Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów śluz szyjkowy po owulacji
Odpowiedz

śluz szyjkowy po owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • sunrise88 Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 3 czerwca 2015, 11:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny mam pytanie do bardziej niż ja doświadczonych i zorientowanych. Obserwuje swoje cykle od 5 miesięcy. W tym miesiącu owulacja była mniej więcej okolo 15d.c. Sugerowałam się obecnością śluzu płodnego oraz zmianami temperatury. Z poziomu 35,9 wzrosła do 36,4. Dziś jest 19 dzień cyku, temperatura rano wyniosła 36,25. Od 3 dni odczuwalam suchośc w pochwie, brak jakiegokolwiek śluzu a po porannej wizycie w toalecie na papierze zauważyłam śluz mętny, biały i lepki a w nim odrobinę śluzu szyjkowego. Nie był przejrzysty ale dał się rozciągnąc. Czy to możliwe aby po 5 dniach obecności sluzu płodnego, nastepnie 3 dniach "suchych" i wzroście temperatury powrocił śluz szyjkowy?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 6 czerwca 2015, 19:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  od początku; śluz szyjkowy to nie tylko ten płodny, rozciągliwy. Przecież śluz biały, lepki typu niepłodnego to też śluz szyjowy ( pochodzi z szyjki ;) )

  NAJWAŻNIEJSZE: nie wiesz, kiedy była owulacja. To może wyznaczyć tylko monitoring cyklu i też nie jest wyznacznikiem na 100 %, bo płyn w zatoce douglasa nie koniecznie mógł wziąć się po owulacji. Tak naprawdę wyznacznikiem czy owulka była czy nie jest tylko ciąża ;), tak więc po zmianie temperatury, pozytywnych testach owu, położeniu szyjki czy śluzie nie można poznać czy owulacja się odbyła. Można przypuszczać, że była. Tak więc nie wiemy, czy jesteś przed w trakcie czy po owulacji. Pewniejszym objawem (NIE PEWNYM) jest dzień szczytu śluzu czyli ostatni dzień, w którym występuje w śluzie jakikolwiek objaw płodności. Tak więc gdy wydawało Ci się że jesteś w trakcie owu, Twój organim mógł co dopiero przygotowywać się do niej.

  Nie sugeruj się temperaturą, to bardziej zabawa. Są wykresy książkowe, które aż proszą się o to, by była ciąża a przychodzi okres a są beznadziejne zakończone dzieciątkiem ;) To tylko liczby a temp potrafi się zmieniać z różnych przyczyn.

  Ppozdrawiam Cię ;)

  Pachirka lubi tę wiadomość

 • Bobitta Autorytet
  Postów: 808 834

  Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny ... czy któraś z Was doświadczyła wodnistej wydzieliny/śluzu po owulacji ?

  Bobitta
  ckai43r8kvzjnozx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego