X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Skuteczne leczenie torbieli -antykoncepcja ?
Odpowiedz

Skuteczne leczenie torbieli -antykoncepcja ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Valtameri Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam jesli byl taki temat ale nie znalazlam konkretnej odpowiedzi. Od 7 miesiecy borykam sie z 3 torbielkami do 25 mm w prawym jajniku. Miesiaczka regularna, testy owulacyjne robione 2 razy -dodatnie.
    Wczesniej bralam 3 miesiace duphaston ale nie drgnely. Potem 4 miesiace przerwy. Obecnie lekarz mowi ,ze mam brac antykoncepcje przez 3 miesiace. Jestem zalamana ,bo staram sie o dziecko. Proponuje jeszcze znowu duphaston ale mowi ,ze prawy jajnik moze nie funkcjonowac.
    Na pytanie co bardziej skuteczne ? Mowi ,ze antykoncepcja.
    Staram sie z kilku miesieczna przerwa 3 cykle.
    Jestem zrozpaczona. Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji ?
    Nie wiem co mam robic. W najblizsze 2 miesiace moge nie trafic ze wspolzyciem w dni plodne ale wizja powrotu plodnosci przez kolejne miesiace mnie zalamuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może skonsultuj się z innym lekarzem?

  • Valtameri Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tez zrobie. Moj maz wyjezdza w delegacje na 2 miesiace wiec moze wtedy wezme te tabletki jak kolejny lekarz powie ,ze to zlikwiduje torbiele.
    Przez ostatnie 2 miesiace robilam testy owulacyjne I byly dodatnie. Czy to mozliwe ,ze jest pik LH a pecherzyka graffa nie ma ?

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 26 maja 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli cokolwiek cie niepokoi w diagnozie, konsultuj, z torbielami nie ma zartow, ale antyki to tez nie sa dropsy i moga bardzo wydluzyc twoje starania. Pik LH zwiastuje owu, wiec moze te torbiele nie przeszkadzaja, moze lewy jajnik owuluje, ale warto by je obejrzec na dobrym usg, skoro takie uparte, cytologie masz robiona? Idz do innego lekarza, a najlepiej do dwoch.

  • Valtameri Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jednym z kontrolnych badan byla pozostalosc sugerujaca ,ze owulacja poszla z lewego jajnika. Cytologia w normie, Roma powtarzana rowniez. Torbiele z uwagi na wielkosc do od 21 do 25 mm sa same w sobie zdyskwalifikowane od laparoskopii. Sa czynnosciowe ale juz niezalezne hormonalnie.Zastanawiam sie ,czy nie zaryzykowac z tabletkami ,bo 2 kolejne cykle bede sama. Nigdy okres nie spoznil mi sie wiecej niz 3 -4 dni I zazwyczaj to sa gora 2 miesiace w roku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła przynajmniej 2-3 cykle z pełnym monitoringiem i kompletem hormonów przez cały cykl. Pokaże to czy masz owulację. Owulki powinny być na zmianę z każdego jajnika. Aby wykluczyć 'defekt' tego z torbielami, musisz sprawdzić co którą owulkę masz z tego zdrowego jajnika.
    No i na pewno pokaże to, czy ten z torbielami wpływa na pracę zdrowegi i czy jak wypada jego kolej to jest całkowicie bezużyteczny.

    W ciemno tutaj nic nie zrobisz. Trzeba poświęcić trochę czasu na głębsze badania aby wykluczyć nieprawidłowości.
    Bo jeśli łykanie tabletek nic nie wnosi, to wypadałoby najpierw określić jak często występuje owulacja.

    Ja też miałam 3 cykle przerwy bo M nie było. Ale nawet nie było mowy o odpuszczeniu badań przez ten czas. Jak wrócił to dalej była diagnostyka jednak nie przestaliśmy się starać i starania szły równolegle z badaniami.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ