X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wysokie temperatury w pierwszej fazie cyklu
Odpowiedz

wysokie temperatury w pierwszej fazie cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sponge Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/2e9d5b5d26c1e19918a7284c535aece0
    pewna jestem że owulacji jeszcze nie było. Wcześniejszy cykl tez był podobny, tez wysokie temperatury w pierwszej fazie, a dopiero później spóźniona w stosunku do wcześniejszych cykli owulacja. Wcześniej miałam ładne dwustopniowe wykresy. Termometr ten sam wszystko robię tak jak wcześniej. Co mam o tym myśleć ?
    wcześniejszy wykres:
    https://ovufriend.pl/graph/d84b4116e8fa2d9cb8c06235edd22f19
    i te normalne:
    https://ovufriend.pl/graph/d0d5d80b5fa5223e5936f06a65761fd6
    https://ovufriend.pl/graph/118310e852ff5edc817ad959a99be02b

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 15:41

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sponge - no raczej owulacji nie było, tym nie mniej rozstrzał temperatur masz dość duży... wiesz, 7.30 to niby w normie, może jednak spróbuj zacząć mierzyć około 7.00?

    Jak długie masz zazwyczaj cykle?
    Ok dobra, wrzuciłaś poprzednie.

    Obserwuj się dalej, śluz nie wskazuje na szczyt płodności, temperatura też nie.
    Swoją drogą, czy badałaś prolaktynę? spotkałam się z takim twierdzeniem, że "zęby rekina" na wykresie mogą sugerować problemy z tym hormonem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 15:46

  • sponge Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Nie badałam prolaktyny, myślę że najpierw spróbuje wcześniej mierzyć temperaturę tak jak mi poradziłaś. Ostatnio wcześniej robi się jasno i o tej 7. 30 bardziej jestem rozbudzona niż jeszcze parę miesięcy temu. Może to jest przyczyna :). Jak dalej będą takie tempki to zrobię tą prolaktynę i będzie wiadomo co i jak

    Brunhilda lubi tę wiadomość

  • aneczka8828 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 28 marca 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj. W poniedziałek wieczorem zaczęła mi się @ jednak temperatura nie spadła. Dziś już jest praktycznie koniec, lekkie plamienie, a temperatura nadal na wyższym poziomie. Wiecie co może być tego przyczyną? Dodam że @ taka jak zawsze.

    444df14fd39e04a6adff15db079bfdd7.png
  • aneczka8828 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 28 marca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde nikt nie wie ? Stresuję się, bo nie wiem czy to nie problemy hormonalne... Nigdy ich co prawda nie miałam, ale już sama nie wiem. W poprzednim cyklu temp. spadła ładnie dzień przed @ do 36,7'C, a teraz nie dość że nie spadła, to jeszcze idzie do góry :(

    444df14fd39e04a6adff15db079bfdd7.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, wysoka tempka może być sygnałem np. infekcji albo przeziębienia. Ale jeśli wykluczyć takie przyczyny, to może zrób betę? A poza tym to tempka może jeszcze spaść dopiero po okresie.

    aneczka8828 lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • aneczka8828 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeziębienie i infekcje raczej wykluczam. Ale skoro piszesz, że może jeszcze spaść po @ to ok. Byłam pewna, że to musi spaść najpierw. Poczekam do poniedziałku, jeżeli temp nadal będą wysokie to zrobię test albo betę, wtedy będzie 18 dni wyższych temperatur. Chociaż akurat ciążę bym wykluczyła, bo @ zdecydowanie nie była plamieniem tylko krwawieniem.

    444df14fd39e04a6adff15db079bfdd7.png
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Jestem tu nowa.Staram sie o dzidzie i niedawno wlasnie odkrylam o mierzeniu temperaturki.Wiec tak...Spoznial mi sie okres i rano po przebudzeniu zmierzylam i mialam 37,2. Dodam,ze plamilam drugi dzien.I w tym samym dniu pojawilo sie normalne krwawienie choc momentami bylo mniej.Na drugi dzien zmierzylam i temp spadla do 36,9. Po 5 dniach (okres sie skonczyl) zmierzylam temp. i mialam dalej 36,9. Czytalam na innych forach,ze normalna temperatura w 1 fazie wynosi np.36,4..Zastanawiam sie czy ta temp bedzie sie utrzymywac az do owulacji.Jestem zielona na ten temat wiec licze na wasza wypowiedz w mojej malej sprawie ;)

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Podbijam temat. Staram się z mężem o drugie dziecko już 4 lata w tym od 7 miesięcy mierze temperaturę cały czas o tej samej porze i tym samym termometrem. Wszystkie hormony mam ustabilizowane lekami. W tym cyklu ( dziś 7 dc) mam wysoka temperaturę a mianowicie 37,3 a wczoraj 37,2. Czy któraś miała podobnie i coś to oznaczało? Dodam że nie jestem chora i infekcji też nie mam. Proszę o jakąś radę.

  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 23 czerwca 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi temp spadla dopero w ost dniu miesiaczki w tamtym cyklu (6dzien ok. 37-36,9) i dopiero od 11 dnia biezacego zaczela sie zmniiejszac od 36.5, 36,6, 36,7 do owulacji i potem wyzsze. Ogolnie to mam wysokie temp. Mirze w ustach i najmnijsza to 36,6 a najwyzsza 37,3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2016, 14:41

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ