X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów znowu ta szyjka o co chodzi ??
Odpowiedz

znowu ta szyjka o co chodzi ??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 5 maja 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak to jest ,w kazdym cyklu a badam szyjke juz jakis czas po @ zawsze po max 2 dniach byla zamknieta az do zblizajacej sie owu a teraz hmmm zastanawia mnie co sie z nia dziej bo pierwszy dzien po byla srednio otwarta z pozniej znowu otwarta ale nie miekka jak na owu tylko taka srednia .czy jest mozliwosc ,ze nastapi owu szybciej ?? troche sie boje bo okres byl dosc bolesny a takich raczej nie miewam z tego co pamietam po poronieniu byla taka otwarta przez dosc dlugi czas ,czy mozliwe ,ze znowu poronilam .wiem ,ze nie powinnam sie domyslac bo to nic nie da ae zastanawiam sie tylko czy moze jednak owu szybciej nastapi ?z gory dziekuje dziewczyny za odpowiedz

    <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka nie znam się za bardzo na tym ja w zeszym cyklu z wykresu wnioskowałam że owulacja mogłą u mnie być 15 dc, cały cykl trwał tylko 23 dni. A na chwile obecną w 8 dn cyklu moja szyjka była otwarta i śluz jest rozciągliwy . D
    ziś ide na USG zobacze czy coś tam się zapowiada. Ja mam POCs tak żę u mnie wszystko pomieszane ....

  • Paulina87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja dopiero dziś dołączyłam na ovu i mam problemy z badaniem szyjki. Nie wiem jak ogarnąć temat otwarta/ zamknięta, wydaje mi się, że zrozumiałam o co chodzi z twardością szyjki, czy głęboko trzeba włożyć palec, aby to wszystko wyczuć?

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej do tego zeby dobrze sie zoorientowac kiedy jaka jest potrzeba kilku cykli ale pozniej raczej bedzie to juz latwo rozpoznawalne :) wiec tak jesli chodzi o wysokosc to jak jest wysoko to musisz (przynajmniej ja musze )wlozyc prawie caly palec ,jesli nisko jest wyczuwalna zaraz po jego wlozeniu TWARDOSC twarda moznaokreslic gdy przypomina chrzastke taka jak ucho w gornej czesci lub nos a miekka przypomina w dotknieciu usta.jesli chodzi o OTWARTOSC to mi najbardziej pomoglo porownanie do smoczka :) jesli jest zamknieta to przypomina smoczek od butelki do karmienia zakonczony mala dziurka ,jest twarda i dziurka jest jakby zasklepiona a jesli jest otwarta to mozesz opuszek palca jakby wlozyc troszke do srodka .Nie wiem na ile pomoglam ale mam nadzieje ,ze choc troche :) powodzenia najwazniejsze to sie nie poddawac pozniej bedziesz umiala rozpoznawac ja juz z latwoscia :)

    <3
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok ja tez jestem zielona, nigdy tego nie robilam, powiedzcie a ktorym palcem chyba wskazujacy by byl najlepszy? no i kiedy rano po obudzeniu, czy zmienia sie w ciagu dnia polozenie tej szyjki?

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 10 maja 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna jednym palcem wskazujacym lub dwoma .ja osobiscie wole jednym ,bada sie o tej samej porze rano lub wieczorem bo szyjka moze sie zmieniac w ciagu dnia troche

    <3
  • Paulina87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dzięki za pomoc, pouczę się tego trochę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tez mam problem z okreslaniem. Jeszcze jak jest nsko i twarda to jestem w stanie, a jak zaczynają sie stany pośrednie to głupieję. Wyczytałam gdzieś w internecie, że najlepiej mierzyć szyjke po południu. Rano po przebudzeniu jest niewzkazane bo po całej nocy leżenia może być w nienaturalnej pozycji i zafałszować wynik..... ale ile w tym prawdy to nie wiem.... Ja mierzę podczas wieczornego prysznica.;]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ