Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?
Odpowiedz

Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię w tym cyklu komplet badań, ale owulacja wypadnie mi 3.05, a pik lh 2.05. Moje laboratorium będzie zamknięte 2.05 i przez cały weekend. Mogę zatem zrobić to badanie 29 kwietnia, tj. 4 dni przed owulacją i 3 dni przed pikiem albo 4.05, czyli dzień po owulacji i 2 dni po piku. Ta pierwsza opcja wydaje mi się całkiem bez sensu, bo tyle dni przed owu testy lh wychodzą mi zawsze negatywne. Dzień po owu być może poziom lh będzie jeszcze podwyższony, ale niekoniecznie. Czy powinnam się tym przejmować i zrobić to badanie w kolejnym cyklu? Czy może jak zrobię prolaktynę i progesteron w 7dpo to już da mi wystarczający obraz i to LH będę mogła odpuścic?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co chcesz badac LH przed samą owulacją? Z tego co wiem, to takie badania robi sie przy planowanych inseminacjach. A przed rozpoczęciem stymulacji fsh i lh ale to w 2-3 dc a nie w połowie. Jesli chcesz sprawdzic, czy Twój pecherzyk jest gotowy do pekniecia, wystarczy zrobic badanie estradiolu. Ale, będzie przekłamanie, jesli sie okaze, ze masz wiecej niz 1 pecherzyk. A skąd pewnosc ze owulacja bedzie 3.05 a pik 2.05? :)
    Po 1, owulacja moze sie przesunac, po drugie, dzien po piku wcale nie musi być owulacji. Mało tego, pik, wcale nie gwarantuje owulacji ( patrz moj wykres)

    Jeśli chcesz robic komplet badan to polecam badania lh, fsh, progesteron w 2-3 dc, prolaktyne, tsh, ft3 i ft4 w dowolnym (przed prolaktyna sa pewne obostrzenia, poczytaj o tym). A potem 7-8dpo progesteron. Podobno tylko on jest wyznacznikiem przebytej owulacji, choc tez niekoniecznie, bo moze wyjsc graniczna norma. Progesteron warto powtórzyć dzien, dwa dni pozniej.

  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 1 maja 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, wiem to wszystko, badania w 3dc już zrobione, w 7dpo zaplanowane ;) Gdzieś wyczytałam, że warto powtórzyć badania z 3dc także w fazie owulacyjnej, ale nie chce mi się jechać, ty mówisz, że ma znaczenia, więc daruję sobie :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ