X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Ovu nie zaznaczył owulacji dlaczego ???
Odpowiedz

Ovu nie zaznaczył owulacji dlaczego ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś dziwnie w tym cyklu wydaje mi się, że owulacja już była popatrzcie na mój wykres temp. Ale Ovu nie zaznaczył mi nic na wykresie. To dopiero mój drugi cykl tutaj, może bardziej doświadczone użytkowniczki mi pomogą ustalić na podstawie wykresu czy ta owulacja była czy nie?

    https://ovufriend.pl/graph/b1a5d9c2d1b38a68ac502e06cfd45e8b

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę nikt mi nie może pomóc?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 7 lipca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, spokojnie. Nawet staraczki pracują i nie odpisują w kilka minut ;) zobaczysz, po godz. 18 wpisów jest zawsze wiecej :) po pierwsze, nie sugeruj sie na 100% autooznaczeniami wykresu. Przede wszystkim to Ty, na podstawie swoich oznaczeń, masz się nauczyć jak go odczytywać. Ja np. w tym cyklu usunęłam owu z dnia, ktory oznaczył automatycznie i wpisalam 2 dni pozniej. Wiem, ze moje oznaczenie jest prawdopodobie bardziej słuszne, choć pewności oczywiście nie mam.
    Po drugie, Twój wykres nie jest "standardowy" przez co na pewno trudniej ustalić co z tą owu. Często owu nie jest wyznaczana, a po tygodniu komputerowi "sie przypomina" i nagle ja gdzieś oznacza w połowie cyklu, gdy ma juz wiecej podstaw by sadzić, ze tego dnia owu była.
    Twój cykl troche skacze i myśle, ze dlatego nie zostala wyznaczona owulka. Nie ma na nim 3 dni wyraźnie wyższych temperatur. Ponadto brakuje temp. miedzy 23 a 27 dniem, co utrudnia sprawę, bo nie zgadniemy comiesięczne wtedy działo. A są to kluczowe dni, ponieważ widac, ze po 27 temperatury są jakby wyższe. Niestety nie masz tez opisu szyjki macicy, ktory bardzo ułatwia określenie dni płodnych. Kolejnym czynnikiem zakłócającym jest antybiotyk. Mógł on przesunąć owu na poźniejszy termin lub w ogole "usunąć" z tego cyklu.
    Ile dni zazwyczaj ma Twój cykl?
    Masz jakieš dodatkowe odczucia? Klocie jajnika, bol piersi?
    Sądzę, ze w tym cyklu Ci nie pomożemy, bo mamy za mało danych...jedynie porównanie z poprzednimi cyklami umożliwiłoby prawdopodobne określenie kiedy byle dni płodne.

    PS. Przepraszam za brak polskich liter i ewentualne dziwne słowa, ale pisze z tel i z podpowiedziami :p

    momo1009 lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 7 lipca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obstawialabym, ze owu mogła byc ok. 2 lipca. Sluz ok, test ok, wydaje sie, ze ostatnia z niższych temp....często podwyższona temp. utrzymuje sie 3 dni, potem opada. no ale tak jak mówiłam, za mało danych.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam żadnych dodatkowych objawów niestety :(. Szyjki nie umiem badać, śluzu mam ciągle sporo i albo przeźroczysty albo lekko białawy. Temperatura jest teraz cały czas podwyższona, u mnie podwyższona temp. to taka od 36,7 wzwyż.

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia owulacje to tylko mozesz miec pewnosc ze mialas po usg natomiast programy, testy nie daja dobrej pewnosci. Patrzac na Twoj wykres to ja widze dwie mozliwosci wtedy kiedy pierwszy raz zaznaczylas sluz rozciagliwy(+2 dni) i chyba 2 lipca bo jest spadek, ale niekoniecznie tak musi byc, mogla byc a nie musiala. Troche masz za duze wahania, gdzie mierzysz tempke, czy masz jakies zaburzenia cyklu itp

  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperaturę mierzę dopochwowo rano przed wstaniem z łóżka. To mój 2 cykl i z tego co zauważyłam w pierwszej fazie mam wahania między 36,3-36,6 a w drugiej 36,7-36,9 a czasem nawet 37. A jaka powinna być prawidłowa skala wahania tych temperatur?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba zbadac na pewno hormony, chociaz patrzac ogolnie po wykresach to czasami tak bywa i nie ma w tym nic dziwnego.
    Napisz tez do vanessa uwazam dziewczyne za ekspertke, w zakresie interpretacji cyklu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2014, 18:38

    momo1009 lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 7 lipca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Napisz tez do vanessa uwazam dziewczyne za ekspertke, w zakresie interpretacji cyklu :)
    Oj tam oj tam bez przesady ;)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 7 lipca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1983 napisałam Ci co nieco pod wykresem :) ale ekspertka nie jestem więc mogę się mylić :P

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa nie ma żadnego komentarza pod wykresem :/. A co napisałaś?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 7 lipca 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dobra Vanessa już widzę Twój komentarz, dzięki za pomoc :)

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 8 lipca 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kasia1983 napisałam Ci co nieco pod wykresem :) ale ekspertka nie jestem więc mogę się mylić :P

    Witaj vanessa, ja podobnie jak Kasia, dopiero działam 2 raz na wykresie, czy masz możliwość zerknąć na mój wykres? Obawiam się, że ten ovu nie zaznaczy mi owulacji nigdy. Nie potrafię sama interpretować wykresu, nie wiem jakie temperatury są prawidłowe i kiedy ewentualnie następuje owulacja. Jeśli mogłabyś to proszę Cię o pomoc :)

    Pozdrawiam serdecznie

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj zaczął mnie pobolewać brzuch jak na okres :(... I czuję się jak balon choć nie mam wzdęcia ... Coś mi się wydaje, że nic z tego :(

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 lipca 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka wrote:
    Witaj vanessa, ja podobnie jak Kasia, dopiero działam 2 raz na wykresie, czy masz możliwość zerknąć na mój wykres? Obawiam się, że ten ovu nie zaznaczy mi owulacji nigdy. Nie potrafię sama interpretować wykresu, nie wiem jakie temperatury są prawidłowe i kiedy ewentualnie następuje owulacja. Jeśli mogłabyś to proszę Cię o pomoc :)
    Jesteś w trakcie dni płodnych tyle można na dzień dzisiejszy powiedzieć :)
    W poradach pamiętnikowych (na niebieskim tle) zamieściłam podstawowe info na temat interpretacji cyklu więc polecam https://ovufriend.pl/pamietnik/nasza-droga-przez-napro,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 9 lipca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj zaznaczył mi owulację 6 lipca jakaś data od czapy moim zdaniem... Od wczoraj mam pobolewanie w podbrzuszu niewielkie jak przed okresem, więc już sama nie wiem...

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ