X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Clotrimazolum globulki- I trymestr
Odpowiedz

Clotrimazolum globulki- I trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie- mam dylemat :

    Otóż znowu przypałętał mi się grzybek, poprzednio leczyłam się Nystatyną, przepisaną przez moją Gin (która stwierdziła, że Nystatyna i Pimafucort to jedyne bezpieczne leki na grzybicę w ciąży). Niestety moja Gin jest na urlopie, pobiegłam więc do pierwszego lepszego ginekologa w przychodni- ten przepisał mi Clotrimazolum w globulkach. Kurczę no i mam dylemat- czy ja dziecku tym nie zaszkodzę? Ponoć Clotrimazol w I trymestrze jest niewskazany... Ja co prawda za 2 dni wchodzę w II trymestr ale obawy jakieś są...Lekarz mnie wyśmiał, powiedział, że on wie lepiej, że te globulki można spokojnie w ciąży brać. No i mam zagwozdkę. Brała któraś z Was Clotrimazolum (globulki) i wszystko było ok ?

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchaolucha, ja w pierwszej ciąży (6 lat temu) miałam ciągłe stany zapalne, w I trymestrze też i dostawałam Clotrimazolum w globulkach. Teraz jestem w kolejnej ciąży, ciążę prowadzi ten sam lekarz i w I trymestrze przepisał mi inny lek i skomentował, że jest to jedyny, który można brać w ciąży na tym etapie, więc nie dopytywałam więcej. Niestety nie pamiętam nazwy, bo tam tylko były trzy globulki, które mają dłuższe działanie i opakowanie dawno wyrzuciłam. Teraz coś mnie też dopadło, ale z zewnątrz, obtarłam się chyba, czułam pieczenie i swędzenie i na wizycie powiedziałam, że smarowałam się clotrimazolum w maści. Powiedział, że dobrze zrobiłam, że to jest lek bez recepty i nie szkodzi maleństwu.
    Dodam, że moje pierwsze dzieciątko jest zdrowiutkim, mądrym pięciolatkiem, także nie spowodowały one jakiś uszkodzeń.
    Ale czy przez ten czas coś się zmieniło odnośnie clotrimazolum w globulkach to niestety nie pomogę.

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clotrimazol w globulkach ogolnie jest odradzany w I trymestrze i na infekcje zapisują Pimafucin. Z tego co wiem, część lekarzy na luzie przepisuje clotrimazol, a druga część łapie się za głowę słysząc o tych globulkach... Takze ciężko powiedziec

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam trz przepisany clotrimazol ale czytalam ze moze zaszkodzic i nie polecany jest. Wiec troche ze strachu ich nie bralam, natomiast stosowalam masc ale nie pamietam nazywy. Teraz stosuje pliva fem do mycia okolic intymnych i nic mi nie wyskakuje

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maść clotrimazol mozna, przy slabej infekcji pomoze, ale przy mocniejszej nie da rady zniszczyć wszystkich bakterii. Ten Pimafucin jest bardzo dobry i dziwie sie, ze go nie zapisują skoro jest w 100% bezpieczny a zapisują clotrimazolum, ktory jest wątpliwy i nawet w ulotce zabroniony

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też teraz dostałam Pimafucin i natamecyne dopochwowo ;)
    wczensiej inny lekarz dal mi pimafucort to 2 innych chwyciło się za glowę jak można w ciąży coś takiego przepisać )
    a co do clotimazolum to stoswalam masc i mowili ze jest ok, ale mi nie pomgla :)

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za opinie. Ja ze strachu jednak nie wzięłam Clotrimazolu. Pojechałam na IP i przepisano mi po prostu Nystatynę, chociaż usłyszałam że w II trymestrze można już spokojnie Clotrimazol brać, ale jakoś stchórzyłam :)
    Grunt, żeby się tego dziadostwa pozbyć (tzn. grzybka)...

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ