X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Powolny wzrost temperatury po owulacji
Odpowiedz

Powolny wzrost temperatury po owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dubluję wątek to przepraszam, nie doszukałam się odpowiedzi :) czy powolny wzrost temp po owulacji jest ok? Mierze dopiero drugi cykl, w poprzednim miałam od razu duży skok, a teraz rośnie z każdym dniem powoli. Gdzieś przeczytałam, że to mogło nie dojść do owulacji. Miałam pozytywny test owulacyjny, spadek temp przed "owulacja", śluz plodny i charakterystyczny dla mnie dość mocny ból owulacyjny. Co myślicie?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś, kiedyś czytałam, że jak tak wolno rośnie temperatura po owu, może to oznaczać, że owulacja była "gorszej" jakości i ciałko żółte słabo sobie radzi z produkcją progesteronu. Czy tak jest rzeczywiście? Nie wiem.

    W każdym razie raczej możesz założyć, że owulacja była, chociaż trudno określić - przy takim wykresie - kiedy. Ale skoro wyszedł Ci test owulacyjny pozytywny 18 dc, to prawdopodobnie owulacja była tego 19 dc, czyli OF dobrze wyznaczył. Oczywiście, czy na pewno była tego dnia i czy w ogóle była, to nigdy na 100% nie wiadomo.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Gdzieś, kiedyś czytałam, że jak tak wolno rośnie temperatura po owu, może to oznaczać, że owulacja była "gorszej" jakości i ciałko żółte słabo sobie radzi z produkcją progesteronu. Czy tak jest rzeczywiście? Nie wiem.

    W każdym razie raczej możesz założyć, że owulacja była, chociaż trudno określić - przy takim wykresie - kiedy. Ale skoro wyszedł Ci test owulacyjny pozytywny 18 dc, to prawdopodobnie owulacja była tego 19 dc, czyli OF dobrze wyznaczył. Oczywiście, czy na pewno była tego dnia i czy w ogóle była, to nigdy na 100% nie wiadomo.
    Test był wyraźnie pozytywny tylko tego jednego dnia, do tego bardzo bolał mnie brzuch (jak co miesiąc ) więc oby, bo to nasz ostatni cykl starań przed dłuższą przerwa :( martwię się, bo miesiąc temu miałam wyraźny skok, ale mierze dopiero 2 miesiąc więc może tak mam ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ