X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

zbyt prosty wykres?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie starające się:)Jak tak patrze na Wasze wykresy temperatur to wszystkie są takie nierówne,znaczy się są skoki i spadki temperatur....u mnie jednak często się powtarzają.Temperaturę zawsze mierze o 7,ale zwykłym elektronicznym termometrem z jednym przecinkiem po miejscu...może dlatego nie widzę,aż takiej różnicy?Mam pytanie czy to normalne, gdy ponownie mierze temperaturę(z czystej ciekawości) około 10.30 to wzrasta np z 36.2 do 37.

    579d1e243ac0628f16cf24a3bdd37a38.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 23:46

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • Isaura Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperaturę mierzy się przed wstaniem z łóżka w odbycie, pochwie lub pod językiem - nigdy nie słyszałam o mierzeniu kilka godzin po wstaniu

    Ella84 lubi tę wiadomość

    nadzieja umiera ostatnia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wykres to nie musi być znacznych zawirowań w temperaturach. Ważne jest aby wykres był dwufazowy, czyli faza niższych temperatur ( przed owulacją) i faza wyższych temperatur ( po owulacji)- nie będę używać fachowych nazw faz cyklu bo nie o tym mowa ;) więc jeśli chodzi o wygląd wykresu to tak z grubsza sprawa wygląda. Temperatura to sprawa bardzo indywidualna i każda kobieta się pod tym względem różni jest to zupełnie naturalne. Ja także mierzę temp bardzo dokładnym termometrem, natomiast pytanie nie czym mierzysz temperaturę, ale w jaki sposób. Są proste zasady- zawsze tym samym termometrem, zawsze w tym samym miejscu ( przy czym pomiar w ustach może dawać różne rezultaty) oraz zawsze o tej samej godzinie, przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, przed wstaniem z łóżka. Z czystej ciekawości nie mierz temperatury w ciągu dnia bo taka obserwacja z punktu widzenia NPR jest bezsensowna i nie wnosi nic poza chaosem. To naturale, że w ciągu dnia temperatura jest wyższa ponieważ aktywnośc fizyczna wpływa na temperaturę ciała.

  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mierze o 7-przed wstaniem z łóżka.Mierze w pochwie.Dziękuje za odpowiedzi:)

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tak, że rano mierzę i mam np. 36,2 a w czasie dnia 35,9. ;)
    tak ogółem to w czasie snu temperatura ciała się obniża a w czasie dnia wzrasta. dlatego trzeba mierzyć rano.

    vanessa lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu mam tak samo. Już myślałam że mój termometr zwariował, bo ciągle 36,5 (wcześniej miałam ładne skoki i spadki). Z ciekawości zmierzyłam w ciągu dnia... wiedziałam że temp. na pewno będzie wyższa,ale chciałam zobaczyć ,czy termometr to pokaże, no i pokazał 37. Czyli potrafi wyświetlić inny wynik.Ale i tak zamówiłam już inny,dokładniejszy termometr...

    Proszę, oto mój śmieszny wykres :)

    70ca954e9ced61837c4d21478e3e707c.png

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2dec1fae7bd7.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2015, 13:54

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt mam zwykły elektroniczny termometr,które pokazuje jedno miejsce po przecinku

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do skoków w dzień to np.zawsze mierze o 7 i wtedy na początku cyklu miałam 36.3 a około 10.30 temperatura wzrastała do 37.7 więc sporo ;)

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ