X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

regulacja cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dariaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Piszę z prośbą o poradę, co mogłabym zrobić żeby móc uregulować swój cykl (do ginekologa jestem zapisana i porozmawiam z nim na temat badań hormonalnych). Jestem ponad 4 lata po porodzie, przed ciążą cykle były dość regularne (max 2 dni odstępstwa), a od jakiegoś czasu są dosłownie w cały świat od 27 do nawet 50 dni. Nie stosuje żadnej antykoncepcji hormonalnej. Nie zawsze, ale co któryś cykl zdarzy się tak że dzień przed właściwym krwiawieniem mam brunatne plamienia. Słyszałam o dobrym działaniu inozytolu na regulacje cyklu, czy macie jeszcze jakieś sposoby oprócz diagnostyki hormonalnej ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mioinozytol jak najbardziej ładnie działa. Do tego możesz sobie dorzucić olej z wiesiołka, ale tylko do owulacji. Też działa pozytywnie na cykl. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy regulujące cykl, to wydaje mi się, że powinnaś na samym początku zbadać między 3-5 dc poziom lh, fsh, prolaktyna, estradiol i tsh. A w 21 dc (bądź 7 dni po owulacji, w przypadku późniejszych owulacji) zbadaj sobie proga. Wtedy będzie wiadomo dlaczego się "rozregulowałaś".

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ