X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Nie rozumiem mojego cyklu...
Odpowiedz

Nie rozumiem mojego cyklu...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    od 5 miesięcy staram się o kolejne dziecko. Problemów mam dużo, ale tym razem chciałabym Was prosić o pomoc w tych hormonalnych. Od 6 miesięcy smaruję się hormonami naturalnymi. Pierwsze 4 cykle tak: estrogen cały cykl i progesteron od 8 dni do końca. Z czytania mi wyszło, że to nie bardzo pasuje do natralnego cyklu, więc za poradą zmieniłam na: estrogen do 14 dc, progesteron od 15go do 27go i 7 i 8 dzień po wprowadzeniu progesteronu estrogen.
    Pierwsze 2 cykle plamiłam 7 dni po zaczęciu progesteronu. Potem był spokój, a teraz znowu plamię 7 dni po wprowadzeniu progesteronu.
    Moje cykle są 28-33 dni. Temperaturę mierzę od 3 cykli. W pierwszym miałam owulację 18 dnia, w drugim w ogóle, a teraz 19go (tzn skok temperatury).
    Czy w związku z tym nie byłoby logiczniej zaczynać progesteronu 18-19 dnia?
    I dlaczego 7 dni po progesteronie plamię?
    Pomożecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 12:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt? To jednak nie plamienie, a okres, a owulacja nie była owulacją :(
    czyli miałam bezowulacyjny 22 dniowy cykl...

  • Lamparcica Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie rzecz ujmując: progesteron powinno się brać po owulacji. Jeśli Twoje cykle trwają 28-33 dni to można mniej więcej osądzić, kiedy jest owulka.
    To że podniosła się tempka nie oznacza, że owulacja już jest. Mogła być wcześniej a może być parę dni później.
    Ja bym brała progesteron zgodnie z zaleceniami lekarza, czyli monitoring i dopiero :) Poza tym jak odstawiasz progesteron to przygotowujesz organizm na nadejście miesiączki. Np. przy długich cyklach dostaje się progesteron na wywołanie okresu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prowadzi mnie lekarz, który mógłby monitorować.
    Własnie się nad tym zastanawiałam... czyli jak się staram to powinnam brać progesteron do okresu, a nie odstawiać, tak?

  • Lamparcica Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron powinnaś brać 10 dni maks. Po tym czasie powinno wystąpić krwawienie (u mnie występuje 2-4 dni później). Jak to jest, że masz przepisany progesteron (obstawiam duphaston albo luteinę) i nie wiesz, kiedy i jak brać...?
    Jeśli nie prowadzi Cię lekarz, to ja bym się jednak zastanowiła. Bo to,czy masz owulkę na 100% czy nie, potwierdzi tylko monitoring. Powiedzmy, że WYDAJE Ci się, że coś tam się dzieje, potem łykasz progesteron, a okazuje się, że owulka jeszcze się nie rozkręciła a Ty ją zatamowałaś. Żeby uniknąć takich sytuacji lepiej skontaktować się z lekarzem. Chyba że nie zależy Ci na ciąży, to wtedy bierzesz, jak chcesz :) byle w drugiej połowie cyklu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam, że biorę hormony bioidentyczne, nie syntetyczne. Nikt w Polsce się na tym nie zna. Leczył mnie lekarz niemiecki, ale on kazał smarować progesteronem od 8 dc, a to już wiem, że źle, bo hamuje owulację.
    Według kobitek z grupy o naturalnych hormonach, na podstawie moich wykresów nie mam owulacji w ogóle, a kiedyś muszę ten progesteron brać...
    Strasznie to trudne :/

  • Lamparcica Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 2 lutego 2017, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Sung musisz najpierw poznać swoje ciało, bo Twoje ciało wie, w jakich dniach przewiduje owu. Ja bym zrobiła "poglądowy" cykl beze tego całego smarowania, a potem już bym wiedziała, że jak np. moje ciało mówi, że owu jest między 17-20 dc to zaczynam smarowanie 22-24 dc.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ