X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozycja szyjki sprzeczna z resztà
Odpowiedz

Pozycja szyjki sprzeczna z resztà

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na owulację ale mòj wykres jest wyjàtkowo płaski, opròcz temperatury badam jeszcze śluz i szyjkę i nie wiem co o tym myśleć bo szyjka jest nisko, jest otwarta(wchodzi opuszek palca), jest względnie miękka a śluz jest przeźroczysty, bardzo ciágnácy. Jest szansa na owulację? Czy raczej przy tej pozycji szyjki niema szans?

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 15:48

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squ pozycja szyjki jest dosyć indywidualna. Czasem niespecjalnie zmienia się wysokość, ale bardziej położenie, np. w fazie płodnej może być bardziej ugóry, w lutealnej bardziej na którejś ze ścianek. Po dłuższych obserwacjach zorientujesz się jak jest u Ciebie.
    Otwartość szyjki to wystarczająca oznaka płodności.

    Poza tym pozycja szyjki może się nieco zmieniać w ciągu dnia. Dlatego należy ją badać o stałej porze, najlepiej po dłuższej chwili odpoczynku. Bo np po wypróżnieniu, po kąpieli, po wysiłku może być trochę zmieniona.

    squ lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po okresie jest wyczuwalna nisko(na środku) teraz też jest nisko ale 'zlała' się z jednà ze ścianek. Czy myślisz, że w dalszym ciàgu może to zapowiadać owulację?
    I martwi mnie nieco temperatura bo zwykle nie dobija do 36 a mierzę w ustach.

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ wrote:
    U mnie po okresie jest wyczuwalna nisko(na środku) teraz też jest nisko ale 'zlała' się z jednà ze ścianek.

    Czyli masz różnicę między fazą lutealną a obecną i to wystarczy. Poza tym otwartość - jeśli szyjka jest otwarta i śluz dobrej jakości, znaczy że plemniki łatwo dostaną się do macicy. Przy takich objawach owulację możesz mieć w każdej chwili.

    Co do temperatury - mierzysz pod językiem, zawsze w tym samym miejscu?
    W ustach niestety dość łatwo o zakłócenia.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze pod językiem na środku:)
    Ale od przyszłego cyklu chyba będę mierzyć w pochwie bo faktycznie pod językiem ròżnie bywa...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zmieniłam miejsce, przynajmniej się nie zastanawiam czy pomiar prawidłowy.
    A ogólnie taka niska temperatura może świadczyć o niedoczynności tarczycy.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedzi:)
    Ostatnio wyniki hormonów miałam w normie ale na usg wyszło, że mam dużo za małą tarczycę i obawiam się, że mogę mieć Hashimoto (wizyta za 2 tygodnie)

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, że znasz się na rzeczy:)
    Otóż właśnie zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny i teraz się zastanawiam do jakiej temperatury musiałaby wzrosnąć jutro temperatura jeśli faktycznie wystąpi owulacja? Dobrze myślę, że minimum 36,4? Ewentualnie pojutrze 36,3?
    I przez 3 kolejne dni powinna być wyższa?
    Sorki za natłok pytań ale przez rok nie miałam okresu i w zasadzie to pierwszy miesiąc, gdzie prowadzę obserwację :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 19:49

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzrost musi być o conajmniej 0,05 od najwyższej z sześciu poprzedzających.
    Czyli jutro conajmniej 36,23.
    Jeśli drugiego dnia też będzie wyższa, a trzeciego dnia osiągnie wyższą o 0,2 czyli 36,38 to masz potwierdzony skok.
    Jeśli różnica trzeciego dnia jest mniejsza, to dopiero czwarta wyższa potwierdza skok.

    squ lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, dziękuje. Myślałam, że skok o 0,2 musi być już na kolejny dzień.
    A co w sytuacji gdy do 4 dnia faktycznie wzrośnie powyżej 0,2 a np w piąty dzień spadnie odrobinę? To owulacja będzie dalej potwierdzona?

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzrost 4 dnia nie musi już być o 0,2.
    Owulacja jest potwierdzona, nie ważne już co jest 5 dnia, ALE musi być też potwierdzona przez śluz.

    W metodzie Rotzera skok liczy się dopiero po szczycie śluzu.
    Czyli np jeśli dziś masz szczyt, a jutro zacznie się skok to jest ok.
    Jeśli jutro jeszcze będzie śluz płodny, a temp. skoczy, to oznacza się to jako skok przedwczesny i liczy się wyższe dopiero po szczycie śluzu.
    Czyli 3 lub 4 wyższe po szczycie śluzu potwierdzają owulację.

    W metodzie angielskiej np. ta kolejność nie musi być zachowana, ale dopiero 3 lub 4 dni wyższych PLUS conajmniej 3 dni po szczycie śluzu potwierdzają owulację.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem prawie pewna, że dziś mam szczyt śluzu :)
    To liczę jutro na skok:)
    Jeszcze raz bardzo dziękuje:)

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale szczyt nie jest wtedy kiedy śluzu jest najwięcej, tylko ostatniego dnia kiedy ma cechy płodne. Więc okaże się jutro :)
    Trzymam kciuki :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 8 października 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe wiem ale w sumie książkowy mam od wczoraj, dziś go sporo i tak po cichu liczę, że faktycznie dziś szczyt a jutro tempka wzrośnie :D
    Nadzieja matką głupich, hehe :)

  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 9 października 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nadzieja umiera ostatnia wiec trzymam kciuki :) powodzenia

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 9 października 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny, dziś temperatura skoczyła do 36,28 więc chyba jest dobrze:)
    Byłam też u lekarza i by mnie zdiagnozować zrobił mi usg więc zapytałam czy widać pęcherzyk to powiedział, że jest a'la pęcherzyk 30mm o nierównych zarysach więc albo jest po owulacji albo będzie torbiel, mam przyjść za 6tygodni.
    Ale w zatoce Duglasa też jest płyn więc dużo wskazuje, że owulacja faktycznie miała miejsce:)!

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 13 października 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka (lub ktoś inny kto się zna na rzeczy) mogłabyś zerknąć na mój wykres i powiedzieć co o tym sądzisz?
    Skok nie był duży choć of zaznaczyło owulację.

    8f5ee7ab4b1e320292bb5fb89a8188c2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2014, 19:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok jest jak najbardziej w porządku...

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 13 października 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squ wrote:
    3livka (lub ktoś inny kto się zna na rzeczy) mogłabyś zerknąć na mój wykres i powiedzieć co o tym sądzisz?
    Skok nie był duży choć of zaznaczyło owulację.

    squ skok był wystarczający. Już 4 wyższa potwierdziła skok, a dziś temperatura szybuje dalej więc jest ok :)
    Pozwodzenia :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 13 października 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie jestem pewna dzisiejszej tempki bo infekcje złapałam no ale to dopiero dziś :)
    Dziękuje:)!

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ