X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Samokontrola szyjki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 26 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zastanawiam się, czy któraś z Was od dłuższego czasu obserwuje szyjkę? Od kilku dni sprawdzam czy jest nisko, wysoko, otwarta, zamknięta, ale nie wiem, czy dobrze ją określam. Jaka powinna być w I fazie cyklu a jaka przed @
    Która jest w stanie mi trochę pomóc?

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forum jest już podobny temat, nawet na pierwszej stronie działu Temperatury, wykresy, płodność w którym piszesz...

    Na początku cyklu (po menstruacji) szyjka zazwyczaj jest nisko, twarda, zamknięta. W czasie jak zaczyna się owulacja szyjka robi się coraz bardziej miękka, otwiera się i unosi - może być wręcz nie do osiągnięcia palcem. Po owulacji szyjka zazwyczaj się z powrotem zamyka i opada.
    Możesz zauważyć, że położenie szyjki zmienia się w zależności od pory dnia (ja np. obserwuję ją wieczorem). Rötzer zaleca badanie o stałej porze w niezmiennej pozycji - bo od ułożenia ciała też różnie można ją wyczuwać.

    Dziewczyny w tamtym temacie dały nawet linka do strony ze zdjęciami szyjki w różnej fazie cyklu...

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 26 września 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :D

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ