X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wyniki (LH, FSH, tarczyca, glukoza) - prośba o pomoc w interpretacij
Odpowiedz

Wyniki (LH, FSH, tarczyca, glukoza) - prośba o pomoc w interpretacij

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Czy mogłybyście pomóc mi z tymi wynikami? Lekarz mówił, że jest ok, ale wydaje mi się, że tak nie jest...Poroniłam w kwietniu ciążę w 9 tygodniu, a wcześniej nie udawało się przez 8 miesięcy. Teraz od trzech miesięcy starań znowu nic. Bardzo Was proszę o zerknięcie na te wyniki i podpowiedzenie co jest nie tak i co mogę zrobić...

    Wyniki robione w 3dc:

    FSH     **10.33** mUI/mL   [ 2,5 - 10,2 mUI/mL ]
    LH         **5.14** mUI/mL

    Stosunek LH do FSH to  **0.49**  Co to oznacza? Co mogę z tym zrobić? FSH za wysokie, co to znaczy?

    Prolaktyna     **28.58** ng/mL [2.8 - 29.0]
    Estradiol        ** 94.32** pg/mL

    Prolaktyna niby w normie, ale nie jest ciut za wysoka? Co to oznacza?

    Glukoza            **70 **mg/dL [73.0 - 100.0]
    Glukoza           ** 80** mg/dL [73.0 - 100.0]
    Kwas foliowy     **>24.0** ng/ml [3.0 - 17.0]

    Glukozę mam robioną dwa razy, teraz i dwa miesiące wcześniej. Dwa miesiące  temu wyszło 80, a teraz 70. Co może oznaczać ten wynik? Powinnam robić insulinę czy jak glukoza jest ok to nie trzeba? Kwas foliowy za wysoki - to niedobrze?

    T4             **1.42 **ng/100 mL [0.89 - 1.76]
    FT3           **3.09 **pg/ml  [2.02 - 4.43]
    TSH          **0.489** μUI/mL [0.35 - 4.781]
    Wit. D3    ** 22.5 **  ng/mL (jest jako niska ale suplementuję, więc powinna się podnieść)

    Mam Hashimoto, stąd tarczyca, ale biorę leki. Do tego Wit.D3, olej z wiesiołka i od miesiąca Fertistim.

    Bardzo bym prosiła Was o pomoc, wiem, że często wiecie więcej niż lekarze, a mi póki co mówią, że jest ok, a ciąży nie ma :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 15:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa01 wrote:
    Cześć dziewczyny!

    Czy mogłybyście pomóc mi z tymi wynikami? Lekarz mówił, że jest ok, ale wydaje mi się, że tak nie jest...Poroniłam w kwietniu ciążę w 9 tygodniu, a wcześniej nie udawało się przez 8 miesięcy. Teraz od trzech miesięcy starań znowu nic. Bardzo Was proszę o zerknięcie na te wyniki i podpowiedzenie co jest nie tak i co mogę zrobić...

    Wyniki robione w 3dc:

    FSH     **10.33** mUI/mL   [ 2,5 - 10,2 mUI/mL ]
    LH         **5.14** mUI/mL

    Stosunek LH do FSH to  **0.49**  Co to oznacza? Co mogę z tym zrobić? FSH za wysokie, co to znaczy?

    Prolaktyna     **28.58** ng/mL [2.8 - 29.0]
    Estradiol        ** 94.32** pg/mL

    Prolaktyna niby w normie, ale nie jest ciut za wysoka? Co to oznacza?

    Glukoza            **70 **mg/dL [73.0 - 100.0]
    Glukoza           ** 80** mg/dL [73.0 - 100.0]
    Kwas foliowy     **>24.0** ng/ml [3.0 - 17.0]

    Glukozę mam robioną dwa razy, teraz i dwa miesiące wcześniej. Dwa miesiące  temu wyszło 80, a teraz 70. Co może oznaczać ten wynik? Powinnam robić insulinę czy jak glukoza jest ok to nie trzeba? Kwas foliowy za wysoki - to niedobrze?

    T4             **1.42 **ng/100 mL [0.89 - 1.76]
    FT3           **3.09 **pg/ml  [2.02 - 4.43]
    TSH          **0.489** μUI/mL [0.35 - 4.781]
    Wit. D3    ** 22.5 **  ng/mL (jest jako niska ale suplementuję, więc powinna się podnieść)

    Mam Hashimoto, stąd tarczyca, ale biorę leki. Do tego Wit.D3, olej z wiesiołka i od miesiąca Fertistim.

    Bardzo bym prosiła Was o pomoc, wiem, że często wiecie więcej niż lekarze, a mi póki co mówią, że jest ok, a ciąży nie ma :(
    Ja bym zbadała amh bo masz podwyższone fsh .
    I sama glukoza to za mało najlepiej krzywe zrobic

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/fb5b612ee609b.jpg.html


    Witam czy mogę poprosić o pomoc w interpretacji wyników

  • Selleni Koleżanka
    Postów: 33 13

    Wysłany: 6 września 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ktoś tu zajrzy i będzie widział
    Wszystkie badania hormonalne bardzo ładnie. Tylko DHEAs mnie martwi (nie wiem czy powinien) prawie w górnej granicy normy. Czy to może świadczyć o PCOS? Nie mam żadnych objawow

    Starania o pierwszego 👶
    👩‍💼28
    👩‍🦲29
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ