X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu ktoś z was, u kogo owulacja nie występuje każdego miesiąca ? Jesli tak, w jaki sposób sobie z tym radzicie?

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 12 maja 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomoge, ale proponuje udac sie do ginekologa, który napewno coś zaradzi na bezowulacyjne cykle. pozdrawiam ;]

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • MistrzyniWKochamCieMisiu Autorytet
    Postów: 558 1121

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu nas bardzo dużo, niestety. Szczególnie u dziewczyn z PCOS. Ja nigdy nie miałam sama owulacji, wszystkie były wywoływane przez leki - clostilbegyt. Jeśli masz więcej cykli bezowulacyjnych niż 2 w roku to koniecznie zgłoś się do gina:)

    Maja (2900g i 48cm) oraz Ola (1900g i 44cm) - ur. 5.01.2015
    relgo7esxnwbr62i.png
    2813c71e57.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u lekarza już byłam, bo staramy się z meżem już dosyć długo i nic .. powiedział, że nie każdego miesiąca mam owulacje.. dlatego że mam więcej męskich hormonów .. Ale nic więcej nie pomogł.. poradził tylko brać kwas foliowy ,który zażywam..ale on sam mi chyba nie pomoże.. :/ i że się mam tym nie stresować,że jestem młoda i na pewno się uda.. lecz jednak mam wrażenie że nie chciał mi pomuc :/ Mam kolejny termin u innego lekarza..o tabletkach wywołujacych owulacje słyszałam i czytałam, lecz nie wierze,że by mi takie przepisał..myśle że i ten mi nie pomoże :/

  • MistrzyniWKochamCieMisiu Autorytet
    Postów: 558 1121

    Wysłany: 13 maja 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... dziwny ten lekarz, a ile mies się starasz? Robisz testy owu, albo mierzysz temp? skąd wiesz, że nie masz owulacji? bo przecież przeważnie jest tak, że owu była, ale w ciąże nie zachodzimy.
    Proponuje zmienić lekarza, powiedzieć co jest i zasugerować clo i monitoring chociaż jednego cyklu.
    Dodatkowo zapraszam na forum > Wszystkie zielary z ovu. Tam dziewczyny zastępują clo soją, biorą też donga i inozytol (dwa ostatnie tez przyjmuje). Wszystko to suplementy. Warto poczytać o takich wspomagaczach, jest wiele wątków o tym w dziale > starając się z pomocą medyczną.

    Maja (2900g i 48cm) oraz Ola (1900g i 44cm) - ur. 5.01.2015
    relgo7esxnwbr62i.png
    2813c71e57.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy sie 7 mies,drugi cykl tutaj..wiem wiele kobiet stara sie dużo dłużej..ale i tak myśle,że coś nie tak. Temperature mierze codziennie.. ovu nie zaznaczyła mi owulacji w ostatnim cyklu,dlatego myśle,że jej nie było..no i lekarz twierdzi że nie mam jej każdego miesiąca. Dlatego zakupiłam testy owulacjne , i chce zobaczyć czy one owulacje wykryją.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleisz wykres poprzedniego cyklu?
    Dwa cykle bezowulacyjne w roku uważane są za normę i brak powodu do niepokoju.
    Przy podejrzeniu cykli bezowulacyjnych najpewniejszy jest monitoring, on da odpowiedź czy owulacja wystąpiła. Testy owulacyjne nie informują o odbytej owulacji, a o przygotowaniu się do niej organizmu. Pytanie czy doszło do owulacji pozostaje bez odpowiedzi.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w jaki sposób moge to zrobić ? Jeszcze nie wklejałam nigdzie :/ Na ostatniej wizycie u lekarza ,było widać dużo dosyć dużych pecherzyków..lekarz mówił,że wygląda na to, że nie mogą się one zdecydować, który z nich pęknie ..jakby chciał powiedzieć,że lada chwila to sie może stać.. myśle że żaden nie pękł.. i nie pęka do dzisiaj :/

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod wykresem masz opcję "udostępnij wykres", wybierasz zakładkę link i kopiujesz tutaj.
    Jak możesz skopiuj linki do każdego wykresu, jakim dysponujesz.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/b05d7d88115d3666006ab3064a5caa8b

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie brakuje zbyt dużo pomiarów, by z temperatury coś powiedzieć. Jedynie śluz sugeruje nieprawidłowości.
    Czasem temperatura opada dopiero przed owulacją, a więc technicznie mogła wystąpić między 10-17 dc.

    Najbezpieczniej byłoby się z jakimś fachowcem spotkać na monitoringu i niech on zobaczy co z tymi pęcherzykami się dzieje.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ten sluz tez wydaje mi sie byc nie taki jaki powinien.. Jest caly czas tylko wodnisty .. :/ Zobacze co ten inny lekarz mi powie. Dziekuje ci za rade =)

  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 3 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    ja tu czegoś u siebie nie rozumiem.
    Mam cykle 25 dni. Ale okres mam 8 dni.... Czasem 9 dni...
    Wychodzi na to, że owulacja u mnie moze nastąpić od 8 do 12 dnia cyklu..

    Nie wydaje Wam się to bez sensu?

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 10 września 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Mam pytanie...jak zachowuje się szyjka macicy w cyklach bezowulacyjnych? Możliwe że w dniach które normalnie powinny był płodne jest otwarta, śluz typowo płodny a potem się zamyka? Miewam od kilku miesięcy takie cykle i nie wiem dokładnie jak to wygląda...

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 10 września 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrth może się zachowywać różnie, zależnie od tego co się dokładnie dzieje w organizmie i co jest przyczyną braku owulacji. Ja np przy mega długaśnych cyklach bez owu miałam zwykle normalne objawy płodności, coraz lepszy śluz, otwierająca się szyjka, a potem koniec, brak płodności, kilka dni ciszy i znów nieudana próba podejścia do owulacji. I tak wiele razy. To jest chyba typowe dla PCOS. Potem miałam dłuugie cykle bez objawów płodności, totalna cisza.
    Mam też koleżankę, która miała podejście do owulacji, super śluz, otwarta szyjka, potem normalna faza lutealna, progesteron w normie i samoistna miesiączka. A mimo to owulacji nie było, pęcherzyk nie pękał.

    mrth666 lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 10 września 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dzięki za informacje :)
    Zawsze miałam owulki ale od kilku miesięcy coś się jebie i jeszcze nie bardzo wiem jak to rozpoznawać. Wszystkiego dowiem się w piątek bo mam wizytę u ginka i pewnie zrobi USG. Po cichu mam jedynie nadzieję że owulka była/będzie :(
    Pozdrawiam! <3

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ