X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża I trymestr 5 tydzień a waga
Odpowiedz

Ciąża I trymestr 5 tydzień a waga

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 4 października 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Częśc dziewczyny!

    Zaczynam się amrtwić ostatnio stanęłam na wadze plus 1 kg czy to nie za wcześnie
    muszę sie bardzo pilnować bo mam bmi 26 czyli nadwagę
    i martwię się że za szybko i za dużo przybieram mimo regularnego jedzenia
    to jest 5 tydz ciąży

    co o tym sądzicie?

    mriabelka
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 4 października 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Na początku organizm zaczyna magazynować wodę i stąd może przyrost wagi. Powinno się to z czasem uregulować, ale pilnuj się :)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 4 października 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie za wczesnie. Ale moze będzie tak, że zaczniesz miec mdlosci i wymioty (czego nie zyczę) i waga spadnie. Ja tak mialam, na początku normalnie jadlam, a nagle jak mnie zlapalo w 6 tyg to trzymalo prawie miesiąc. I w tej chwili mam -3,5 kg. Ale pilnowac sie trzeba, nie jesc slodyczy, fast foodow itp.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 4 października 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki
    zobaczę ja jutro rano wygląda sprawa wagi

    Ruth lubi tę wiadomość

    mriabelka
  • alimak:) Debiutantka
    Postów: 10 11

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mriabelka pij dużo płynów a przede wszystkim wodę przynajmniej 1,5-2l dziennie. Ja też mam nadwagę i też nie chce przytyć za dużo. Zgadzam się z edwarda20 wyklucz słodycze, fast foodów, potrawy przygotowuj najlepiej na parze. Po prostu trzeba się nauczyć w ciąży zdrowo jeść. Przede wszystkim nie wolno się odchudzać w ciąży!!!


    16udcsqvzxqksrgl.png

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mriabelka wrote:
    dzięki
    zobaczę ja jutro rano wygląda sprawa wagi
    Jak waga?

    Ja kończę wlasnie 5 miesiąc ciąży i wciąż waga na minusie :) Jem często ale malo, zdrowe rzeczy, nie jem słodyczy, fast foodow, nie pije gazowanego i słodkiego (tylko zdrowe soki jesli juz ale głównie wode i cienka herbatę). Jedynie co to od miesiąca mam parcie na makaron:p jem dosyć często ale i tak nie tyle ile bym chciała ;)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie dam rady żyć bez słodyczy...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia wrote:
    Ja nie dam rady żyć bez słodyczy...
    Musisz przede wszystkim pamietac, ze slodycze to puste kalorie, bez jakichkolwiek skladnikow odzywczych, a wrecz z bardzo niezdrowymi tluszczami itp. Ty bedziesz tyla, a dziecko zupelnie na tym nie skorzysta. Kwestia wyboru co jest dla ciebie wazniejsze.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem...znam wszystkie mądrości świata...przed ciążą schudłam 25kg poto żeby w nią zajść...ale stres jest tak potworny że nie ogarniam tych pierwszych tygodni ... Mam nadzieję że mi to przejdzie po USG jak już będzie serduszko...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia wrote:
    Wiem wiem...znam wszystkie mądrości świata...przed ciążą schudłam 25kg poto żeby w nią zajść...ale stres jest tak potworny że nie ogarniam tych pierwszych tygodni ... Mam nadzieję że mi to przejdzie po USG jak już będzie serduszko...
    Spokojnie. Teraz tylko spokoj Ci potrzebny. Będzie dobrze.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Edwarda

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • SilentAnnie Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia wrote:
    Ja nie dam rady żyć bez słodyczy...
    Czyli nie jestem sama! Ja wiem, że słodycze to zło, puste kalorie, ale kurczę, kawałek ciasta jak mam gorszy dzień, bo świat na mnie usiadł w pracy chyba dziecku nie zaszkodzi. Nie dajmy się zwariować.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SilentAnnie wrote:
    Czyli nie jestem sama! Ja wiem, że słodycze to zło, puste kalorie, ale kurczę, kawałek ciasta jak mam gorszy dzień, bo świat na mnie usiadł w pracy chyba dziecku nie zaszkodzi. Nie dajmy się zwariować.

    Nikt nie mowi o kawalku ciasta, a o jedzeniu codziennie slodyczy - ciastek, czekolad i cukierkow, piciu coli itp.

    Twój wpis przypomina mi burzę jaką wywołałam (na początku ciązy) swoim poglądem na temat diety w ciązy - pare dziewczyn z mojego wątku mnie totalnie zhejtowalo, podobnie reagowaly jak Ty, ze nie dajmy sie zwariowac, ze nic sie nie stanie, ze wszystko dla ludzi itp. Wlasnie mija nam polowa ciązy, dzieciaki wazą miedzy 300 a 500 gram, a niektóre już potyly po 7-8 kg i wielka rozpacz, placze itp. Wlasnie dlatego, że zarły wszystko. Ja póki co nie przytyłam nic, mam malutki okrągly brzuszek, wciaz talie a dziecko pieknie rosnie. Wiec to indywidualny wybor kazdego.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta... Każda z nas marzy by pięknie wyglądać, nie przytyć i żeby wszystko było cudownie... Ale nie wszystko jest takie proste, są różne problemy i różnie przechodzimy ciążę... Myślę że staramy się wszystkie, więc nie ma co się oceniać nawzajem. Wspierajmy się

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo. Ja mowie tylko o tych kilku z mojego wątku. Absolutnie nie mowie o paniach, które maja problemy, różne choroby, sa leżące itp.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoczko. Grunt żeby dzidzki były zdrowe :)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem mniej niż wcześniej a waga stoi w miejscu.
    Za to mam wrażenie napompowanego brzucha :/

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziia wrote:
    Ja jem mniej niż wcześniej a waga stoi w miejscu.
    Za to mam wrażenie napompowanego brzucha :/

    W 5tc cięzko, żeby waga wzrasta. A brzuch to albo rozciagajaca sie macica, albo wzdęcia.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ