X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Druga ciąża po wcześniejszym poronieniu lub poronieniach a podejście lekarza
Odpowiedz

Druga ciąża po wcześniejszym poronieniu lub poronieniach a podejście lekarza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, założyłam ten temat ponieważ nie mogłam znaleźć takich info.

    Otóż proszę napiszcie jak to było w Waszym przypadku, czy Wasz lekarz "chuchał i dmuchał" na tą ciążę? Skierował Was od razu na zwolnienie zapobiegawczo biorąc pod uwagę wcześniejsze poronienie? Czy wręcz przeciwnie?

    Jestem właśnie w 2 ciazy po poronieniu u maju niebawem idę na 1 wizytę i zastanawiam się jak to teraz będzie. Obecnie mam akurat urlop więc odpoczywam dużo ale później już nie będzie tak lajtowo;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2023, 19:30

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 lipca 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam również jestem po poronieniu pierwszym w maju a teraz ciąża wczesna i też jestem ciekawa jak to wygląda.

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 20 lipca 2023, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna11 wrote:
    Witam również jestem po poronieniu pierwszym w maju a teraz ciąża wczesna i też jestem ciekawa jak to wygląda.

    28.07 idę do mojego ginekologa to dam znać jak on to widzi.:)

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 lipca 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia a który tydzień?

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 20 lipca 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna11 wrote:
    Powodzenia a który tydzień?

    Wychodzi że 5-ty. Dziś robiłam wyniki i spadł mi progesteron na 16 i dostalam receptę na duphaston. Ostatnio nie przepisał mi lekarz i domyslam się że przez to było to poronienie. A jak u Ciebie? Jak samopoczucie? Martwisz się na zapas jak ja?

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 lipca 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro jadę powtórzyć betę wczoraj była 153.3 więc jeśli jutro się podwoi to stres trochę przejdzie poprzednio odrazu zaczęło się krwawienie. Ja poprzednio dostałam duphaston i niestety nie zadziałał. Beta i tak spadła. I doszło do poronienia

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 20 lipca 2023, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, powodzenia, byle do 12 tygodnia później ponoć już minimalne ryzyko

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 lipca 2023, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i są wyniki beta 456.3 czyli jest dobrze ❤️

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 21 lipca 2023, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna11 wrote:
    No i są wyniki beta 456.3 czyli jest dobrze ❤️

    Super, tak trzymać! Będziesz jeszcze robić te pomiary czy dobrze przyrasta czy nie? Ja zrobiłam pomiary po tygodniu od 1 razu gdy było beta 36 a teraz 1056 po tygodniu, wg kalkulatora to około 150% przyrost i że norma, nie wiem czy powtarzać jeszcze te wyniki, przyznam że mnie to kusi Ale ciągle tak się kłuć to też niedobrze. Co o tym myślisz? Wizytę mam 28.07 w piątek. Pęcherzyk jak będzie wszystko ok to powinien być widoczny Ale szczerze to wolałabym chyba zobaczyć już taki konkretny zarodek bo tak będę się stresować że trzeba nadal czekać Ale cóż zrobić. Z kolei kolejny termin u mojego doktora to dopiero 18.08 więc trochę późno więc chyba i tak lepiej za tydzień jak pójdę. Może akurat będzie już coś widoczne albo przynajmniej lekarz się wypowie czy dalej ten duphaston brać, może zleci jakieś badania.

    Pozdrawiam

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 lipca 2023, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie będę robić już bety we wtorek mam wizytę u gina wieczorem. kazał brać polocard i duphaston i zobaczymy co powie na wizycie. Dla mnie najważniejsze że urosła i to dużo nie chce się dodatkowo stresować.

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 21 lipca 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki, dasz znać jak poszło? Ciekawe co powie twój i mój lekarz czy w związku z tym że poronilysmy niedawno czy będziemy mieć jakieś "specjalne"podejscie;) mamy podobne doświadczenia, mam nadzieję że wszystko tym razem będzie dobrze! Musi być:)

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 lipca 2023, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że dam znać musi być dobrze nie ma innej opcji😊😊😊😊😊 pozdrawiam 💪

  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 lipca 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatina85 wrote:
    Witam serdecznie, założyłam ten temat ponieważ nie mogłam znaleźć takich info.

    Otóż proszę napiszcie jak to było w Waszym przypadku, czy Wasz lekarz "chuchał i dmuchał" na tą ciążę? Skierował Was od razu na zwolnienie zapobiegawczo biorąc pod uwagę wcześniejsze poronienie? Czy wręcz przeciwnie?

    Jestem właśnie w 2 ciazy po poronieniu u maju niebawem idę na 1 wizytę i zastanawiam się jak to teraz będzie. Obecnie mam akurat urlop więc odpoczywam dużo ale później już nie będzie tak lajtowo;)
    Hej, też jestem w 2 ciazy, 1 stracona. W tej ciąży zapobiegawczo od początku byłam na duphastonie do 10 tyg. Aktualnie 18 tys i dalej pracuje, jak wszystko będzie dobrze to na L4 mam zamiar iść jakiś miesiąc przed porodem. Jak dla mnie to najgorzej samemu poradzić sobie psychicznie po stracie, bo cały czas się człowiek boi, że coś będzie nie tak. U mnie ten strach trochę zelżał po pierwszych prenatalnych, ale dalej cały czas mi towarzyszy. Osobiście oszalalabym jakbym miała od samego początku iść na L4, za dużo czasu na wymyslanie różnych scenariuszy, ale jeśli czujesz taka potrzebę to lekarz nie powinien robić Ci problemów ze zwolnieniem, mnie co wizytę pyta czy potrzebuje

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 25 lipca 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniach. Mam chorobowe na USG jest mały kropek kolejna wizyta za dwa tygodnie i już powinno być serduszko ❤️ lekarz zalecił brać dalej duphaston i polocard że względu na poronienie.

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 26 lipca 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna11 wrote:
    Jestem po badaniach. Mam chorobowe na USG jest mały kropek kolejna wizyta za dwa tygodnie i już powinno być serduszko ❤️ lekarz zalecił brać dalej duphaston i polocard że względu na poronienie.

    Dzięki że dałaś znać, ja idę w piątek.
    Chorobowe sam dał tak o? Zapobiegawczo czy się źle czujesz? A polocard co daje? A który to Tydzień wg usg? Pozdrawiam

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 26 lipca 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna11 wrote:
    Jestem po badaniach. Mam chorobowe na USG jest mały kropek kolejna wizyta za dwa tygodnie i już powinno być serduszko ❤️ lekarz zalecił brać dalej duphaston i polocard że względu na poronienie.

    Czujesz się dobrze? Masz jakieś objawy? Ja żadnych trochę jestem senna i bolą piersi zwłaszcza rano A tak to nic

  • Czarna11 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 26 lipca 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie czuje się dobrze no ból piersi to mam już z trzy tygodnie i to straszny że w nocy problem się przekręcić 😂 i zawroty głowy a tak to dobrze. No lekarz sam wypisał że względu na pracę jednak w sklepie nie jest łatwo. A polocard podobno pomaga w ukrwieniu też z początku się przestraszyłam czy brać bo to na serce ale czytałam że dużo kobiet bierze we wczesnej ciąży. Mam nadzieję że jak będę ósmego to już będzie ładnie widać ❤️ za ciebie również trzymam kciuki żeby było wszystko ok 😊

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 28 lipca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no to ja też już po usg, na razie widać było tylko pęcherzyk ciążowy i póki co bez zarodka, ale wg lekarza to młodsza ciąża niż wg miesiączki tez mam przyjść za 2 tygodnie A póki co brać duphaston i zapobiegawczo heparyne w zastrzykach.
    Co u Ciebie? Jak samopoczucie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ