X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 5 tydzien ciazy a zarodek nadal w jajowodzie
Odpowiedz

5 tydzien ciazy a zarodek nadal w jajowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wlasnie wrocilam od ginekologa z pierwszej wizyty potwierdzajacej ciaze. Ost. okres mialam 20 maja, czyli wychodziloby na to ze teraz jest 5 tydzien . bylam przekonana ze lekarz zauwazy juz zarodek w macicy tym bardziej ze 2 testy wyszly pozytywne i bardzo bola mnie piersi, nie mowiac o tym ze nie pojawila sie miesiaczka. podczas badania usg lekarz stwierdzil ze nic nie widac w macicy i dopiero przyglądając sie jajowodowi zauwazyl zarodek przy wyjsciu z jajowodu. dostalam luteine 1000 i buscopan forte i za tydzien na wizyte zeby zobaczyć czy zarodek przedostal sie do macicy. czy ktoras z was miala podobnie ? strasznie sie boje ze to ciaza pozamaciczna . bede wdzieczna za kazda odpowiedz . lekarz nie chciał mowic zbyt wiele.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja być może się nie znam za bardzo ale pęcherzyk jest widoczny dopiero jak beta jest powyżej 1000. Sama byłam u lekarza w 5+1 i był widoczny jedynie pęcherzyk 2mm, bez zarodka wiec trochę dziwi mnie, że lekarz widział zarodek u Ciebie w 5 tygodniu i to w jajowodzie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 16:00

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli zarodek byłby w jajowodzie, to jest to wskazanie do natychmiastowej hospitalizacji, bo rosnąca w jajowodzie ciąża pozamaciczna może pęknąć i spowodować krwotok, a to jest zagrożenie dla życia i zdrowia. A już na pewno takiej ciąży nie podtrzymuje się luteiną.

    Albo z nerwów coś pomyliłaś, albo lekarz nie wie co mówi... Ja bym ci poradziła przejść się dziś raz jeszcze ale do innego lekarza i poprosić do kolejne USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 14:11

    Gosposia
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megidoosek zgadzam się z Gosposią. Uważam, że powinnaś iść jak najszybciej do innego lekarza, bo moim zdaniem jeśli zarodek widoczny jest na USG przy wyjściu z jajowodu, to już jest za duży, żeby przedostać się dalej :( No ale mam nadzieję, że może lekarz coś przekombinował i wszystko u Ciebie dobrze. W każdym razie musisz to sprawdzić jak najszybciej.

    l54t4dr.png
  • nicierpliwa:) Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki
    Mam do was pytanko bo zaczynam świrować. Ostatnią miesiączkę miałam 17 czerwca 2016 przypuszczam że do zapłodnienia doszło 30 czerwca ,14 lipca miałam dostać okres i nic zrobiłam testy i wyszły pozytywne , 18 lipca byłam u gin i robiłam beta hcg 214,9 U/l i usg lekarz stwierdził że pecherzyka jeszcze nie ma ale widać że coś się tworzy. 25 lipca poszłam do innego gin i był już pęcherzyk 6,4 mm wg pani dr na 5 tyg 2 dni ale bez zarodka. Czy nie powinno już być coś widać w pecherzyku, boje się że bedzie coś nie tak a tak długo się staraliśmy .:(

    niecierpliwa:)
  • nicierpliwa:) Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Ja być może się nie znam za bardzo ale zarodek jest widoczny dopiero jak beta jest powyżej 1000. Sama byłam u lekarza w 5+1 i był widoczny jedynie pęcherzyk 2mm, bez zarodka wiec trochę dziwi mnie, że lekarz widział zarodek u Ciebie w 5 tygodniu i to w jajowodzie :/

    kochana w którym tyg u ciebie widać było zarodek i serducho??

    niecierpliwa:)
  • margerit@ Przyjaciółka
    Postów: 162 38

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicierpliwa:) wrote:
    Cześć dziewczynki
    Mam do was pytanko bo zaczynam świrować. Ostatnią miesiączkę miałam 17 czerwca 2016 przypuszczam że do zapłodnienia doszło 30 czerwca ,14 lipca miałam dostać okres i nic zrobiłam testy i wyszły pozytywne , 18 lipca byłam u gin i robiłam beta hcg 214,9 U/l i usg lekarz stwierdził że pecherzyka jeszcze nie ma ale widać że coś się tworzy. 25 lipca poszłam do innego gin i był już pęcherzyk 6,4 mm wg pani dr na 5 tyg 2 dni ale bez zarodka. Czy nie powinno już być coś widać w pecherzyku, boje się że bedzie coś nie tak a tak długo się staraliśmy .:(
    Witam, nie masz powodów do zmartwień, jeszcze za szybko na zarodek, ja tez byłam w 5tc i był tylko pęcherzyk, gin kazała mi przyjsc za dwa tyg czyli jutro bo wtedy prawdopodobnie moze bić już nawet serduszko:-) także głowa do góry, nie świrować mi tu:-)

  • nicierpliwa:) Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 lipca 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margerit@ wrote:
    Witam, nie masz powodów do zmartwień, jeszcze za szybko na zarodek, ja tez byłam w 5tc i był tylko pęcherzyk, gin kazała mi przyjsc za dwa tyg czyli jutro bo wtedy prawdopodobnie moze bić już nawet serduszko:-) także głowa do góry, nie świrować mi tu:-)

    a mogę mieć do ciebie prośbę??
    Napisałabyś po wizycie czy wszytko u ciebie ok i czy usłyszałaś serducho:) podniosło by mnie to na duchu:)

    niecierpliwa:)
  • margerit@ Przyjaciółka
    Postów: 162 38

    Wysłany: 27 lipca 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicierpliwa:) wrote:
    a mogę mieć do ciebie prośbę??
    Napisałabyś po wizycie czy wszytko u ciebie ok i czy usłyszałaś serducho:) podniosło by mnie to na duchu:)
    oczywiscie, że napisze, nie ma żadnego problemu :-) Trzeba być dobrej myśli, idąc na pierwsze usg zaraz jak zobaczyłam wyniki bety to byłam pewna , że jeszcze zalązka nie będzie , że tylko pęcherzyk wiec sie nie rozczarowałam. Ty tez sie nie martw niczym

  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 27 lipca 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam u lekarza w 5 tyg ciąży (według OM), to pęcherzyk miał 3mm. Tydzień później wylądowałam w szpitalu z krwawieniem, ale pęcherzyk dzielnie się trzymał. Wychodząc do domu, czyli pod koniec 6 tyg (5t5d) nie było jeszcze zarodka, pęcherzyk 11mm i ciałko żółte obecne. Dokładnie tydzień później na kontroli u gin prowadzącego był maleńki zarodek 2mm z serduszkiem. Nie wiem ile mm miał pęcherzyk, ale od lekarza usłyszałam, że ciąża rozwija się prawidłowo, zgodnie z tygodniem ciąży według OM. Nie stresujcie się dziewczyny. Jeżeli nie jesteście pewne (tzn. nie macie potwierdzonej przez usg daty owulacji), to ciąża może być młodsza niż wam się wydaje ;) Dajcie jej czas, dbajcie o siebie i wszystko będzie dobrze ;) Ciąża to fajny czas, ale pełen stresów i wyczekiwania. Później będziecie się stresować przed prenatalnymi, połówkowymi itd... :) Cieszcie się ciążą! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 10:21

    Gosposia
  • ilonaaaa Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 27 lipca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 5 tygodniu był pęcherzyk lekarz nie widział zarodka, ale w 8 jak byłam biło juz serduszko i jest wszystko ok :) tak wiec w 5 tygodniu bardzo rzadko można zauważyć zarodek ale pęcherzyk powinien być ;) ale to wszystko zależy :)

    ilonaaaa
  • margerit@ Przyjaciółka
    Postów: 162 38

    Wysłany: 28 lipca 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicierpliwa:) wrote:
    a mogę mieć do ciebie prośbę??
    Napisałabyś po wizycie czy wszytko u ciebie ok i czy usłyszałaś serducho:) podniosło by mnie to na duchu:)
    obiecywałam "niecierpliwa" wiec daje znac, jestem po wizycie , i widziałam już kruszynke z serduszkiem:-) takze nie martw sie, pojdziesz na wizytę teraz to tez zobaczysz już :-)

  • nicierpliwa:) Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 lipca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margerit@ wrote:
    obiecywałam "niecierpliwa" wiec daje znac, jestem po wizycie , i widziałam już kruszynke z serduszkiem:-) takze nie martw sie, pojdziesz na wizytę teraz to tez zobaczysz już :-)

    no to super tylko gratulować :)Ja mam wizytę 16 postanowiłam do tego czasu wyluzować i nie świrować.Dzięki wielkie za wsparcie i info :)

    niecierpliwa:)
  • margerit@ Przyjaciółka
    Postów: 162 38

    Wysłany: 29 lipca 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicierpliwa:) wrote:
    no to super tylko gratulować :)Ja mam wizytę 16 postanowiłam do tego czasu wyluzować i nie świrować.Dzięki wielkie za wsparcie i info :)
    No pewnie, że wyluzuj pomimo , że to takie proste nie jest, ale stresem w niczym nie pomożesz :-) wszystko będzie ok i oczywiście masz się pochwalić po wizycie fasoleczką :-)

  • nicierpliwa:) Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 29 lipca 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oki napewno to zrobie:)

    niecierpliwa:)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicierpliwa:) wrote:
    kochana w którym tyg u ciebie widać było zarodek i serducho??

    W 8 tygodniu byłam na wizycie i był już dzidziuś z bijącym serduszkiem. Serduszko często już widać 6+4 czyli w 7 tygodniu ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Balladyna Autorytet
    Postów: 424 555

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie serduszko było już w 6+2 :)

    Misia ❤ 25.03.2017
    Ciąża biochemiczna 05.03.2018
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ