X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Negatywne testy owulacyjne
Odpowiedz

Negatywne testy owulacyjne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pd dwóch cykli robie testy owulacyjne. I w tym i poprzednim nie wykazały owulacji. Kreski były prawie jednakowego koloru jednak ta pierwsza byla odrobinę ciemniejsza. W tym cyklu testowałam dla pewnosci 10 dni i to samo. Czy któraś z Was miała podobnie ?

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie każda kobieta może mieć dwa cykle bezowulacyjne w roku. Ja tym testom aż tak bym nie ufała, bo one nie dają 100% gwarancji. Myślę, że warto pójść do ginekologa i sprawdzić fachowo jak to u Ciebie wygląda. A poza testami warto obserwować np śluz i temperaturę, bo to jest jednak bardziej miarodajne niż testy.

    LuckyMe lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy orientujesz sie ile dni po ewentualnej owulacji lekarz jest w stanie zobaczyc czy ona wystąpiła?

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niewiem ale z krwi sie dowiesz

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie, to u ginekologa możesz wykonać tzw. monitoring owulacji. Przychodzisz do lekarza w wyznaczonych przez niego dniach (określone dni cyklu) i lekarz robi Ci USG. Dzięki temu może dokładnie zbadać Twój cykl, czas owulacji, endometrium i wykryć ewentualne nieprawidłowości. W Internecie i na forum jest sporo informacji na temat monitoringu . A czy nie stosowałaś może antykoncepcji hormonalnej? Moja szwagierka niedawno urodziła ale przez tabletki długo się starała o dziecko i też ginekolog stwierdził u niej cykle bezowulacyjne. Dostała clostilbegyt i się udało. Tak więc głowa do góry, wszystko jest do ogarnięcia :)

    LuckyMe lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adzia85 wrote:
    A czy orientujesz sie ile dni po ewentualnej owulacji lekarz jest w stanie zobaczyc czy ona wystąpiła?

    Jeśli będzie przed owulacją będzie widać pęcherzyk na usg, po owulacji widać ciałko żółte.

    Nie warto iść przez @, bo wtedy rzeczywiście niewiele można zobaczyć.

    Najlepiej iść ok. 12 - 13dc (przy owulce 14dc). Lekarz sprawdzi czy coś tam rośnie, czy już ew. jest po. Jeśli przykładowo pęcherzyk będzie miał z 20mm (pękają ok. 22-26mm, pęcherzyk rośnie ok. 2-3mm doba), warto umówić się na kolejną wizytę za dwa, trzy dni. Będzie wiadomo czy może nie pękają czy bedzie już ciałko żółte.

    LuckyMe lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • lojkalojka Autorytet
    Postów: 1465 2082

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adzia85 wrote:
    Pd dwóch cykli robie testy owulacyjne. I w tym i poprzednim nie wykazały owulacji. Kreski były prawie jednakowego koloru jednak ta pierwsza byla odrobinę ciemniejsza. W tym cyklu testowałam dla pewnosci 10 dni i to samo. Czy któraś z Was miała podobnie ?
    Moim zdaniem nie warto tracic kasy na te testy . Lepiej udac sie na monitoring owulacji. Ja w tym cyklu wykonalam 15 testow i kazdy byl mega negatywny i co ? okazalo sie , ze jestem w ciazy :)


    Szczesliwa mama dziewiecioletniej Cariny i malego Leonka <3
    [*] 6tc 07.01.2015
    relgwn15o8cdzpyz.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy owulacyjne od zeszłego cyklu. W związku z tym, że mam taką pracę a nie inną i że gdzieś wyczytałam, że najlepiej robić je o tej samej porze, ale nie rano, to postanowiłam robić je ok 21.30. I tak też robiłam dwa tygodnie, oczywiście testy owulacji nie wykryły. Raz spotkałam się z koleżanką i opowiedziałam, ze mam problemy z owulacją a ona mi na to, że robię testy za późno... Następnego dnia zrobiłam więc test o 11 rano. I okazało się,że akurat wtedy owulacja została wykryta. Najlepsze jest to, że w tym samym dniu powtórzyłam test tak ja zwykle o 21.30 i wtedy owulacji już nie było! Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej sugerować się temperaturą i śluzem ( choć z tym drugim akurat u mnie marnie), bo testy mogą pomóc ale mogą też niepotrzebnie nas zestresować.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Rossanna Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od tego cyklu zaczęłam używać testy owulacyjne i robiłam je od 1 dnia cyklu by nie przeoczyć czasem owulki bo nie wiedziałam czy może być bardzo wcześnie czy późno . I testy pokazywały bardzo jasną kreskę na samym początku z dnia na dzień co raz ciemniejszą a testy robiłam o różnych porach dniach . Najlepiej się robi koło 16/17 coś takiego i robiłam tak trzy testy dziennie i w końcu w 17 dniu cyklu pojawiły się dwie mocne krechy . Testy były zakupione na allegro i jedna pani z innej strony napisała że ma te same i że ciemniejsza kreska już nie będzie i że do dzieła ! I tak właśnie się stało :D działo się <3 komentarz tej pani szczególnie bardziej mnie uszczęśliwił jak napisała że z tymi testami zaciążyła :D

    Życzę Powodzenia Wam kochane :*

    Walczę i walczyć będę o Ciebie , bo największym darem dla kobiety jest bycie matką . <3
    2x1ns8qtdlph8oic.png

    svchflw1p631ze1p.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ