X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Clotrimazolum globulki- I trymestr
Odpowiedz

Clotrimazolum globulki- I trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie- mam dylemat :

    Otóż znowu przypałętał mi się grzybek, poprzednio leczyłam się Nystatyną, przepisaną przez moją Gin (która stwierdziła, że Nystatyna i Pimafucort to jedyne bezpieczne leki na grzybicę w ciąży). Niestety moja Gin jest na urlopie, pobiegłam więc do pierwszego lepszego ginekologa w przychodni- ten przepisał mi Clotrimazolum w globulkach. Kurczę no i mam dylemat- czy ja dziecku tym nie zaszkodzę? Ponoć Clotrimazol w I trymestrze jest niewskazany... Ja co prawda za 2 dni wchodzę w II trymestr ale obawy jakieś są...Lekarz mnie wyśmiał, powiedział, że on wie lepiej, że te globulki można spokojnie w ciąży brać. No i mam zagwozdkę. Brała któraś z Was Clotrimazolum (globulki) i wszystko było ok ?

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchaolucha, ja w pierwszej ciąży (6 lat temu) miałam ciągłe stany zapalne, w I trymestrze też i dostawałam Clotrimazolum w globulkach. Teraz jestem w kolejnej ciąży, ciążę prowadzi ten sam lekarz i w I trymestrze przepisał mi inny lek i skomentował, że jest to jedyny, który można brać w ciąży na tym etapie, więc nie dopytywałam więcej. Niestety nie pamiętam nazwy, bo tam tylko były trzy globulki, które mają dłuższe działanie i opakowanie dawno wyrzuciłam. Teraz coś mnie też dopadło, ale z zewnątrz, obtarłam się chyba, czułam pieczenie i swędzenie i na wizycie powiedziałam, że smarowałam się clotrimazolum w maści. Powiedział, że dobrze zrobiłam, że to jest lek bez recepty i nie szkodzi maleństwu.
    Dodam, że moje pierwsze dzieciątko jest zdrowiutkim, mądrym pięciolatkiem, także nie spowodowały one jakiś uszkodzeń.
    Ale czy przez ten czas coś się zmieniło odnośnie clotrimazolum w globulkach to niestety nie pomogę.

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clotrimazol w globulkach ogolnie jest odradzany w I trymestrze i na infekcje zapisują Pimafucin. Z tego co wiem, część lekarzy na luzie przepisuje clotrimazol, a druga część łapie się za głowę słysząc o tych globulkach... Takze ciężko powiedziec

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam trz przepisany clotrimazol ale czytalam ze moze zaszkodzic i nie polecany jest. Wiec troche ze strachu ich nie bralam, natomiast stosowalam masc ale nie pamietam nazywy. Teraz stosuje pliva fem do mycia okolic intymnych i nic mi nie wyskakuje

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maść clotrimazol mozna, przy slabej infekcji pomoze, ale przy mocniejszej nie da rady zniszczyć wszystkich bakterii. Ten Pimafucin jest bardzo dobry i dziwie sie, ze go nie zapisują skoro jest w 100% bezpieczny a zapisują clotrimazolum, ktory jest wątpliwy i nawet w ulotce zabroniony

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też teraz dostałam Pimafucin i natamecyne dopochwowo ;)
    wczensiej inny lekarz dal mi pimafucort to 2 innych chwyciło się za glowę jak można w ciąży coś takiego przepisać )
    a co do clotimazolum to stoswalam masc i mowili ze jest ok, ale mi nie pomgla :)

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za opinie. Ja ze strachu jednak nie wzięłam Clotrimazolu. Pojechałam na IP i przepisano mi po prostu Nystatynę, chociaż usłyszałam że w II trymestrze można już spokojnie Clotrimazol brać, ale jakoś stchórzyłam :)
    Grunt, żeby się tego dziadostwa pozbyć (tzn. grzybka)...

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ