X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr brązowe plamienie
Odpowiedz

brązowe plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 marca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem na początku 6tc, wczoraj byłam u lekarza na usg póki ci widać tylko pęcherzyk. Dzisiaj zauważyłam, brązowe plamienie :( Dzwoniłam do gin nie odbiera :( Zastanawiam się czy to gin był niedelikatny czy to coś poważniejszego ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 18:26

    m3sxskjopzekoiog.png
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 17 marca 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papi Ja od samego początku Mam plamienia. Raz nie Mam raz Mam u Mnie spowodowane są polipem. Być może to i po badaniu. Tak czy inaczej powinnaś skontaktować się z lekarzem może dostaniesz ewentualnie tabletki na podtrzymanie. Ja biorę tez od samego początku duphaston. Będzie dobrze :*

    alus21 lubi tę wiadomość

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 marca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się dodzwonić idę jutro na 15.20, mam nadzieję, że będzie wszystko ok to moja pierwsza ciąża.
    Póki co i tak mam dużo szczęścia. Rok temu straciłam jeden jajnik z powodu torbieli skręconej. Cykle też mam długie i nieregularne a udało nam się w pierwszym cyklu starań.
    Jestem dobrej myśli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2015, 19:06

    m3sxskjopzekoiog.png
  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 17 marca 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi nie można lekceważyć plamienia w ciąży . Bardzo dobrze że dmuchasz na zimne. A przypadkiem nie Miałaś pobieranej cytologii ? Ja po pobraniu plamilam właśnie na brązowo .

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 19 marca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta tak miałam robiną cytologie :) Byłam u gin przepisał mi Duphaston i oczywiście zalecił więcej odpoczynku. Co dziwne na usg było widać "kijankę" i bijące serduszko a dwa dni wcześniej tylko pęcherzyk hmmm

    m3sxskjopzekoiog.png
  • orchidea89 Debiutantka
    Postów: 13 68

    Wysłany: 31 marca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy takie plemienia są groźne? Bardzo się boje bo długo się staralismu i jest to pierwsza ciaza z mężem co prawda są one brązowe i w terminie miesiączki jutro jak da rade to do giną i zobaczymy co powie.

    jedna ciąża pozamaciczna, nieudane pierwsze in vitro, brak mrozaczkow
    Orchidea89
  • CACHAREL Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Naprawdę można oszaleć z braku pewności tego co robić. Jestem w 9 tygodniu ciąży. W 7 tygodniu ciąży, tydzień po pierwszym badaniu usg chlusnęłam krwią. Przerażona jeszcze w tym samym dniu pojechałam do gina. Z ciążą na szczęście było wszystko w porządku a sam lekarz powiedział ze on nie widzi przyczyny tego nagłego krwawienia. Byłam wręcz pewna że przepisze mi jakieś leki na podtrzymanie ale on szybko wyprowadził mnie z błędu. Powiedział, że branie progesteronu to jest "stara szkoła" i że jeżeli kobieta ma poronić to i tak poroni i że jeżeli sobie życzę to dla mojego psychicznego spokoju wypisze mi duphaston. I że takie plamienia/krwawienia to jest przypadłość kobiet w ciąży. (dziwne bo akuratnie kolezanki z mojego otoczenia takiej przypadłości nie miały) Ok postanowiłam mu zaufać i nie faszerować się. Krwawienie już się nie powtórzyło. Tydzień później szłam ponownie do niego z wszystkimi wynikami - okazało się że mam niedoczynność tarczycy więc na cito od endokrynologa dostałam lek. Następnego dnia po tej wizycie jak na złość zaczęły się plamienia - takie brązowe jakby krew wymieszna ze śluzem, przeważnie dwie godziny po przebudzeniu już miałam zaplamioną wkładkę. Jak leżałam w łóżku przez weekend to nie miałam nic. Przyszedł poniedziałek i znowu plamienia, mój gin nie przyjmował więc postanowiłam to skonsultować u innego lekarza. I co? Po badaniu kazał mi jeszcze w tym samym dniu wziąć poczwórną dawkę duphastonu a dodatkowo nospę. I brać dalej duphaston 3 razy dziennie i.....leżeć. Najgorsze jest to, że czytam w internecie że ten lek może mieć skutki uboczne dla dziecka. Że potem jak się go przestanie przyjmowac to się może macica skurczyć itp itd. I jak tu się nie denerwować?

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cacharel nie wracaj już do tego lekarza, co nie chciał dać Ci tabletek na podtrzymanie, zlekceważył plamienie/krwawienie. To nie jest pzypadłość kobiet w ciąży. Zawsze jest przyczyna. Nie zawsze musi być groźna. Chociażby zagnieżdżenie zarodka, a nawet zwykłe badanie usg dopochwowe. A twierdzenie, ze jak ma się poronić, to i tak się poroni, to jest właśnie stara szkoła, niedouczonych konowałów, a nie prawdziwych lekarzy.
    Ja straciłam dwie ciąże, bo własnie lekarze mieli takie podejście. Ale w końcu trafiłam na normalnego lekarza, który zagłębił się w temat i kolejną ciążę udało się donosić. Z córką brałam duphaston, luteinę, no-spę od samiutkiego początku do samego końca ciąży, leżałam też przez całą ciażę w łóżku. Cały pierwszy trymestr plamiłam na brązowo, albo krwawiłam, na przemian. Moja córka ma teraz ponad rok i jest okazem zdrowia, rozwija się bardzo dobrze, absolutnie żadnych problemów zdrowotnych, ani rozwojowych z nią nie mamy.
    Leków z progesteronem raczej nie odstawia się z dnia na dzień, oczywiście dobry lekarz, będzie wiedział jak do tego podejść, biorąc pod uwagę Twój indywidualny przypadek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 22:09

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • papi_88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie gin, też nie może stwierdzić dlaczego plamię. :( Tydzień temu strasznie bolał mnie brzuch a na wkładcę miałam brązowe skrzepy. Tego samego dnia poleciałam do gin, powiedział, że wszystko ok. Przepisał mi dodatkowo Luteinę wcześniej Duphaston i zalecił leżenie.

    m3sxskjopzekoiog.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam brązowe plamienie. Lekarz kazał od razu przyjechać i sprawdził,co z dzidzią. Okazało się,że wszystko jest ok,a plamienie to prawdopodobnie przesilenie organizmu z powodu infekcji gardła,z którą zmagam się już 2 tydzień. Cieszę się,że nie zlekceważyłam plamienia i że lekarz też nie wziął mnie za panikarę,tylko sprawdził co z dzieckiem. Przyczyny mogą być więc różne,ale sprawdzić trzeba zawsze :)

    qXNVp2.png
  • CACHAREL Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Matylda36 za odpowiedź. Dzisiaj byłam drugi raz u tego lekarza co wypisał mi duphaston. Mimo, że miałam przyjść tylko po skierowanie na badanie prenatalne i mimo tego że badał mnie dwa dni temu, kazał położyć się i ponownie zbadał bicie serduszka. Z dzidziusiem wszystko dobrze, łożysko się nie odkleja ale ja nadal niestety mam te niepokojące objawy. Dzisiaj to była wręcz brunatna gęsta wydzielina a na papierze tak jakby czarna (jakby stara krew?) Gin stwierdził że duphaston trzeba brać dalej i jeżeli do tych plamień nie dojdą inne niepokojące objawy (skurcze, bóle) to mam się nie martwić.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ