X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy moge odstawic luteine?
Odpowiedz

Czy moge odstawic luteine?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleks_andra Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 9 tc, kilka dni temu dostałam plamienia i poszłam od razu na izbe przyjęć, ginekolog przepisal mi 2 opakowania luteiny 3x2, za kilka dni skonczy mi sie drugie opakowanie, czy mogę po prostu przestać ją brać? Lekarz nic nie wspominal mi o dalszym stosowaniu tylko przepisal lek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej jak już zaczyna się brać to odstawia się w 2gim trymestrze. Sądzę, że powinnaś iść do swojego lekarza prowadzącego, żeby zadecydował.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzesz dość duża dawkę luteiny. Ja na początku ciąży też przyjmowałam duże dawki progesteronu tylko zamiast luteiny brałam duphaston z powodu niskiego progesteronu. Teraz jestem nadal na duphastonie tylko już mniejsza dawka 2×1. Jak schodziłam z większej dawki to lekarz stopniowo mi zmniejszał dawki. No ale co lekarz to inna opinia :). Ja na Twoim miejscu przy takim dawkowaniu bałabym się nagle odstawić luteinę :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2018, 15:18

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron odstawia się stopniowo w przypadku ciąży, nie radze nagle schodzic. A najlepiej to skonsultowac sie ze swoim ginekologiem.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ