X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów starania po implancie antykoncepcyjnym
Odpowiedz

starania po implancie antykoncepcyjnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gorzka_mocca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Przejrzałam forum i nie znalazłam żadnego tematu poruszającego zagadnienie starania się o malucha po stosowaniu antykoncepcji w formie implantu. W takim razie sama zacznę :-)

    Mam 31 lat, przez dwa lata miałam implant antykoncepcyjny Implanon, wcześniej stosowałam przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne. Jestem pod stałą opieką ginekologa, wszystkie badania przed planowaną ciążą w normie (niedoczynność tarczycy uregulowana przez endokrynologa, na stałe Eutyrox). Lekarz dał zielone światło, aby zacząć się starać ;-)

    To mój pierwszy wykres, prowadzony jeszcze przed usunięciem implantu, abym zorientowała się w temperaturach itd.

    https://ovufriend.pl/graph/54d0c7ea53fece73fb0705adae171535

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 17:42

  • gorzka_mocca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, być może którejś z Was przydadzą się te informacje.

    Zamieszczam link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/39809d644c9e084c7c558086031b3ca4

    Kalendarium:
    - od usunięcia implantu mija prawie miesiąc, mam wrażenie, że moje ciało jest nadal uśpione
    - 12.05. blady paseczek na teście owulacyjnym -myślałam, że to już koniec i takie slabe podrygi organizmu wracającego do siebie
    - 19.05. pasek testowy wykazuje zbliżającą się owulację, jest gruba kreska, wieczorem czuję ból lewego jajnika, wydaje mi się, że to owulacja (jak się okazuje, mogła to być rosnąca cysta)
    - 23.05. dopiero dziś odnotowuję skok temperatury
    - kiedy była owulacja? nie jestem pewna...
    - już od weekendu czuję się "inaczej" - chodzę częściej do toalety, piersi stały się nieco pełniejsze i jakby cięższe
    - 31.05. pierwsza beta - 76,64
    - 01.06. wizyta u ginekologa - dużo płynu, brak pęcherzyka (lekarz mówił, że to za wcześnie, aby go dostrzec, ale ilość płynu go niepokoi - podejrzewa ciążę pozamaciczną)
    Panika i lęk na maksa...
    - 02.06. pojawiają się dolegliwości bólowe w lewym boku, narastają...
    - 04.06. kładę się do łóżka, ból znowu rośnie, z lęku przed pęknięciem jajowodu jadę do szpitala - przyjęto mnie z podejrzeniem ciąży pozamacicznej
    - 05.06. od razu kładą mnie na stół, najgorszy moment w moim życiu:
    Leżysz w sali przedoperacyjnej wiedząc, że zaraz Cię otworzą i usuną życie, któe zaczęło się w tobie rozwijać, ale znalazło sobie do tego bardzo kiepskie miejsce, obok inne panie - czekają na CC, laparoskopię i łyżeczkowanie - wszystkie w jednej sali. Dalej, z korytarzy prowadzących do sal operacyjnych słychać co chwilę kwilenia nowonarodzonych cudzych dzieci... a Twoje zaraz usuną. Nigdy jeszcze tak nie łkałam, jak w tamtym momencie. Trafiłam na wyrozumiałe pielęgniarki, dobrą lekarkę.
    - 06.06. od wczoraj nic nie wiem, jedynie to, że jest "po wszystkim", na porannym obchodzie dowiaduję się jednak, że ciąży pozamacicznej nie ma!! to była cysta i duża ilość płynu, które najprawdopodobniej powstały po szoku, jakiego organizm dostał po usunięciu implantu, macica nietknięta, beta na ten moment 766,68

    Zalecenie kontroli bety i badanie USG za tydzień. Modlę się, aby to dziecko przeżyło ten stres i cały szok związany z pobytem w szpitalu i laparoskopią. Najgorsze teraz jest to oczekiwanie... aż pojawi się pęcherzyk, zarodek, zacznie bić serduszko.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana dobrze że ciąża się utrzymała :* trzymam kciuki aby się wszystko dobrze potoczyło :*

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki! Ja implant wyciągałam początkiem lutego, od marca już było wszystko ok, w kwietniu ciąża, u nas niestety się nie utrzymała :( gin mówi, że implant nie ma z tym nic wspólnego ;)... trzymam kciuki za Was!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ