X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciaza przy hashimoto
Odpowiedz

Ciaza przy hashimoto

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Świeżynka20 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 4 września 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wczoraj dowiedziałam się że jestem w mojej pierwszej ciazy. Choruje na hashimoto ,lekarza mam dopiero 12 , jakieś wskazówki? Co można czego nie można robić? Pozdrawiam

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 8 września 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba często kontrolować hormony tarczycy, ja wg zaleceń endokrynologa badam tsh i ft4 co 3 tygodnie. Najlepiej od początku zwiększyć tez dawkę leku jeśli masz niedoczynnosc i bierzesz hormony tarczycy. I pewnie lekarz zaleci Ci suplementację jodu

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 17 października 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam zbadane TSH dopiero w 10 tygodniu, TSH 5,57. Rok przed ciążą było wszystko ok. Dodatkowo z USG tarczycy wyszło, że mam Hashimoto (po mamie). Dostałam Tirosint Sol 50 (plus 75 dwa razy w tyg). Teraz zaczęło mnie martwić, że wyznaczyła mi kontrolę dopiero po 4 tygodniach. Może na początku powinnam sprawdzać częściej??

    age.png

    preg.png
  • aga3216 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 18 października 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie mam hashimoto ale niedoczynnosc tarczycy i przed ciąża miałam w miarę ok ale na samym początku ciąży TSH wzrosło do 3,2 . Teraz powoli spada i 3 tygodnie temu miałam 2,37. Lekarka tez kazała mi robić co 3-4 tygodnie badania i mówiła ze częściej nie ma sensu bo tarczyca potrzebuje czasu po zmianie dawki na zareagowanie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ