X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Cukierek z alkoholem
Odpowiedz

Cukierek z alkoholem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kokakola Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 lutego, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, nieświadomie zjadłam cukierka z alkoholem w składzie. Nie był to typowu cukierek z alkoholem, po prostu miał na przedostatnim miejscu w składzie etanol.
    Mam się czym martwić czy sobie wkręcam?

  • Hera098 Autorytet
    Postów: 829 882

    Wysłany: 9 lutego, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz czym się martwić, chyba że zjadłaś tego sporoooo :p
    Ale z tego co widzę, to tylko jeden cukierek, więc jest ok :D
    Ja zjadłam ostatnio dwie czekoladki z bombonierki, a później okazało się, że miało to spirytus w sobie... Tez się martwiłam, ale okazało się, że to nie są takie ilości, żeby zaszkodzić :]
    Zjadłam też jabłko w cynamonie i bałam się, że poronię - bo się dowiedziałam, że cynamonu nie wolno... i nic się nie stało - trzeba pamiętać tylko by w małych ilościach.
    Taki sam przypał miałam też z kurczakiem w curry - ponoć kurkumy nie wolno w ciąży.
    To samo z oregano miałam.
    Wszystko jednak w małych ilościach, a tylko człowiek niepotrzebnie się stresował :)
    Teraz już wiesz, więc będziesz ostrożniejsza :p
    Ale na pewno nie zaszkodziłaś dziecku ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 21:24

    Kokakola lubi tę wiadomość

    Ja 26, On 33
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️

    Kolejna wizyta: 16.05
    Połówkowe: 21.05

    _______________
    Termin 08.10.2024

    preg.png
  • Kokakola Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 9 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, ostatnio zjadłam tortillę z kurczakiem w curry. Ile można zjeść nieświadomie...

  • Hera098 Autorytet
    Postów: 829 882

    Wysłany: 9 lutego, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja może trochę przesadzam, ale zanim coś zjem to lubie sobie wpisać tego skład w internet z dodatkiem "w ciąży".
    Np "curry / kurkuma / oregano w ciąży" i wyskakuje jakas odpowiedź. Wiem, że Google to nie jest najlepszy doradca, ale czuję sie spokojniej, jak trochę sobie poczytam.
    Oczywiście moja mama się z tego śmieje - mówi, że kiedyś kobiety w ciąży jadły wszystko i nie brały suplementów i rodziły normalnie (w dodatku pracowały równocześnie itp) i mam tych bzdur nie czytać.
    Ja jednak czytam, bo po co mam popełnić głupi błąd i zaszkodzić sobie lub dziecku. Mamy już zupełnie inne czasy niż te o których mówi mama, i jeśli można sobie jakoś pomóc w ciąży dietą i ostrożnością to czemu nie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 21:31

    Ja 26, On 33
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️

    Kolejna wizyta: 16.05
    Połówkowe: 21.05

    _______________
    Termin 08.10.2024

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ