X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów zmiana czasu, a godzina pomiaru temperatury
Odpowiedz

zmiana czasu, a godzina pomiaru temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 29 marca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy jeżeli temperaturę mierzę o 6:30 to jutro, aby była wiarygodna powinnam ją mierzyć o 5:30 do końca cyklu, czy nadal o tej samej porze. Teoretycznie pomiar z 6:30 będzie dokonany o 7:30, mamy więc godzinę różnicy i taka temperatura może być zaburzona.

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od organizmu - u mnie np. nawet półtorej godziny nie robi różnicy, ale innym 1/2 godziny czy godzina zaburza pomiar. Dobra okazja do eksperymentu w tym zakrwsie ;)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    Zastanawiam się czy jeżeli temperaturę mierzę o 6:30 to jutro, aby była wiarygodna powinnam ją mierzyć o 5:30 do końca cyklu, czy nadal o tej samej porze. Teoretycznie pomiar z 6:30 będzie dokonany o 7:30, mamy więc godzinę różnicy i taka temperatura może być zaburzona.
    U ciebie już po dniach płodnych więc nie ma znaczenia kiedy zmierzysz zmierz jak zawsze o tej samej godzinie (nawet po zmianie czasu) bo to nie ma wpływu na interpretację w Twoim przypadku. Co innego jakbyś była w okresie płodnym i czekała na skok temp. to wtedy najlepiej byłoby zmierzyć o godzinie która odpowiadałaby godzinie czasu zimowego czyli musiałabyś zmierzyć na stary czas.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooooooo kurcze... jestem w identycznej sytuacji z tym że czekam na owu i dziś zmierzyłam o "starej" godzinie... :((

  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 30 marca 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie różnica jest dosyć duża. Zawsze mierzę o 6:00 i dzisiaj terometr pokazał 36,78 a o 7:00, czyli normalnie o "starej" 6:00 36,88.I też nie wiem którą wpisać. Też jestem już po owu. U mnie w zasadzie dokładnie co pół godziny temperatura wzrasta o 0,05 stopnia. Tak więc chyba do końca cyklu będę dodawała 0,05.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 10:42

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie jak to jest z ta zmiana czasu? ja mierze o 6:00 i teaz jak mam mierzyc? zwlaszcza ze nie moge czekac na nowy czas bo o tej porze musze byc dawno zwarta i gotowa na nogach.

    kasia :)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    oooooooo kurcze... jestem w identycznej sytuacji z tym że czekam na owu i dziś zmierzyłam o "starej" godzinie... :((
    W Twoim przypadku raczej bardziej wskazane zmierzenie o "starej" godzinie :) bo czekasz na skok więc żeby temp. nie była zaburzona lepiej zmierzyć na stary czas :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo to nastawiam budzik na 5,30 :D :O mam nadzieje że dzisiejsza "pusta" temp nie zaburzy mi wykresu

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 30 marca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    noo to nastawiam budzik na 5,30 :D :O mam nadzieje że dzisiejsza "pusta" temp nie zaburzy mi wykresu
    Nie zaburzy na 100 % :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    Wszystko zależy od organizmu - u mnie np. nawet półtorej godziny nie robi różnicy, ale innym 1/2 godziny czy godzina zaburza pomiar. Dobra okazja do eksperymentu w tym zakrwsie ;)

    u mnie tak samo :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 30 marca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierze o 5. U mnie pol godziny nie robi roznicy, ale godzina troche juz tak, wiec jesli czekalam na skok to przestawialam mierzenie o pol godziny (4:30 nowego czasu), a po potwierdzonym skoku przestawialam sie kolejne poli wracalam do 5. Jesli zmiana czasu nastapila juz w okresie nieplodnym to pal licho, mierzylam o 5 jak zawsze bez cudowania.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 30 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja i tak zaspałam na mierzenie tempki bo zwlokłam się z łóżka o 8.30 także nie wpisuje wcale temperatury, a do tego nie miałam mojego termometru.... u mnie akurat godzina to też spora różnica, ale skoro jestem już po owu to będę mierzyć na nowy czas i już:-/

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, ja zmierzyłam na "nowy" czas, bo telefon sam zmienił mi godzinę i nie obudziłam się nawet wcześniej. Czy mam uznać tę temperaturę jako zaburzoną? Zerkniecie na mój wykres?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • CassieMK Autorytet
    Postów: 729 865

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postanowiłam do końca cyklu dodawać 0,1 stopnia, bo jak by nie było - mierzę godzinę wcześniej niż w pierwszej części cyklu, a wszędzie się mowi, że jak się przypadkiem zmierzy wcześniej, to żeby za każdą godzinę dodać 0,1 ;-)

    oar89jcgzipdaets.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/jak-mierzyc-temperature-w-czasie-zmiany-czasu-na-letni-zimowy,28.html

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/jak-mierzyc-temperature-w-czasie-zmiany-czasu-na-letni-zimowy,28.html


    Ja właśnie tak zrobiłam, jak pisze na OF, bo mi temperatura wzrasta z każdą godziną o 0,1 stopnia, i teraz mierze już o tej godzinie co zawsze.

    staraczka24 lubi tę wiadomość

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ