X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Szyjka i śluz wariują - hormony?
Odpowiedz

Szyjka i śluz wariują - hormony?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    zauwazylam ostatnio, ze kazdy cykl wyglada u mnie inaczej, przy jednym sa bole owulacyjne, bole piersi, przy innym nie... ostatnio po powrocie 2 tygodniowym z tropikow okres trwal tylko 4 dni i byl b skapy, gdzie zwyjkle mnie zalewa.
    Mam do Was pytanie, jak interpretowac taka sytuacje :
    okolo 11/12 dc szyjka delikatnie sie uniosla, potem byla miekka i szeroko otwarta (towarzyszyly temu uklucia delikatne w prawym jajniku), pare razy zaobserwowalam sluz delikatnie podbarwiony krwia na leciutko rozowy kolor. Jednak sluzu rozciagliwego i przezroczystego bylo mniej niz zwykle, potem zanikl, pomyslalam ze pewnie owulacja, ale organizm to nie maszyna i pewnie sie cos pozmienialo. Teraz (20dc) szyjka jest twarda jak chrzastka, przymknieta (jak zawsze u mnie po owulacji), ale... brak sluzu nieplodnego, czyli mazistego, bialawego, ktory wystepowal w poprzedmich cyklach. Rano sluz jest bardziej wodnisty, jest go sporo, jak zbiore go na palcu w jedno miejsce jest delikatnie białawy, w miare uplywu czasu w ciagu dnia byl (wystepuje od wczoraj ten sluz i trwa nadal) przezroczysty i rozciagliwy (na ok 1,2 cm), ale w mniejszych juz znacznie ilosciach. Na "zewnatrz" uczucie suchosci, w srodku troche slisko.

    O co chodzi? Temperatury niestety nie mierze, ale planuje zaczac. Moze owulacja sie przesunela?

    Dodam jeszcze ze w pierwszych dniach plodnego sluzu (tego pierwszego z miekka szyjka i wysoko) mialam bardzo silny stres i przeplakany wieczor. Czy to moglo jakos zadzialac na sluz?

  • juleczka22 Koleżanka
    Postów: 65 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj rano syt sie powtorzyla - na zewnatrz sucho, jak wlozylam palec doslownie ociekal wodnistym, po zebraniu w jedno miejsce metnym sluzem. Szyjka caly czas twarda jak czubek nosa. W srodku uczucie sliskosci, sluz rozciaglowy na okolo 1,2 cm, po zebraniu w jedno miejsce bialawy. Jak to interpretowac?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ