X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temperatury w 20 DC
Odpowiedz

Spadek temperatury w 20 DC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Śledzę intensywnie starania wszystkich odwiedzających Ovu dziewczyn. Sama staram się z mężem o dziecko od 6ciu miesięcy i z każdym kolejnym cyklem uświadamiam sobie ile rzeczy dotąd nie wiedziałam. Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się zaobserwować spadek temp. w 20 DC (zwykle mam 28-30 dniowe). Wg wykresu owulacja nastąpiła w 15 DC. W 17 DC po współżyciu zauważyłam lekkie plamienie. W tym samym dniu bardzo bolały mnie jajniki. Do dzisiaj nie mam żadnych szczególnych zmian. Poza śluzem, którego jest wciąż sporo. Szyjka do wczoraj(19DC) była bardzo twarda i niska a dzisiaj wraz ze spakiem temperatury poszła wysoko i jest coraz bardziej miękka. Mam cichą nadzieję, że znajdzie się ktoś kto zechce podtrzymać wątek i podzielić się swoją wiedzą na ten temat na podstawie chociażby swoich doświadczeń lub bliskich im osób.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami takie spadki temperatury mogą oznaczać zagnieżdżanie się zarodka. Udostępnij swój wykres :)

    Femme lubi tę wiadomość

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się, jeśli temperatura spowrotem wzrośnie to duża szansa że się udało :) trzymam kciuki!

    Femme lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to jest bardzo optymistyczna informacja :)
    A co jeśli pozostanie dalej niższa? Jest i tak wyższa od najniższej podstawowej temp. Do miesiączki zostało jeszcze 7-9 dni.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj kochana, ale Ty MUSISZ mierzyc temperature zawsze o tej samej porze. Raz mierzyłaś o 5 rano, a innego dnia o 12, czy nawet 14. Według mnie to sfałszowany i niemiarodajny wykres, nie odzwierciedla rzeczywistości.
    A gdzie mierzysz temperature?
    Zachowujesz wszystkie zasady prawidłowego mierzenia temp? Np. co najmniej 3 godz nieprzerwanego snu, nie picie płynów oraz niewstawanie przed mierzeniem? Pytam bo widze ze jestes nowa :) Aaa to waażne

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście stosuję się do tych zasad. Temperaturę mierzę zawsze po przynajmniej 5 godz nieprzerwanego snu. Różne godziny świadczą o mojej pracy zmianowej. Też się czasem zastanawiam czy jest miarodajna pomimo tego, że mierzona jest zawsze zaraz po przebudzeniu się, w pochwie i przed wstaniem z łóżka. Nigdy nie mierzę jej w przypadkowych godzinach czy w ciągu dnia.
    Teraz pracowałam na nocne zmiany, więc kładąc się zawsze ok 7 rano spać, mierzyłam temp. zaraz po przebudzeniu, a odsypiam co najmniej 5 godz. :)
    Staram się rzetelnie badać swoje ciało, ale dopiero od niedawna zaczęłam faktycznie robić to szczegółowo. Chcę dobrze poznać swoje ciało.
    Jeszcze nie byłam w ciąży i nigdy nie zaobserwowałam spadku temperatury po owulacji wcześniej niż dzień przed miesiączką. Stąd moje zainteresowanie tematem wzrosło:)

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem :):) w takim razie pozostaje Ci życzyc powodzenia :) Najczesciej przy zagniezdzeniu temperatura spada ( lub jednorazowo podnosi sie) w okolicach 7 dnia po owulacji. Ty masz w 5 po owu. No kto wie... :)

    Femme lubi tę wiadomość

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie nakręcam się, bo to źle wpływa na moją psychikę potem ;) ale co cykl to odkrywam coś nowego :)
    Czekam do jutra na wzrost temp!!

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie ważne jest by wykres był mniej więcej trój stopniowy - najniższa temperatura przed owulacją, potem faza wyższych temperatur i trzecia faza jeszcze wyższych temperatur po zagnieżdżeniu, ale z drugiej strony widziałam tyle dziwnych wykresów z których była ciąża że można zgłupieć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2015, 19:13

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie...temat rzeka. Czasem przypisujemy sobie pewne objawy, które u kogoś się sprawdziły a u nas mogą być zupełnie przypadkowe.
    Bardzo pilnuję się z tymi pomiarami, raz na tydzień zawsze zdarzy mi się zapomnieć a to już czasem burzy mi całą koncepcję :)
    Zastanawia mnie tylko (zakładając, że wszystkie wyniki miarodajne) co jest przyczyną takiego spadku jeśli to nie ciąża.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli to nie ciąża to nic groźnego. To normalne, że sa wahania temperatur, które mieszcza sie w normie, a u Ciebie wcale nie ma ażżż takiego spadku ( z 37,10 do 36.90, dobrze pamietam? )
    Niepokoic by sie było czym, jeśli by spadła do poziomu lini podstawowej.

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza temp. po przebudzeniu 36,6
    Szyjka wysoko, ledwo wyczuwalna,miękka i otwarta.
    śluz biały, lepki alw w miarę rzadki
    do miesiączki 8 dni.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczekaj do terminu miesiączki i zatestuj bo nie mozna bazować tylko na temperaturze ;) czasem jakikolwiek czynnik moze zakłócić pomiar ;) jeśli miesiączka nie przyjdzie w terminie zrób test ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ