X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badania prenatalne pierwszego trymestru
Odpowiedz

Badania prenatalne pierwszego trymestru

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Wczoraj byłam na usg prenatalnym, wcześniej miałam też pobraną krew do testu pappa. Ogólnie badanie wyszło bardzo dobrze, niskie ryzyka trisomii, wszystkie elementy anatomiczne na miejscu 😉

    Zaniepokoił mnie tylko wynik: ryzyko przedwczesnego porodu przed 34 tygodniem 1:64. Lekarz powiedział jedynie, że będę przyjmować nadal duphaston i co wizytę będzie kontrolował szyjkę macicy. Ogólnie byłam wczorajszym badaniem dość mocno przejęta i nie zapytałam o nic więcej, a teraz tak się zastanawiam, z czego to ryzyko może w ogóle wynikać? I jak można na tak wczesnym etapie ciazy coś takiego stwierdzić? Nie miałam wczoraj typowego badania ginekologicznego, tylko usg przez brzuch. Czy któraś z Was miała podobną sytuację albo wie o co chodzi? Będę wdzięczna za wytłumaczenie 😊

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A jakie miałaś wartości pappa? Czasami niska pappa zwiększa ryzyko wcześniejszego porodu ze względu na gorsze przepływy krwi końcem ciąży.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa wynosi 1,040 iu/l, 0,9924 Mom,ale ciężko mi zinterpretować czy to dużo czy mało, szukałam w Internecie norm, ale nic sensownego nie znalazłam. Ale to ciekawe co piszesz, bo ogólnie mam mutacje genu odpowiedzialnego za trombofilie (PAI) i biorę od początku ciąży acard na rozrzedzenie krwi, ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 25 lipca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, to pappa dobra. W okolicy 1 powinna być. Ja bym się nie przejmowała tym ryzykiem wcześniejszego porodu za bardzo. Na te statystyki może wypłynąć wiele rzeczy, nie wszystko jeszcze zbadane w ogóle... Także jak lekarz będzie kontrolował co i jak to będzie dobrze 😉

    relg6iyem5hi69f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś mimo wszystko nie mogę przestać się martwić. Wiem też, że będzie ciężko z uzyskaniem obiektywnej odpowiedzi od mojego ginekologa, bo jest z tych, którzy za wszelką cenę nie chcą straszyć ciężarnej. Moja ciążowa historia nie jest piękna i prosta, pierwszą ciążę poroniłam i w lutym miałam łyżeczkowanie macicy. Może po zabiegu moja szyjka jest jeszcze za słaba na utrzymanie ciazy? Lekarz mówił, że wszystko się zagoilo i możemy starać się o dziecko, ale może jednak szyjka nie daje rady? Bardzo jestem ciekawa czy którejś z Was też wyszedł taki wynik i jakie były jego następstwa

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo moim zdaniem nie ma tutaj co straszyć. Badania prenatalne są dobre z uwagi na to, ze mogą wykazać wady płodu ale nie są to badania nieomylne. W większosci przypadków wszystko jest w porządku. Boisz się bo miałaś przykre doświadczenia, jednak tym razem na pewno wszystko będzie dobrze.
    https://dbam-o-zdrowie.pl/dlaczego-warto-wykonywac-badania-prenatalne/
    Zaufałabym ginekologowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 10:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ