X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Szyjka macicy raz wysoko raz nisko - szybka zmiana położenia szyjki
Odpowiedz

Szyjka macicy raz wysoko raz nisko - szybka zmiana położenia szyjki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że szyjka macicy może zmieniać swoją pozycję w trakcie dnia, poleca się ją badać o tej samej godzinie, najlepiej po południu. Oczywiście zrobiłam inaczej ;) Zbadałam szyjkę rano, po wstaniu z łóżka, była twarda zamknięta i naprawdę nisko - niedowierzałam i musiałam zbadać jeszcze raz. Po pół godzinie była wysoko, twarda, zamknięta... Moje pytanie: z czego wynika taka szybka zmiana długości szyjki? Czy to się często/standardowo zdarza? Czy może to być objawem np. tyłozgięcia (moja szyjka często jest skierowana w bok, do brzucha - czy to tyłozgięcie, lekarz nigdy o tym nie wspominał)?

  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 7 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam często. Widać lubi się przemieszczać. Inna po wyproznieniu, inna po wstaniu, po lezeniu itd. Ja sprawdzam wieczorem przed pójściem spać

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka zmienia swoją pozycje kiedy my ja zmieniamy ale nie tylko-także podczas dnia się zmienia ;) dlatego nie warto sprawdzać zaraz po wstaniu czy leżeniu tylko jeśli badamy ją z rana to lepiej chociaż pół godzinki wcześniej przyjąć pozycje pionowa :D sprawdzone na mnie-zaraz po wstaniu ciężko mi bylo ja znaleźć a pół godziny później była bardziej dostępna do badania i nie chowała sie jakby do tyłu ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • MakoMary86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powinno się ją sprawdzać mniej więcej o stałej porze. Choć ja osobiście to umiem rozpoznać tylko jak jest wysoko, miękka i otwarta.

    16 miesięcy starań - pcos, niedoczynność tarczycy
    1 cykl z clo - udany
    1 ciąża - cc w 31 tyg - przegraliśmy (potworniak u córki, gestoza, cukrzyca)
    starania o drugą ciążę
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ