X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów okres zatrzymuje sie na chwile. o co chodzi?
Odpowiedz

okres zatrzymuje sie na chwile. o co chodzi?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Juz drugi cykl z rzedu przytrafia mi sie sytuacja gdy po 2 dniach okresu krew zatrzymuje sie. Jest tylko mini plamienie tak ze w zasadzie zalozylam tylko wkladke. Podpaska nie byla potrzebna. Czwartego dnia krew znow leci... probowalam cos poszukac w necie ale bez rezultatow. Kiedy wpisuje "zatrzymanie miesiaczki" wyrzuca info o calkowitym braku okresu.
    Takie zatrzymanie zdarzalo mi sie w przeszlosci ale bardzo sporadycznie. Ktos wie o co chodzi?

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 7 lipca 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ogólnie ten okres jest skąpy czy potem leci normalnie? :D

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 29 lipca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie okres ostatnio jest skąpy. W tym miesiacu znowu zaczyna sie to samo chyba...

    dziwne to jest bo raczej zawsze wszystko wygladalo "normalnie". Zaczynam sie martwic ze cos z hormonami sie dzieje :/

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła komplet badań przez cały cykl. Włącznie z monitoringiem.
    Może przyczyną skompych @ jest słabe endometrium- bo ono potem z nas ucieka z początkiem nowego cyklu.
    Dlatego podstawowe pytanie ginów jest takie, że pytają o @- czy jest skąpa, czy się jakoś zmieniła czy wręcz odwrotnie.

    Na pewno warto obejrzeć na usg endo zaraz po @- w celu oceny czy są jakieś polipy które np. mogą przytykać pochwę i @ wtedy nie ma jak uciekać, w okresie owulacyjnym aby sprawdzić jego grubość i po owulacji.

    Każde odstępstwo od normy zaleca się sprawdzić u lekarza- jeśli się coś zmieniło i nie jest jak zawsze.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, idź do lekarza opisz sytuację a on zleci badania i będziesz wiedziała na czym stoisz.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    umowilam sie do lekarza. Niesety dopiero na poczatek wrzesnia.

    W tym miesiacu bylo to samo... :/ okres zatrzrzymal sie na poltora dnia, a potem jeszcze jeden dzien normalnego krwawienia.

    test ciazowy negatywny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 19:03

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam, okres trwa dwa dni, trzeciego kompletna cisza, a później już tylko bardzo delikatne plamienia. Byłam z tym u gina, pytał od kiedy tak mam i w sumie nie umiałam na to pytanie odpowiedzieć, ale raczej nie od zawsze, kiedyś było jednak dłużej. Zrobił usg, o endo nic nie mówił... Ale pewnie jest cienkie, tak na logikę? Chociaż jak podpytywałam na forum dziewczyn ze słabym endo czy tak to u nich wygląda, to wyszło, że wręcz przeciwnie, więc już sama nie wiem. Gin kazał mi się tym póki co nie martwić, przepisał glucophage i zlecił badania, kolejną wizytę mam 18.08., zobaczymy co tym razem wyjdzie, eh...

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 12:25

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coz, najwyzej wyjde na panikare ;) ale skoro cos mis ie nagle zmienilo w okresie to wole to skonsultować. Dodatkowo jajnik mi szalal w tym cyklu, wiec niech machnie usg czy tam wszystko ok ;)

    W kazdym razie dobrze wiedziec ze jest wiecej takich przypadkow. Juz mialam sie za dziwologa haha :D

    Sonka, jakie badania miasz zlecone?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 19:35

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 5 września 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam pierwszy zestaw badan hormonalnych, takie ogolne narazie z tego co widze, ale w kierunku PCO.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 września 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby się wszystko wyjaśniło dzięki badaniom :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też tak mam ze 2 dni okresu potem z dzień przerwy i jeszcze potem 1 dzień okresu. Chyba od zawsze tak mialam z tego co pamiętam jakoś sie nad tym nie zastanawialam czemu, zapewne hormony.

  • Bercia Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 12 września 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobny problem. Zaczynał mi się okres, trwał 2 dni, potem 3 dni nic i znów się pojawiał. Poszłam z tym problemem do ginekologa i się okazało, że to zaburzenia hormonalne. Aby wyregulować okres, musiałam zacząc przyjmować tabletki antykoncepcyjne.Tabletki zażywałam trzy lata, kilka miesięcy temu przerwałam (bo staramy się o dziecko z mężem) i póki co okres pojawa się regularnie.

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 26 września 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak samo to u mnie wygląda od lat. Po 3 dniach okres sie wdecz zatrzymoje na dzien ,półtorej... i wraca na dwa dni w skapej formie.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 2 października 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mam. mam cienkie endometrium 5 mm w fazie okołoowulacyjnej. owulacja jest zawsze naturalna. 3 dnia zazwyczaj lub 2 jest brak miesiaczki. Ogólnie miesiączki to same plamienia. Lekarze olewają temat. Kiedys czytalam ze w tym dniu jest cisza hormonalna w organizmie, dlatego w tym dniu - 3 - zawsze robi sie badania hormonów.

    Wg badań hormonów mam pco (lh/fsh=1,80). Wg usg nie ma pco, mam naturalne owu. Estriadol 4 dc =27 (21-250). Testosteron w normie, brak IO. Bralam ovarin i pilam inofem -rownez nic nie zmienil-bo nie mam pco.

    prolaktyna podwyzszona. czytalam gdzies ze przy hashimoto jest niski estriadol i podwyzoszona prolaktyna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2017, 19:30

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • GosiaS Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 września 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam.Jesyem po usunięciu polipa,lekarz twierdzi że wszystko ok i mam się nie martwić.Co do prolaktyny to przy podwyższonej zatrzymuje się okres,jest skąpy a przy wysokiej zanika.Mialam kiedyś podwyższona brałam leki na prolaktynę przez 3 miesiace przy okazji wyszło że się podwyższała przez tarczycę,wykryto u mnie niedoczynność.

  • Kaja2017 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 marca 2023, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po rozpoczęciu brania duphastonu tak właśnie wygląda moja miesiączka 3 dni obfitego krwawienia ze skrzepami, potem 1 dzień przerwy i znowu 2 dni słabego plamienia. Podobno wpływ ma też moje tyłozgięcie macicy.

  • Aga_1991 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo od kilku lat. Okres sie zaczyna, potem 2-3 dzień nic albo lekkie plamienia i od 4 dnia normalny okres ok 3-4 dni.
    Badania wszystkie w normie, zarówno hormony, jak i endometrium. Chętnie się dowiem co jeszcze mogę zbadać

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ