X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciąża obumarła ? Błagam o pomoc
Odpowiedz

Ciąża obumarła ? Błagam o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lekarz moze z całą pewnością stwierdzic ciąze obumarła juz w 8 tc ? Na zdjeciu widac w pecherzyku 2 ciałka jedno wieksze drugie mniejsze. Jest znaczny wzrost wszystkich danych od poprzedniego usg.. Prosze o interpretacje zdjecia, nie wiem co ze soba poczac, dostalam juz skierowanie do szpitala.. Chciałabym Wam dodac zdjecie ale nie wiem jak..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2015, 21:05

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/b76cf5d7f7f2c10d

    Udało sie.. dodam jeszcze ze nie mam zadnych plamien ani bóli brzucha.. czasem mi tylko troche niedobrze a tak to wszystko ok..

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że może skonsultuj się z innym lekarzem?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w 8tyg zarodek powinien mieć około 2cm. Nie wiem jakiej wielkości jest GS, czyli ten pęcherz owodniowy i ciężko sie przez to odnieść do tego usg. Rozumiem, że ginekolog nie widział zarodka i stwierdził obumarłą ciąże na wczesnym etapie? Co mówił lekarz?

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pecherz ma 2,3 cm.. mowil ze ciaza obumarla, za tydzien zabieg. podejrzewa tez ze byly to bliznieta, wnioskujac po tych 2 plamkach w srodku..

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy 20mm czasem dopiero sie uwidacznia zarodek, może owulacja była pózniej i ciąża jest młodsza? Nie wiem czy było widać pęcherzyk żółtkowy? Badanie za tydzien na pewno da lepszy obraz. Zbadaj sobie HCG, to Ci duzo powie.

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ciąża w tygodniu 8+0 wyglądała tak

    354591544d2856e2med.jpg

    Moja dzidzia miała wtedy 16.08 mm

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra, ja byłam ponad miesiąc temu w takiej sytuacji. I niestety, miałam wywoływane poronienie. Jeśli masz już skierowanie do szpitala to już nie przelewki. I jeśli lekarz stwierdził ciążę obumarłą to na pewno tak niestety stało się.
    Również nie miałam wcześniej plamień czy bóli podbrzusza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2015, 10:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam na usg rok temu stwierdzone puste jajo płodowe i dopiero po wizycie zaczęły się skurcze i plamienia. Jakby organizm czekał na potwierdzenie od lekarza (bo przeczuwałam, że coś jest nie tak kilka dni wcześniej - piersi przestały mnie boleć i zrobiły się normalne). Na szczęście uniknęłam zabiegu i doczekałam naturalnego poronienia. Chociaż też miałam skierowanie do szpitala, to odmówiłam.

    Teraz natomiast w 8 tygodniu było już maleństwo z bijącym serduszkiem.

    Także albo masz młodszą ciążę, albo jednak lekarz ma rację :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra_zog: nie chcę się wypowiadac na temat Twojego usg, bo nie jestem lekarzem, ale jeśli chodzi o pytanie to tak, w 8 tygodniu lekarz może stwierdzić ciążę obumarłą.
    u mnie tak było: na usg widać było, że przestało bić serce (nie było przepływów).

    jest mi bardzo przykro. jedź do szpitala, tam potwierdzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2015, 19:11

  • MajaRyt Przyjaciółka
    Postów: 140 34

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że zawsze warto iść jeszcze do innego lekarza. Upewnić się. Tak jak Chica Mala miałam identyczną sytuację. Teraz jestem w 6 tygodniu i mam nadzieję, że też serducho usłysze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2015, 20:48

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ