X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr duphaston+luteina?? nie za dużo?
Odpowiedz

duphaston+luteina?? nie za dużo?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mrtna Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 września 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Wczoraj byłam pierwszy raz u pewnego ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Umówiłam się do niego ponieważ na wizytę do mojej pani doktor jestem umówiona dopiero za 3tyg tj. w 10tc wg OM i nie chciałam tyle czekać. Dwa dni przed wizytą dostałam lekkich plamień, bardzo delikatnych, no ale były i trwały do dnia wizyty, więc oczywiście wspomniałam o nich lekarzowi. Pan doktor trochę mnie nastraszył poronieniem zagrażającym i przepisał 2xdz luteinę dopochwowo + 3xdz duphaston i kazał się umówić na kontrolę za dwa tygodnie. I stąd moje pytania: ile z Was miało przepisane te dwa leki jednocześnie z powodu plamień? Czy miałyście przed tym sprawdzany poziom hormonu czy dostałyście je w ciemno? Zastanawiam się czy Go trochę nie poniosło.

  • Ladylilusx3 Znajoma
    Postów: 25 6

    Wysłany: 20 września 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam plamienia to przepisal mi moj gin duphaston 3 razy dziennie bez sprawdzania poziomu hormonu teraz plamienia sie uspokoily i kazal dalej brac ale juz 2razy dziennie

    ladylilusx3
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 21 września 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po poronieniach miałam 2x1 duphaston i zastrzyk prolutex (coś jak 3 razy luteina).

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Kachna_r Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też po pierwszym poronieniu i staraniach wspomaganych hormonalnie (problemy z jajeczkowaniem i pękaniem jajeczka) od razu po wzroście beta HCG (na USG nie było jeszcze nic widać) przepisano mi 2 razy duphaston i 2 razy luteinę 100 dopochwowo. Mrtna nie martw się, już kilku ginekologów mi potwierdziło, że te leki nie zaszkodzą Maleństwu a mogą pomóc.

  • mrtna Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 września 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ