X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Biegunka
Odpowiedz

Biegunka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiunia12 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć drogie dziewczyny macie jakiś dobry sposób na biegunkę jestem w 10 tygodniu ciąży i mam mały problem od 2 dni mam luźne stolce do tego mało apetytu co bym nie zjadła to jest tak samo. Wypiłam wczoraj Orsalit plus smecten ale nie dało to bardz efektów. Do tego brak apetytu bardzo mnie męczy. Z góry dziękuję za pomoc

  • Amatadorka Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedz ryż, białe pieczywo, zrezygnuj na jakiś czas z nabiału, rób sobie kisielki, galaretki, prażone jabłka i oczywiście pij wodę :)

    RóżowaPantera lubi tę wiadomość

    AmatorkaSS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słuchaj jak dalej bedzie się to utrzymywało to leć do lekarza bo możesz się odwodnić- woda to podstawa a jak do tego nie jesz to nie daj Boże jeszcze gdzieś się przewrócisz- kleiki ryżowe, kasze, kisle, galaretki, sucharki

  • barley Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 11 lipca 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam problem. Od ponad 5 dni męczą mnie biegunki. Po każdym posiłku niemalże w 20-30 minut po wszystko ląduje w toalecie. Jestem w 9 tc.

    oar8gov3n7iha1kd.png
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszone jagody!

  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 13 lipca 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perystaltykę jelit w takich sytuacjach regulują np. banany i chrupki kukurydziane. Oczywiście nie spodziewajmy się cudu - w pięć minut nie przejdzie, ale powinno stopniowo łagodzić objawy. Ważne, żeby nie obciążać dodatkowo układu trawiennego błonnikiem i surowizną, dlatego pełnoziarniste pieczywo, warzywa, owoce i soki należy chwilowo odstawić (wyjątek to właśnie banany i podobno suszone jagody, chociaż tego nie próbowałam). Można jeść kleiki ryżowe, bo trochę "zapchają" jelita. I ważne - przyjmować dużo płynów, mogą być elektrolity, ale proponuję takie, które nie mają w składzie magnezu, bo można tylko pogorszyć sytuację, jeśli okaże się, że nie mamy niedoborów ;). A kiedy wszystko się uspokoi, nie przesadzać z produktami bogatymi w błonnik, za to można stosować produkty mleczne z żywymi kulturami bakterii, żeby wzbogacić florę jelitową (ale to dopiero, gdy biegunki przejdą, bo inaczej grozi to kolejną rewolucją :P).

    AKUxp2.png
  • barley Znajoma
    Postów: 20 9

    Wysłany: 18 lipca 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbowałam - sok z jagód i do tego duszone jabłka z ryżem. Po 2 dniach się unormowało. Myślałam, że długie miesiące spędzę w tej toalecie.

    oar8gov3n7iha1kd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ