X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Płodność po odstawieniu antykoncepcji
Odpowiedz

Płodność po odstawieniu antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mojś Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie po jakim czasie powróciła wam owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu ale oprócz kłucia na zmianę w jajnikach nie mam żadnych oznak owu, przede wszystkim charakterystycznego sluzu brak. Jestem oczywiście bardzo niecierpliwa i zaczynam się denerwować ze może zwiastować to jakieś problemy :( poradźcie dziewczyny, pomóżcie

  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trudno powiedzieć bo po odstawieniu tabletek nie zwracałam na to za bardzo uwagi. U mnie po około dwóch latach brania anty bardzo się rozregulowałam. Na początku były miesiączki trwające dwa tygodnie, później 40-45 dniowe cykle na zmianę z 25 dniowymi. Od maja stwierdzone policystyczne jajniki. Dlatego jeśli czujesz że coś może być nie tak to moim zdaniem lepiej od razu to sprawdź na USG, chociażby dla świętego spokoju - ja za długo zwlekałam. Ale może trzeba się tylko wspomóc witaminami żeby poprawić śluz 😉 Daj znać czy coś się poprawiło 🙂

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojś wrote:
    Hej, mam pytanie po jakim czasie powróciła wam owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu ale oprócz kłucia na zmianę w jajnikach nie mam żadnych oznak owu, przede wszystkim charakterystycznego sluzu brak. Jestem oczywiście bardzo niecierpliwa i zaczynam się denerwować ze może zwiastować to jakieś problemy :( poradźcie dziewczyny, pomóżcie
    Hej, ja odstawiłam tabletki w październiku a pierwszą owulacje miałam w grudniu. Jakby dopiero 3 cyklu po odstawieniu.
    Ale jest to sytuacja mocno indywidualna.

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 23 lipca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wróciła jakoś po 3cyklach. To zupełnie normalne, nie ma powodów do nerwów. Obserwuj swoje ciało, a po 3 mc jeśli dalej będą wątpliwości idź do lekarza

    age.png
  • Ania162 Znajoma
    Postów: 17 19

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie - odstawiłam po roku brania - już w pierwszym cyklu miałam normalną owulację (potwierdzoną już po przez usg) i standardowe cykle po ok 30 dni 🙂

  • mgielka Ekspertka
    Postów: 250 188

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po tablach weszłam w normalny cykl, tylko ciut krótszy niż przed 3ma Laty (ciąża plus dwa lata ponad tabsow -Limetic).
    3 cykle za mną.
    Pierwszy okres był jakby go nie było. Ledwo co. Podobno endo nie zdażyło się rozrosnąć , wiec nie miao co się łuszczyć.
    Potem miesiączki normalne, mniej bolesne niż przed ciąża.
    Wykresy wyglądają niemal ksiazkowo, owulacja jest i ją czuję.
    Jedynie faza lutealna krótka :( 11dni.

    6cd1593282061535d5df63d75588ab17.png
  • Monika_1992 Przyjaciółka
    Postów: 88 32

    Wysłany: 2 października 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, brałam tabletki antykoncepcyjne 7 lat. Po okresie z odstawienia owulacja wróciła od razu. Robiłam testy owulacyjne i dni płodne wróciły bez problemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moja przygoda z tabletkami trwała 5 lat. W czerwcu odstawiłam i niby wszystko wróciło do normy oprócz długości cykli...raz 20dni raz 24 albo 28. Mierzę tempkę i badam śluz wszystko gra...teoretycznie. W praktyce zajście w ciążę jest trochę trudniejsze...ale jeszcze próbujemy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ