X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Termometr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jesteście 100procent pewne za swój termometr? Ja z ciekawości parę razy zmierzyłam temp pod rząd i są wahania nawet o pół stopnia! Elektroniczny, owulacyjny.

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, w 100% też nie jestem pewna, w końcu to tylko urządzenie.

    Ala222 lubi tę wiadomość

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaden termometr na. 100% nie zmierzy ci dobrze temperatury a czasem jest tak że cialo ludzkie się chlodzi/grzeje i też może się różnić temperatura.

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 27 października 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może ktoś by mi podpowiedział. Jaki termometr kupić? Nie jakiś super drogi ale z tańszych jaki polecacie?

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TERMOMETR owulacyjny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    np. taki

    https://allegro.pl/oferta/termometr-owulacyjny-elektroniczny-doklady-0-01c-4818636418

  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 4 listopada 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewna na 100% nie jestem ale to wiadomo jak z każdym elektronicznym termometrem. Ja czasami z ciekawości mierzę dwa razy - czasami jest różnica w pomiarze a czasami pomiar jest identyczny. Ja korzystam z termometru Microlife :)

    https://www.aptekarosa.pl/produkt/4324-microlife-mt-16c2-termometr-owulacyjny-elektroniczny.html

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • NowaAga Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny temperaturę mierzycie tylko do momentu aż termoment zacznie pikać? Czy może dłużej. Mi ogólnie zwykle pokazuje bardzo niską temperaturę, ale jak dziś przytrzymałam sporo dłużej to wynik jeszcze się zwiększył...

  • Eska89 Debiutantka
    Postów: 13 14

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja kiedyś zrobiłam test termometru trzymając go w ustach i patrzylam jak podnosi się temperatura. Wtedy zauważyłam, że po pikaniu jeszcze sporo podnosiła się temperatura.

  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eska89 wrote:
    Hej, ja kiedyś zrobiłam test termometru trzymając go w ustach i patrzylam jak podnosi się temperatura. Wtedy zauważyłam, że po pikaniu jeszcze sporo podnosiła się temperatura.

    Też jestem ciekawa 🤔

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eska89 wrote:
    Hej, ja kiedyś zrobiłam test termometru trzymając go w ustach i patrzylam jak podnosi się temperatura. Wtedy zauważyłam, że po pikaniu jeszcze sporo podnosiła się temperatura.

    Właśnie to sprawdziłam do pipania pokazało 37.09 w ustach a przetrzymany do 5 minut 37.25... I teraz wychodzi, że wszystko źle mierzę? A termometr owulacyjny

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    Właśnie to sprawdziłam do pipania pokazało 37.09 w ustach a przetrzymany do 5 minut 37.25... I teraz wychodzi, że wszystko źle mierzę? A termometr owulacyjny

    5 minut to rtęciowy (ale ich już nie sprzedają)a elektroniczny chyba do momentu kiedy przestanie pikać.Trzeba sprawdzić w instrukcji

    Natalka,poza tym nie powinno sie mierzyć kilka razy pod rząd termometrami elektronicznymi,muszą się zresetować trochę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2019, 21:38

  • Eska89 Debiutantka
    Postów: 13 14

    Wysłany: 27 grudnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    Właśnie to sprawdziłam do pipania pokazało 37.09 w ustach a przetrzymany do 5 minut 37.25... I teraz wychodzi, że wszystko źle mierzę? A termometr owulacyjny

    Ja myślę, że i tak ważna jest jakaś tendencja, a to raczej powinno być dobrze widoczne przy takim pomiarze do pikania.

    Mnie zmartwilo, że nie słyszałam pikania albo czasami wydawało mi się,ze zbyt szybko zaczęło pikac, dlatego teraz staram się na wyczucie trochę dłużej przytrzymać i mniej więcej tyle samo czasu codziennie, bez zwracania uwagi na pikanie.

    Ostatnio zastanawiałam się czy nie zaburza pomiarów zimny termometr, bo taki raz miałam gdy w pokoju było chlodniej :p

  • M_L Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam termometru Microlife, porównałam jego wyniki z termometrem Femometer i zwykłym rtęciowym i wahania były tak ok. 0.01 *C, więc chyba dobrze mierzą. Ważne, by pomiaru dokonywać zawsze w tym samym miejscu, znaczenie ma nawet ta sama strona policzka. Po drugiej stronie może być już zupełnie inna temperatura.

  • Magda8823 Koleżanka
    Postów: 80 18

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przyszedł mój termometr owulacyjny microlife i we wtorek mam dostać @ więc z tym dniem zaczynam pomiar temperatury.
    Proszę powiedzcie mi kiedy najlepiej mierzyć temperaturę?

  • dmg111 Autorytet
    Postów: 3259 7481

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 15:03

  • Magda8823 Koleżanka
    Postów: 80 18

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dmg111 wrote:
    Zaraz po przebudzeniu, stale o tej samej godzinie. Czyli jak do pracy wstajesz o 6, to sb i nd też pobudka na mierzenie. Inaczej nie ma to sensu ;)
    Ja osobiście (chociaż wcześniej byłam temu przeciwna) polecam mierzyć na dole, w pochwie. Delikatnie wsunąć i tak ułożyć, by docisnęło do ścianki. W buzi nie miałam skoku temperatury.
    Dziękuję za podpowiedź. Raczej wstaje regularnie o 5 tylko mam synka który czasem budzi się w nocy czy wtedy powinnam np mierzyć kiedy on się obudzi 2 razem wtedy jeszcze zasypiamy i o 5 wstaje do pracy czy mierze jak wstaje o tej 5

  • dmg111 Autorytet
    Postów: 3259 7481

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2020, 15:03

  • Magda8823 Koleżanka
    Postów: 80 18

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dmg111 wrote:
    Jak np. budzi się koło 1-2 to uśpij go, wróć spać i zmierz normalnie o 5:00. Mówi się, że min. 3h snu powinno być przed pomiarem, ale zauważyłam, że 2 starczą, bo ja mierzę o 6:00, nieraz wstałam o 4:00, poszłam do łazienki, wróciłam, zasnęłam i rano było bez odchyleń.
    Jedynie np. jak wstaje o 5, idę do łazienki, kładę się na godzinę, to faktycznie jest już zaburzona.

    Powodzenia, by udało się za 1 razem! :*
    Dziękuję serdecznie też bym chciała ale raczej nie jest to możliwe ale trzymam kciuki za każdą starająca się parę 😃 i dziękuję za każdą rade

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 14:37

    dmg111 lubi tę wiadomość

  • Sulfasalazyna Przyjaciółka
    Postów: 101 41

    Wysłany: 17 lutego 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a jaki termometr polecacie? Ja na necie znalazłam termometr medel fertyl z aplikacją w smartfonie, czy któraś z was go używała i może coś o mim powiedzieć?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ