X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wyznaczanie owulacji przez ovufriend
Odpowiedz

wyznaczanie owulacji przez ovufriend

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpowiedzcie mi, na jakiej zasadzie działa wyznaczanie owulacji w ovufriend?
    Chodzi mi o to, że w poprzednim cyklu program wyznaczył mi owu na dzień po pozytywnym teście owulacyjnym. W tym cyklu zrobiłam pozytywny test owu, a program dyskretnie milczy... Temperatury jeszcze nie zaczęłam mierzyć, zacznę od następnego cyklu (chyba że się nie zacznie, na co mam nadzieję ;)), obserwacje śluzu robię podobne co w tamtym cyklu. Ten cykl mam dłuższy niż poprzedni, owu miałam teraz (czuję.. :/), w poprzednim cyklu na tym etapie miałam już okres. Kiedy mogę się spodziewać jakichś "podpowiedzi" od mojego ovufriendowego wykresu?

  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to najlepiej mierzyć temperaturę bo przy prawidłowym cyklu widać ładny nagły spadek temp i skok i kiefy temp sie utrzymuje przez 3 dni to wtedy owu wyznacza oeulacje. Śluz też jest ważny ale ja np rozciagliwego nie mam takiego typowo plodnego. Więc chyba różnie u różnych kobiet jest z tym parametrem.
    Polecam kupić termometr najlepiej owulacyjny i mierzyc codziennie o tej samej porze przed wstaniem :) najlepiej w ustach lub dowcipnie;)
    Mimo wszystko mam nadzieję, że Ci się poszczesci w tym cyklu:)

    golonat lubi tę wiadomość


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzyłam temperaturę kiedyś, przed pierwszą ciążą, kompletnie to się u mnie nie trzymało kupy, mierzyłam w pochwie rano, mąż mi dawał termometr, żebym się nie musiała z łóżka ruszać i żeby pomiar był wiarygodny. Ale chyba trzeba do tego wrócić, zawsze to jakieś informacje o sobie dodatkowe.
    Patrząc na Twoją stopkę - również w lipcu zeszłego roku przeżyłam stratę, u mnie to był 11 tydzień.
    Wracając do sedna, mi bardziej chodziło o samo ovufriend, jak ta "wykresowa machineria" działa, bo sprawiłam sobie pakiet premium, bo raz mi pokazało owulację ;) a tu nic, zero informacji, od kilku dni "dni płodne" z zielonym światełkiem i tak sobie myślę, że sama jestem w stanie bez tego pakietu premium tyle wywnioskować.. I zastanawiam się, skąd się wzięła zaznaczona owulacja w poprzednim cyklu przy jeszcze mniejszej ilości danych niż w tym cyklu.

  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm trudno stwierdzić bo nie widziałam twojego poprzedniego wykresu :( A zawsze masz takie długie cykle?


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U, coś musiałam poprzestawiać w ustawieniach, że poprzedniego nie widać, zaraz spróbuję to zmienić. Zawsze miałam długie, przed staraniami o pierwszą córkę w ogóle były duże wahnięcia, takie 11-95 dni, między ciążami mi się jakoś unormowało tak do 30-35, poprzedni 36, a teraz owu niby w 37-38 dniu. Najpierw zrobiłam test ciążowy a później, "tak dla jaj" owulacyjny, no i jakież było moje zdziwienie jak owu wyszedł pozytywnie o_O. Zaraz spróbuję poprzedni udostępnić. W lipcu poroniłam, mam wrażenie, że od tamtego czasu mi się wszystko poprzestawiało, rozhuśtało do końca :/

  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie zazdroszczę.. Ja mam 28dni i mam trudności z zajsciem a co tu mówić o takich dziwnych jak u Ciebie. Co ginekolog na to? 3 miesiące czekać na okres jejku... zwariowalabym:)


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a dziś już mam owulację zaznaczoną na wykresie :). Kolorowapani, przed pierwszą ciążą (mam za sobą trzy, dwie zakończone porodami, jedną poronieniem) miałam zdiagnozowaną hiperprolaktynemię (chociaż nie do końca jestem przekonana co do tej diagnozy, bo "w spoczynku" miałam wynik ok, dopiero po obciążeniu była nieprawidłowa, ale podobno teraz już się w ogóle nie robi tego badania z obciążaniem) i na usg stwierdzono, że jeden jajnik mniejszy i jakoś nietypowo umiejscowiony. Na pierwszą ciążę koło 3 lat czekałam, biorąc bromergon i duphaston, w drugą i w trzecią ciążę zaszłam "samoczynnie". A teraz znowu te cykle takie od czapy...

  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się 3 razy to i uda się 4 :) 3mam kciuki. Luty nasz:D

    golonat lubi tę wiadomość


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ