sie kuracje hormonalna stala czy tez dlugosc cyklu jest wieksza niz 42dni to moze on wykazywac bledne wyniki.

    pp2018 lubi tę wiadomość


    *** Córeczka Wiktoria 20.08. 2014-22. 08.2014 Mój kochany Aniołek 32tyg+6dn ***


    gannyx8dxw1dmqff.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ