Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc przy interpretacji wyników badań
Odpowiedz

Pomoc przy interpretacji wyników badań

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gabs Nowa

Wysłany: 21 marca 2017, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Właśnie zaczynamy nasze starania o dziecko i ponieważ chciałabym podejść do tematu świadomie i odpowiedzialnie zaczęłam od badań :)
    Chciałabym Was poprosić o pomoc w ich interpretacji :

TSH 2,290 (norma 0,27 -4,20)
    prolaktyna 13,4 ng/ml (norma 4,8 - 23,3)
    progesteron 0,153 ng/ml
    norma f.pęcherzykowa 0,057 - 0,893
    f. owulacyjna ( 0,121 - 12.0)
    f. lutealna ( 1,83 - 23,9)
    folikulotropina FSH 5,2 mlU/ml
    norma 3,5 -12,5 faza folikularna
    4,7 - 21,5 faza owulacji
    1,7 - 7,7 faza lutealna

Badania robiłam w 23 dniu cyklu, cykle mam od 28 do 30 dni nieregularne.
    Zastanawia mnie niski wynik progesteronu, czy powinnam się martwić? Czy to oznacza, że owulacja nie wystąpiła?

Z góry dziękuję za pomoc!

• Madziula100 Koleżanka

Wysłany: 27 marca 2017, 14:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki niski progesteron raczej wskazuje na brak owulacji. Dobrze byłoby zbadać w 2-3dc FSH i LH, żeby zobaczyć jaki jest stosunek LH do FSH (najlepiej jeżeli wychodzi stosunek 1).

Czekam na Drugie Szczęście :)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 kwietnia 2017, 00:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh wskazuje niedoczynność tarczycy. Wg norm tsh do staran powinno wynosić 1 max 1,5.

• Paulinucha87 Ekspertka

Wysłany: 23 kwietnia 2017, 19:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem tsh nie jest tragiczne bez przesady,żeby tutaj zaraz "diagnozować"niedoczynność.Sama mam 2,26 i w sumie biorę pół tabletki euthyroxu25 dziennie.Nie ma tragedii z tym tsh.Prolaktyna bardzo ładna,ale ten progesteron no cóż nie za ciekawy.Miałaś najprawdopodobniej cykl bezowulacyjny i czasem się i takie zdarzają.Wazne,żeby nie było ich "ciągiem"kilka cykli pod rząd.Możliwe,że to jednorazowy wybryk,a jak nie to suplementacja progesteronem w drugiem fazie na pewno pomoże.Może udaj sie jeden cykl na monitoring zobaczyć jak to wygląda.Powodzenia :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego