X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pytanie o testy ovu pozytyw/negatyw?
Odpowiedz

Pytanie o testy ovu pozytyw/negatyw?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 listopada 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi czy moje testy w tym 21 dc (te dwa ostatnie, pierwszy z rana drugi z wieczora) najpierw wskazują owulkę, a wieczorem już po ? Dodam, że ten pasek z rana 21 dc jest najciemniejszy ze wszystkich innych kresek w całym cyklu.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff6b5f0e8b4de6f4.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20aaf7d042afbaf3.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 09:06

    km5stv73b57ghe1m.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 6 listopada 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne są pozytywne tylko wtedy gdy obie kreski są równie mocne albo kontrolna jest mocniejsza od testowej. Z Twoich testów żaden nie jest pozytywny.

    Poza tym testy wykonywane rano z pierwszego moczu są niewiarygodne. Rekomenduje się przez dwie godziny przed testem nic nie pić.

    Pozytywny test nie oznacza, że owulacja występuje ale że organizm się do niej szykuje i może (ale nie musi) wystąpić w ciągu 72-24 godzin. Owulacja występuje po piku LH, więc jeśli robisz jeden test powiedzmy o godz. 12.00 i wyjdzie pozytywnie, a drugi o 18.00 i wyjdzie negatywny to możesz przypuszczać że owulacja nastąpi w ciągu następnych kilku godzin.

    Linka05 lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 listopada 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wychodzi na to, że owulacji dopiero powinnam się spodziewać. Dobrze myślę?

    km5stv73b57ghe1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaden z Twoich testów nie jest pozytywny.Radze obejrzeć galerie testów owulacyjnych pozytywnych i będziesz miała porównanie

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 6 listopada 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie są negatywne, nie wiem jak długie masz cykle i czy są regularne, ale możesz mieć cykl bezowulacyjny, albo źle wykonałaś któryś test

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 listopada 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle od 35 do 40 :-)

    km5stv73b57ghe1m.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 listopada 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, czy to znaczy, że jeżeli testy owu wychodzą negatywne, cykl jest bezowulacyjny? :( Ja mam już 24 dc i nadal nic :(

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola w takim razie na moje oko możesz jeszcze być przed. Przy takich cyklach powinnaś rozpocząć testowanie między 19-24dc (24dc przy 40 dniowych cyklach) ;)
    Agniesja niekoniecznie :) jak długie masz cykle ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 6 listopada 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy nie są wyrocznią, są jeszcze inne objawy które można zaobserwować - śluz, szyjka, temperatura. Ale fakt, nic na 100% nie potwierdzi owulacji. Ja bym zaczęła testować w momencie zauważenia bardziej płodnego śluzu albo gdy szyjka zaczyna się otwierać.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Agniesja niekoniecznie :) jak długie masz cykle ?

    Różnie, od 34-38 dni. Poza tym w tym cyklu chorowałam, brałam tabletki przeciwbólowe i antybiotyk, może to spowodowało opóźnienie owu albo jej brak?

    Justeck - niestety (albo i stety) śluz płodny mam już od ponad tygodnia, szyjki nie badam (nie umiem i nie chcę) a temperatura jakaś dziwna w tym cyklu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 11:41

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 8 listopada 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antybiotyk wszystko w cyklu może Ci niestety poprzestawiać - owulke, wydłużyć cykl...

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 8 listopada 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzialam Twój wykres i myślę, że najlepiej idź do gina na monitoring - zrobi Ci usg i zobaczysz czy zbliża się owulka jeśli nie to niech da Ci coś na wywołanie @ nie ma na co czekać.

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a powiedzcie mi od którego momentu liczy się te 24-72 h od pozytywnego testu ovu? Wczesniej mialam przez trzy dni pozytywne testy ovu i nie wedzialam od ktorego liczyc te godziny, od pierwszego pozytywnego, czy od tego ostatniego ?

    km5stv73b57ghe1m.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 9 listopada 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Marti! Jednak poczekam do końca cyklu, bo od 3 dnia nowego mam brać Clostilbegyt i dopiero po 8 dniu na monitoring.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Rossanna Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://images78.fotosik.pl/334/f831f758344717cagen.png

    Mój test owulacyjny pozytywny dnia 17 . Tylko przez jeden dzień był pozytywny . Zrobiłam go pod wieczór koło godziny 16/17 .

    Walczę i walczyć będę o Ciebie , bo największym darem dla kobiety jest bycie matką . <3
    2x1ns8qtdlph8oic.png

    svchflw1p631ze1p.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ