Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wykres - wątpliwości
Odpowiedz

Wykres - wątpliwości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ziireael Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,

    Będe bardzo wdzięczna za pomoc w rozwianiu watpliwości...

    Mój obecny wykres wygląda tak:
    https://ovufriend.pl/graph/085d63a0abb604e150e00b17553f11a2

    Poza owufriend korzystam jeszcze z jednej aplikacji.
    Ovufriend wskazuje, że wczorajszy dzień (wtorek, 22) był już dniem niepłodnym.

    Aplikacja - która uwzględnia w przeciwieństwie do ovufriend temperaturę z 19 sierpnia twierdzi, ze dziś jeszcze mam dni płodne, mimo że nawet wg niego to jest 5 dzień po owulacji.

    Temperaturę z 19 sierpnia wykluczyłam ze względu na bardzo późne kładzenie się spać (nad ranem) i pity alkohol.
    Wydaje mi się to dosyć dziwne. I nie bardzo rozumiem z czego to może wynikać.

    Myślicie, że to bug w aplikacji?
    Czy może wzrosty temperatur nie dają pewności do do owulacji i dlatego aplikacja ciągle pokazuje czas płodny?

    Będę wdzięczna za konsultacje, z góry dzięki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2018, 16:32

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Wg mnie (a wiadomo mylić sie moge ;) ) masz już czas niepłodny. Nie oznaczasz śluzu więc opieram się na tym co widzę. A widzę 5-6 wyższych temperatur, które oznaczałyby już czas poowulacyjny-niepłodny. Nieważne czy licząc zaburzoną temperaturę czy nie bo jest ich więcej i maja tendencje wzrostową. Do tego szyjka też nieowulacyjna (szkoda ze nie sprawdzana cały czas-byłoby dobre porównanie).
    Nie wiem czemu inna aplikacja pokazuje Ci że masz dni płodne skoro objawy wskazują na niepłodność...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2018, 18:40

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak dla mnie już jest dawno po owu i dniach płodnych. Owu pewnie była w okolicy 11 dc, tak jak to OF zaznaczył. Miałaś skok i temperatury utrzymują się na wyższym poziomie, raczej tutaj nie ma jakichś wątpliwości, w dodatku już od dwóch dni zaznaczasz śluz niepłodny - to bardzo dziwne, że jakaś aplikacja Ci wyznacza na dzisiaj dzień płodny jeszcze.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • ziireael Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo! Potwierdziłyście mi moje przewidywania.
    Też tak mi się zdawało, że to bardzo dziwne.

    Szyjkę miałam płodną w okolicach tego 11-12, ale ponieważ nie zapisałam tego od razu, to potem juz nie wpisywałam, bo nie byłam pewna dnia, a nie chciałam zafałszować wyliczeń ovu. Więc szyjka też by wskazywała na tego 11/12.

    Jeszcze raz dziękuję :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ