Odpowiedz

regulacja cyklu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • dariaa Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 9 sierpnia 2020, 23:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny. Piszę z prośbą o poradę, co mogłabym zrobić żeby móc uregulować swój cykl (do ginekologa jestem zapisana i porozmawiam z nim na temat badań hormonalnych). Jestem ponad 4 lata po porodzie, przed ciążą cykle były dość regularne (max 2 dni odstępstwa), a od jakiegoś czasu są dosłownie w cały świat od 27 do nawet 50 dni. Nie stosuje żadnej antykoncepcji hormonalnej. Nie zawsze, ale co któryś cykl zdarzy się tak że dzień przed właściwym krwiawieniem mam brunatne plamienia. Słyszałam o dobrym działaniu inozytolu na regulacje cyklu, czy macie jeszcze jakieś sposoby oprócz diagnostyki hormonalnej ?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, mioinozytol jak najbardziej ładnie działa. Do tego możesz sobie dorzucić olej z wiesiołka, ale tylko do owulacji. Też działa pozytywnie na cykl. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy regulujące cykl, to wydaje mi się, że powinnaś na samym początku zbadać między 3-5 dc poziom lh, fsh, prolaktyna, estradiol i tsh. A w 21 dc (bądź 7 dni po owulacji, w przypadku późniejszych owulacji) zbadaj sobie proga. Wtedy będzie wiadomo dlaczego się "rozregulowałaś".

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego