X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozycja szyjki sprzeczna z resztà
Odpowiedz

Pozycja szyjki sprzeczna z resztà

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na owulację ale mòj wykres jest wyjàtkowo płaski, opròcz temperatury badam jeszcze śluz i szyjkę i nie wiem co o tym myśleć bo szyjka jest nisko, jest otwarta(wchodzi opuszek palca), jest względnie miękka a śluz jest przeźroczysty, bardzo ciágnácy. Jest szansa na owulację? Czy raczej przy tej pozycji szyjki niema szans?

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 15:48

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squ pozycja szyjki jest dosyć indywidualna. Czasem niespecjalnie zmienia się wysokość, ale bardziej położenie, np. w fazie płodnej może być bardziej ugóry, w lutealnej bardziej na którejś ze ścianek. Po dłuższych obserwacjach zorientujesz się jak jest u Ciebie.
    Otwartość szyjki to wystarczająca oznaka płodności.

    Poza tym pozycja szyjki może się nieco zmieniać w ciągu dnia. Dlatego należy ją badać o stałej porze, najlepiej po dłuższej chwili odpoczynku. Bo np po wypróżnieniu, po kąpieli, po wysiłku może być trochę zmieniona.

    squ lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po okresie jest wyczuwalna nisko(na środku) teraz też jest nisko ale 'zlała' się z jednà ze ścianek. Czy myślisz, że w dalszym ciàgu może to zapowiadać owulację?
    I martwi mnie nieco temperatura bo zwykle nie dobija do 36 a mierzę w ustach.

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ wrote:
    U mnie po okresie jest wyczuwalna nisko(na środku) teraz też jest nisko ale 'zlała' się z jednà ze ścianek.

    Czyli masz różnicę między fazą lutealną a obecną i to wystarczy. Poza tym otwartość - jeśli szyjka jest otwarta i śluz dobrej jakości, znaczy że plemniki łatwo dostaną się do macicy. Przy takich objawach owulację możesz mieć w każdej chwili.

    Co do temperatury - mierzysz pod językiem, zawsze w tym samym miejscu?
    W ustach niestety dość łatwo o zakłócenia.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze pod językiem na środku:)
    Ale od przyszłego cyklu chyba będę mierzyć w pochwie bo faktycznie pod językiem ròżnie bywa...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zmieniłam miejsce, przynajmniej się nie zastanawiam czy pomiar prawidłowy.
    A ogólnie taka niska temperatura może świadczyć o niedoczynności tarczycy.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedzi:)
    Ostatnio wyniki hormonów miałam w normie ale na usg wyszło, że mam dużo za małą tarczycę i obawiam się, że mogę mieć Hashimoto (wizyta za 2 tygodnie)

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, że znasz się na rzeczy:)
    Otóż właśnie zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny i teraz się zastanawiam do jakiej temperatury musiałaby wzrosnąć jutro temperatura jeśli faktycznie wystąpi owulacja? Dobrze myślę, że minimum 36,4? Ewentualnie pojutrze 36,3?
    I przez 3 kolejne dni powinna być wyższa?
    Sorki za natłok pytań ale przez rok nie miałam okresu i w zasadzie to pierwszy miesiąc, gdzie prowadzę obserwację :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 19:49

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzrost musi być o conajmniej 0,05 od najwyższej z sześciu poprzedzających.
    Czyli jutro conajmniej 36,23.
    Jeśli drugiego dnia też będzie wyższa, a trzeciego dnia osiągnie wyższą o 0,2 czyli 36,38 to masz potwierdzony skok.
    Jeśli różnica trzeciego dnia jest mniejsza, to dopiero czwarta wyższa potwierdza skok.

    squ lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, dziękuje. Myślałam, że skok o 0,2 musi być już na kolejny dzień.
    A co w sytuacji gdy do 4 dnia faktycznie wzrośnie powyżej 0,2 a np w piąty dzień spadnie odrobinę? To owulacja będzie dalej potwierdzona?

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzrost 4 dnia nie musi już być o 0,2.
    Owulacja jest potwierdzona, nie ważne już co jest 5 dnia, ALE musi być też potwierdzona przez śluz.

    W metodzie Rotzera skok liczy się dopiero po szczycie śluzu.
    Czyli np jeśli dziś masz szczyt, a jutro zacznie się skok to jest ok.
    Jeśli jutro jeszcze będzie śluz płodny, a temp. skoczy, to oznacza się to jako skok przedwczesny i liczy się wyższe dopiero po szczycie śluzu.
    Czyli 3 lub 4 wyższe po szczycie śluzu potwierdzają owulację.

    W metodzie angielskiej np. ta kolejność nie musi być zachowana, ale dopiero 3 lub 4 dni wyższych PLUS conajmniej 3 dni po szczycie śluzu potwierdzają owulację.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem prawie pewna, że dziś mam szczyt śluzu :)
    To liczę jutro na skok:)
    Jeszcze raz bardzo dziękuje:)

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale szczyt nie jest wtedy kiedy śluzu jest najwięcej, tylko ostatniego dnia kiedy ma cechy płodne. Więc okaże się jutro :)
    Trzymam kciuki :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe wiem ale w sumie książkowy mam od wczoraj, dziś go sporo i tak po cichu liczę, że faktycznie dziś szczyt a jutro tempka wzrośnie :D
    Nadzieja matką głupich, hehe :)

  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 9 października 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nadzieja umiera ostatnia wiec trzymam kciuki :) powodzenia

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 9 października 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny, dziś temperatura skoczyła do 36,28 więc chyba jest dobrze:)
    Byłam też u lekarza i by mnie zdiagnozować zrobił mi usg więc zapytałam czy widać pęcherzyk to powiedział, że jest a'la pęcherzyk 30mm o nierównych zarysach więc albo jest po owulacji albo będzie torbiel, mam przyjść za 6tygodni.
    Ale w zatoce Duglasa też jest płyn więc dużo wskazuje, że owulacja faktycznie miała miejsce:)!

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 13 października 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka (lub ktoś inny kto się zna na rzeczy) mogłabyś zerknąć na mój wykres i powiedzieć co o tym sądzisz?
    Skok nie był duży choć of zaznaczyło owulację.

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2014, 19:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok jest jak najbardziej w porządku...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 13 października 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ wrote:
    3livka (lub ktoś inny kto się zna na rzeczy) mogłabyś zerknąć na mój wykres i powiedzieć co o tym sądzisz?
    Skok nie był duży choć of zaznaczyło owulację.

    squ skok był wystarczający. Już 4 wyższa potwierdziła skok, a dziś temperatura szybuje dalej więc jest ok :)
    Pozwodzenia :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 13 października 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie jestem pewna dzisiejszej tempki bo infekcje złapałam no ale to dopiero dziś :)
    Dziękuje:)!

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ