X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Clexane, Acard a siniaki i morfologia
Odpowiedz

Clexane, Acard a siniaki i morfologia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! czy któraś z Was przy lekach na rozrzedzenia krwi miala problemy z siniakami na calym ciele albo pogorszona morfologia? cze mimo to lekarz kazal Wam kontynuowac leki czy przerwac? bede bardzo wdzieczna za pomoc!

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam z tym problemu osobiście, ale moja babcia (już wiekowo raczej) ma za gęstą krew i bierze leki na rozrzedzenie. Niestety to jest związane z podatnością na siniaki. Kiedyś rower obsuną się na jej nogę, niby nic, ale miała krwiaka na pół nogi, strasznie to wyglądało. Także przy lekach na rozrzedzenie na pewno będziesz bardziej podatna na siniaki, musisz uważać.

    Niestety na dalsze pytania nie odpowiem, bo nic na ten temat nie wiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się siniaki nigdzie nie robią. Nawet chyba nieco rzadziej niż przed lekami (albo jakimś cudem jestem ostrożniejsza). Za to po zastrzykach mam brzuch okropny i 3 takie mega wielkie krwiaki, które baaaaardzo długo znikają. Morfologii jeszcze nie robiłam, ale i tak zamierzam powiedzieć lekarzowi na następnej wizycie, że już tych zastrzyków nie chcę. Raz, że boli, dwa, że siniaki, a trzy że strasznie drogie, a dał mi je profilaktycznie. Dał profilaktycznie mimo, że pierwsze usg u niego nie wykazało żadnych nieprawidłowości i ciąża rozwijała się dobrze na samej luteinie i acardzie. Uważam, że clexane nie jest mi potrzebny.

  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za wypowiedzi!
    ja po 2 stratach dmucham na zimne i decyduje sie na leki, tyle ze nie wiedzialam czy takie siniaki to normalna rekacja.

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • ket555 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 października 2016, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy ktoś ma clexane zbędne ?

    ket555
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 28 października 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziabię, ostatnio lekarz powiedział, że mogę odstawić ale się wystraszyłam i dalej robię.. Mam wielkie krwiaki po zastrzykach i masę grudek pod skórą, już jedna na drugiej.
    D-dimery i czasy krzepnięcia ilość płytek itd. mam wszystkie w normie, więc nie obserwuję więcej zastrzyków na ciele niż normalnie. Za to leci obficie krew i po igle i po delikatnych zranieniach. Pewnie przed clexane miałam budyń, nie krew...Do tej pory zrobiłam 45 zastrzyków.

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Monika1986 Koleżanka
    Postów: 35 13

    Wysłany: 1 listopada 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał brać clexane do 16 tc. Mówił, że wtedy tworzą się jakieś ważne naczynia krwionośne u dziecka i lepiej żebym brała. W poprzedniej ciąży brałam do 14 tc, ale inny lekarz mnie prowadził wtedy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ