X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Czy to może być ciąża? wysoka temperatura
Odpowiedz

Czy to może być ciąża? wysoka temperatura

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 10 listopada 2014, 08:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, z mężem staramy się o dzidziusia od wakacji, jednak miałam duże zaburzenia w cyklach więc ginekolog przepisała mi duphaston. Brałam go jak przykazała dwa miesiące wrzesień - październik i dostawałam okres. Mierzę sobie temperaturę i stąd moje pytanie.: 24 października bo śluzie owulacyjnym skoczyła mi temperatura do 36,5 (u mnie takie niskie są normalne, podstawową mam 36,2) . To że wystąpiła tak szybko po miesiączce nie zdziwiło mnie (okres 14.10 do 18.10- kiedyś jak brałam ten lek też miałam zaraz po ostawieniu bardzo krótki cykl). Temperatura utrzymuje się już 19 dzień , w między czasie miałam jej duże wahania gdzieś około 12 dnia od skoku miałam jeden dzień niższą 36,3 a później na następny dzień 36,5. Teraz mam już na stałym poziomie, okresu brak, przez kilka dni miałam bóle takie inne niż na okres, właściwie tylko takie ćmienie lekkie, czytałam o objawach ciąży i bardzo się ucieszyliśmy ale niestety wczoraj robiłam test i wyszedł negatywny. Czy mimo to możliwe że jestem w ciązy? (to już drugi negatywny test jednak pierwszy zrobiłam najprawdopodobniej źle i zbyt szybko). Proszę o odpowiedź bo od nadziei do rozczarowania, już mam mętlik w głowie:(

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 11 listopada 2014, 08:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witaj,utrzymująca się podwyższona temperatura jest jednym z objawów ciąży,ale przy leku jakim jest Duphaston ta tempka może być sztuczna :-( Rozumiem,że test był zrobiony po terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli tak, a mimo to wyszedł negatywny, to jeszcze nie koniec świata. Warto zrobić bHcg, wynik powyżej 5 oznacza ciążę. Na usg u lekarza, nawet jeśli jest ciąża może być jeszcze niewidoczna, bo pęcherzyk będzie jeszcze za malutki. Dopiero ok 5-6tyg coś widać na ekranie.
  Testy mają czasem słabą czułość, więc żeby rozwiać wątpliwości polecam test z krwi. Jeśli zrobisz jutro rano, popołudniu będziesz miała wynik i jasność sytuacji. Jeśli to nie ciąża,a miesiączki brak to od razu do lekarza.
  Trzymam kciuki,żeby wynik był po Twojej myśli i żebyście z mężem cieszyli się małą kruszynką pod sercem.

  Marta22 lubi tę wiadomość

  2r8ri09ksg9rle49.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 listopada 2014, 10:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kiedyś już brałam Duphaston i miałam normalnie temperaturę 36,2 niską i 36,5 wysoką stąd ta nadzieja... Powiem szczerze że nie wiem jak liczyć spodziewaną miesiączkę, moje normalne cykle trwają gdzieś około 30dni, jednak teraz wyliczyłam według tych 24 po tym leku (kazała mi brać po 14dniach od pierwszego dnia okresu przez 10dni, zaraz potem od razu dostawałam okres).
  W dodatku poleciałam wczoraj prywatnie do lekarza bo już nie mogłam w tej dziwnej sytuacji wytrzymać, a ona zaczęła prawie krzyczeć że to za niska temperatura że powinnam mieć jak inne kobiety co najmniej 36,7... Ale ona nigdy nie była fanką mierzenia temeratury... ja myślałam i tak też czytałam że każda kobieta może mieć inną, ktoś może mieć 36,2 i to może być jego "wysoka" temperatura... A po takim zachowaniu ginekolog po prostu już nie wiem co robić bo nawet nie dopuściła możliwości ciąży...

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 11 listopada 2014, 13:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jesli jej diagnoza byla postwiona na podstawie temperatury to nie warto brac jej pod uwage, oczywiscie,ze masz racje- kazda kobieta ma inna podstawowa temp ciala,nie ma reguly. Czyli teraz jestes w ktorym dniu cyklu?

  Marta22, Kajoinka lubią tę wiadomość

  2r8ri09ksg9rle49.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 listopada 2014, 13:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miesiączkę ostatnio miałam 14 października więc dziś jest 29dzien cyklu, a 20 moich wyższych temperatur. Normalnie bym spokojnie czekała ale jeszcze nigdy nie miałam tak długiej fazy luteralnej, do tego miałam te ćmienie raz po jednej stronie raz po drugiej i to dobrych kilka dni, na pewno ponad tydzień. A ginekolog powiedziała że to pewnie owulacja i tyle...

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 11 listopada 2014, 20:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja bym poszla jutro rano i zrobila bete, temperatura podwyzszona odpowiednia dlugosc dni,skoro test wychodzi negatywny to pozostaje tylko beta. Daj znac jak zrobisz. Trzymam kciuki,zeby byla pozytywna :-)

  Marta22 lubi tę wiadomość

  2r8ri09ksg9rle49.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 listopada 2014, 20:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To mam pytanie jeszcze odnośnie tej bety, nie potrzeba żadnego skierowania? ja jestem zielona w tym temacie i nawet nie często wiem gdzie iść zrobić taki wynik ... :)

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 11 listopada 2014, 20:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  dobra już znalazłam jedno laboratorium, jak tylko jutro będę miała wysoka temperaturę to spróbuje jutro wyrwać się z pracy albo w czwartek <3 bardzo dziękuję za pomoc dam znać!:)

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 11 listopada 2014, 22:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To super,czekam na wiadomosci. Oczywiscie jesli robisz prywatnie to nie potrzebujesz zadnego skierowania :-) Nie musisz rowniez byc na czczo.

  2r8ri09ksg9rle49.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 listopada 2014, 06:02

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  niestety spadła mi dziś temperatura do podstawowej :((...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 listopada 2014, 07:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  GabiK wrote:
  Witaj,utrzymująca się podwyższona temperatura jest jednym z objawów ciąży,ale przy leku jakim jest Duphaston ta tempka może być sztuczna :-(

  Duphaston nie podnosi poziomu progesteronu a co za tym idzie nie podnosi temperatury. Luteina owszem, ale nie duphaston.

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 12 listopada 2014, 09:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Zarówno luteina jak i duphaston są lekami podnoszącymi poziom progesteronu, zawierającymi substancje czynną odpowiednio progesteronum i dydrogesteronum działające progestagennie, wspomagającymi fazę lutealną. Mają inną drogę podania a co za tym idzie wchłaniania do organizmu, ale działanie to samo.

  2r8ri09ksg9rle49.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 listopada 2014, 10:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nona wrote:
  Cytuję za koleżanką z tego foum-moze komus się przyda:

  "ABC progesteronu i Duphastonu
  Wobec coraz większej liczby osób stosujących Duphaston, jak sądzimy błędnie, przedstawiamy kilka poniższych uwag ku przestrodze i do przemyślenia.
  Duphaston jest syntetycznym analogiem progesteronu, tzn. działa w cyklu kobiecym jak żeński hormon ciałka żółtego – progesteron. Dlatego najpierw przypomnijmy podstawowe dane o progesteronie.
  A. PROGESTERON
  1. Progesteron jest kluczowym hormonem dla ciąży: przygotowuje narząd rodny do zapłodnienia, a następnie implantacji zarodka, oraz nadzoruje powstanie warunków do rozwoju płodu, łożyska i błon płodowych.
  2. W fazie przedowulacyjnej cyklu wydzielanie progesteronu jest śladowe. Jednak nieznaczny wzrost stężenia tuż przed owulacją jest niezbędny do wystąpienia piku LH (wyrzutu LH) i jajeczkowania, chociaż rola progesteronu w tym procesie jest niejasna.
  3.Po jajeczkowaniu wydzielanie progesteronu znacznie się zwiększa, dochodząc do około 50 mg dziennie w połowie fazy poowulacyjnej (5-8 dnia fazy lutealnej). Podczas ciąży dochodzi do 250 mg dziennie.
  4.Działanie progesteronu w obrębie narządu rodnego po jajeczkowaniu:
  1.wywołuje przemiany wydzielnicze w błonie śluzowej macicy (endometrium) umożliwiając implantację zarodka (obniżony poziom progesteronu powoduje niewydolność wydzielniczą endometrium, która utrudnia zagnieżdżenie i prawidłowy rozwój zarodka, prowadząc do poronień nawykowych, samoistnych),
  2.znosi działanie estrogenów na gruczoły szyjki macicy prowadząc do gęstnienia śluzu i zaczopowania szyjki macicy (co uniemożliwia wejście plemników)
  3.w jajowodach zwiększa czynność wydzielniczą nabłonka zapewniając odżywianie dzielącego się zarodka przed implantacją,
  4.blokuje owulację (po owulacji wzrasta poziom progesteronu, by uniemożliwić kolejne jajeczkowanie; niski poziom sprzyja owulacji),
  5.zwiększa stężenie wapnia na powierzchni komórki jajowej, co jest istotne w procesie zapłodnienia bo ułatwia plemnikom wnikanie do komórki jajowej.
  5.Działania ogólnoustrojowe progesteronu po jajeczkowaniu:
  1.podwyższa temperaturę ciała,
  2.pobudza oddychanie,
  3.wzmaga wydzielanie moczu,
  4.obniża nastrój,
  5.wzmacnia pamięć wzrokową.
  6.Biologiczną siłę progesteronu i jego pochodnych ocenia się dwoma parametrami:
  1.zdolnością do wydzielniczego przekształcania endometrium (śluzówki macicy),
  2.zdolnością do hamowania owulacji.
  o Oznaczanie stężenia progesteronu w surowicy krwi wykonuje się w celu oceny czynności ciałka żółtego w cyklu miesiączkowym. Większość autorów przyjmuje, że stężenie to powinno przekraczać 10-12 µg/l w połowie fazy lutealnej. W ciąży, po przejęciu funkcji całka żółtego przez łożysko, stężenie progesteronu systematycznie wzrasta osiągając w terminie porodu wartość 150 µg/l.
  o Występują dwie podstawowe nieprawidłowości wynikające z niedoboru progesteronu najczęściej związanego z niewydolnością ciałka żółtego:
  1.niepłodność,
  2. poronienie nawykowe i zagrażające.
  oLeczenie niewydolności ciałka żółtego polega na podawaniu zastępczym progesteronu lub progestagenów (np. Duphastonu) w fazie lutealnej cyklu.
  B. DUPHASTON
  1.Duphaston to lek hormonalny, którego substancją czynną jest dydrogesteron, syntetyczny analog progesteronu (1 tabletka zawiera 10 mg dydrogesteronu).
  2. Charakteryzuje się mniejszą liczbą działań ubocznych niż inne leki hormonalne. Nie wpływa m.in. na masę ciała, ciśnienie tętnicze krwi.
  3. Podstawowe, wybiórcze działanie Duphastonu:
  1.wspomaga działanie progesteronu, jakby podnosi jego poziom,
  2. wywołuje przemianę wydzielniczą śluzówki macicy (endometrium). Ułatwia więc implantację zarodka w macicy.
  4.Dwa działania typowe dla progesteronu nie zachodzą dla Duphastonu:
  1.Duphaston w małej dawce nie powoduje zahamowania owulacji, powinien być jednak podawany przy planowanej ciąży dopiero po stwierdzeniu jajeczkowania, aby nie utrudniać zapłodnienia. Ustalono jednak, że blokowanie owulacji następuje przy dawce przekraczającej 30 mg na dobę [patrz artykuł J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego].
  2.Duphaston nie ma działania termogennego (nie podwyższa temperatury ciała)
  5.Obserwacje wykresów temperatury dostępnych w programie „28dni” zdają się jednak wskazywać na podnoszenie temperatury mimo niskich dawek Duphastonu.
  6.Mamy do czynienia z dwoma podstawowymi sytuacjami, w których stosuje się Duphaston:
  1.dochodzi do owulacji ale występuje niewydolność ciałka żółtego,
  2.nie dochodzi do owulacji.
  7.Są to sytuacje wymagające właściwego zdiagnozowania przyczyn niepłodności (czyli ustalenia czy jest to niewydolność ciałka żółtego czy brak owulacji). Dopiero wówczas można stosować odpowiednie dawkowanie Duphastonu.
  1.Na wykresie temperatury mamy skok temperatury a faza lutealna ma właściwą długość (10-16 dni), jednak pomiar stężenia progesteronu wykazywał w poprzednich cyklach niskie wartości w połowie fazy lutealnej; a temperatura narastała powoli. USG potwierdziło wystąpienie owulacji. Mamy więc do czynienia z niewydolnością ciałka żółtego.
  2.Wówczas można wspomóc działanie ciałka żółtego przez dostarczenie dodatkowego analogu progesteronu (czyli Duphastonu) zaraz PO owulacji (przez okres 10 dni). Wspomaga to działanie naturalnego progesteronu wpisując się dobrze w naturalny przebieg cyklu miesiączkowego.
  3. W praktyce (przy braku monitoringu USG), wobec niepewności czy owulacja nastąpiła w dniu skoku temperatury, zalecane jest podanie Duphastonu dwa dni po skoku (nawet w cyklu 28-dniowym nie musi to być dzień 16!).
  4.Na wykresie temperatury mamy skok temperatury ale faza lutealna jest zbyt krótka (poniżej 10 dni); pomiar stężenia progesteronu wykazywał w poprzednich cyklach niskie wartości w połowie fazy lutealnej. USG potwierdziło wystąpienie owulacji. Mamy więc do czynienia z niewydolnością ciałka żółtego.
  5.Wspomaganie lekiem – jak w poprzednim punkcie.
  6. Mamy do czynienia ze skróconą fazą lutealną (poniżej 10 dni) i brakiem owulacji.
  7. Można wówczas sprowokować wyrzut LH (uruchamiający owulację) poprzez podanie Duphastonu na trzy dni PRZED skokiem temperatury po kilkudniowym rozwoju objawu śluzu (w cyklach 28-dniowych owulacja wcale nie będzie 14 dnia cyklu, a więc podawanie leku 11 dnia jest zbyt wczesne!). Konieczna jest diagnostyka USG a nie automatyzm działania, nie rutynowe przepisanie leku. Przecież nie wiadomo, kiedy może nastąpić owulacja!
  8. UWAGA – Ta terapia wymaga niestandardowego podejścia przy cyklach nietypowych lub długich. Podanie Duphastonu zbyt wcześnie, np. na dwa tygodnie przed owulacją może tylko zaszkodzić. Złe zastosowanie leku wprowadza dodatkowe zaburzenia cyklu (rozregulowuje naturalny cykl kobiecy), a więc nie ma żadnego działania leczniczego.
  o Rozsądne zasady postępowania przed zastosowaniem Duphastonu:
  1 przez 6 miesięcy prowadzić obserwacje temperatury,
  2.prowadzić monitoring USG,
  3.badać poziom progesteronu w połowie fazy lutealnej.
  3.Należy pamiętać, że stosowanie Duphastonu jest leczeniem objawów a nie przyczyn. W ramach leczenia przyczyn można stosować magnez i witaminę B6.
  3.Należy pamiętać, że dawkowanie musi być dostosowane (zależeć) do faz w cyklu. Dane podane w ulotce reklamowej Duphastonu dotyczą standardowego cyklu 28-dniowego i nie mogą być stosowane rutynowo w każdym cyklu, a tym bardziej w cyklach nietypowych. Należy je „przeliczyć” dostosowując do danego cyklu według zasad:
  1.jeśli mowa o „11 dniu”, to należy przez to rozumieć „3 dni przed owulacją”, a praktycznie „przed dniem skoku po kilkudniowym rozwoju śluzu”,
  2. jeśli mowa o „14 dniu”, to należy przez to rozumieć „dzień owulacji” a praktycznie „dzień skoku”,
  3.jeśli mowa o „16 dniu”, to należy przez to rozumieć „2 dni po owulacji” a praktycznie „2 dni po dniu skoku”.
  3.Rutynowe stosowanie leku od 16 dnia cyklu obserwowane u Pań w programie „28dni” jest właściwe TYLKO przy cyklach 28 dniowych, w których owulacja nastąpiła w 14 dniu cyklu (wówczas 16 dzień wypada dwa dni po owulacji!). A przecież nikt nie wie jak długi będzie dany cykl i kiedy rzeczywiście wystąpi owulacja. Wydaje się, że podawanie leku od 16 dnia cyklu wynika właśnie z chęci stosowania po owulacji (jak powinno być zrobione), ale przy braku dokładnej wiedzy o dniu owulacji, dla bezpieczeństwa podaje się dwa dni później (dwa dni po skoku temperatury).
  1.UWAGA – błędem jest stosowanie leku arbitralnie od 16 dnia cyklu, a więc bez znajomości przypuszczalnego dnia owulacji!
  o Wykaz możliwych działań niepożądanych można znaleźć w artykule J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego.
  Literatura:
  · artykuł prof. Andrei Genazzaniego z Uniwersytetu w Pizie (http://Solvaypharma.pl/preparaty/dydrogest/public/poronienie01.html)
  · ulotka firmowa: http://mamo-tato.pl/item_show.php?s_id=4
  · artykuł J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego pt. „Progestageny w hormonalnej terapii zastępczej” w:
  · Przegląd Menopauzalny, nr 1 z 2003 r. (w internecie: www.termedia.pl/) (http://mamo-tato.pl/item_show.php?s_id=4)
  · Piotr Skałba – Endokrynologia ginekologiczna, PZWL, Warszawa 1998
  5 XI 2007 r., 22:45;zbiór: ABC Duphastonu-5.doc"


  :)

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 listopada 2014, 15:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja na początku ciązy miałam temperature ok 37 stopni celcjusza

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 listopada 2014, 17:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A wie może któraś z Was skąd mogę mieć takie lekkie bóle podbrzusza? wieczorem nie mogę aż wygodnie się ułożyć bo mi promieniuje do uda, a nie myślę żeby to była owulacja bo to już trwa dobre 9 dni... lekarz mnie badał to niby wszystko ok

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 07:01

 • GabiK Autorytet
  Postów: 1803 2264

  Wysłany: 14 listopada 2014, 09:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Skoro w badaniu ginekologicznym wszystko ok, żadnych mięśniaków, torbieli itp to raczej trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Ja bym poszła do internisty i poprosiła o usg jamy brzusznej.

  2r8ri09ksg9rle49.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ