X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr grypa w ciazy
Odpowiedz

grypa w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 14 września 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 8tc i zlapala mnie taka grypa ze ledwo zyje. Strasznie sie boje bo znam dziewczyne ktora poronila w 9tyg z powodu przeziebienia. Czy ktoras z was przez grype przeszla szczesliwie? Co wam pomaga? Jestem zrozpaczona. Wizyta u lekarza dopiero jutro

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam grypy w ciąży. Zresztą to moja pierwsza ciąża. Miałam już jakieś 3 dni, że coś mnie łapało. Zwiększyłam witaminę C. Piłam ciepłe mleko z masłem, miodem i czosnkiem. Nawet kanapka z czosnkiem jest dobra. Zapewne pomoże w czymś Tobie lekarz. Możesz wziąć paracetamol.
    Co jeszcze (?) Herbatka z lipy z sokiem z malin. Nie przegrzewaj jednak ciała, bo to nam jest nie wskazane. Dużo pij. Słyszałam też, że owoce kiwi mogą pomóc.
    Nie martw się, bo znam wiele kobiet, które miały grypy i zapalenia oskrzeli w ciąży a jednak przetrwały chorobę i urodziły zdrowe dzieci.

    justa. lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 września 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z poprzedniczką. Nnajlepsze naturalne sposoby, czyli czosnek, herbata z imbirem i z cytryna, mleko z miodem, sok malinowy.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 września 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie - imbir! Zapomniałam zupełnie. Ja zajadam imbir kandyzowany kilka kawałków dziennie. Jem go na mdłości ale działa antyzapalnie i przeciwbakteryjnie.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 14 września 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. Jutro ide do lekarza. Maz byl a w aptece ale pani dala tylko syrop prenalen. Narazie nic mi nie pomaga :(

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 14 września 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze, żebyś nie dopuściła do wysokiej gorączki. Ja miałam w ciąży w 6 tygodniu straszną infekcję i to z antybiotykiem, bo niestety naturalne sposoby nie dały rady. Dzidziuś cały i zdrowy ma już rok. Na gorączkę tylko czysty paracetamol. Na gardło mi pomaga mleko z miodem i masłem. Na katar sól morska do nosa lub inhalacje z soli fizjologicznej lub nawet z samej gorącej wody. Trzymaj się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2014, 20:41

  • Eowena Ekspertka
    Postów: 153 203

    Wysłany: 3 października 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadhira i jak się czujesz? Wyzdrowiałaś? Ja jestem dopiero w 5tc, właściwie dopiero wczoraj zrobiłam pierwszy pozytywny test, a od paru dni grypa. Ja należę do tych, których metoda na chorobę to "przeczekać i przechodzić". Wczoraj i przedwczoraj byłam normalnie w pracy, gdzie nieźle wymarzłam i teraz zaczynam się stresować...
    Daj znać jak u ciebie!

    Ośmiorniczka89 lubi tę wiadomość

    8une43r8mbu2h8v4.png
  • MiM Autorytet
    Postów: 1644 1908

    Wysłany: 3 października 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja jestem po dwóch mocnych przeziębieniach jedno w 5tc drugie w 7 tc.
    Moje leczenie wyglądało następujące: jak była gorączka pow 37C - brałam apap. Następnie 1x1 rutinoskorbin i czyste wapno (byłam u lekarza). Przy okazji kupiłam w aptece sok z żurawiny i rozcieńczałam z czystą wodą (kieliszek na szklankę 0,5l), do tego syrop z czosnku, syrop z cebuli oraz 2 butelki wody na dzień z sokiem malinowym mamusinej roboty.
    Poprosiłam lekarza o zwolnienie, więc wygrzałam to w domu.
    W poprzedniej ciąży, którą poroniłam byłam bardzo mocno przeziębiona, ale do pracy normalnie chodziłam. No cóż człowiek uczy się całe życie :)

    03.02.2014
  • Aga28 Koleżanka
    Postów: 52 27

    Wysłany: 30 października 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na początku 6 tyg. i u mnie zaczęło się od bólu gardła teraz moim największym problemem jest kaszel suchy i duszący,drapanie w gardle piję syrop prenalen mleko z miodem i masłem, wodę z cytryną i miodem. Lekarz rodzinny przepisała mi ibuprofen i ACC także jej podziękowałam i leczę się sama co radzicie na kaszel bo to moja największa udręka, a słyszałam ze jest niebezpieczny w ciąży.

    Magg37 lubi tę wiadomość

    Aga28
  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga28 - ja nawet, gdy nie jestem w ciąży leczę się tylko naturalnie. Na kaszel stary i sprawdzony syrop z cebuli i czosnku na miodzie - działa wykrztuśnie, powinien pomóc. Profilaktycznie piję syrop z imbiru, który doskonale rozgrzewa. Swojemu dziecku na kaszel daje jeszcze winogrona, wiem tez, że gorzka czekolada jest skuteczna - poczytaj.

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na kaszel pilam syrop stodal, po konsultacji z ginem,bo lekarz rodzinny odmowil pomocy, zalecil czosnek i cebule. Prenalen tabletki do ssania i spray do nosa tez pomogly przy katarze zatokowym. I oczywiscie herbatka z babcinym sokiem malinowym. Po tyg przeszlo. Acha, nawilzacz w sypialni tez mi pomagal zasypiac.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 2 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze na gardlo lekarz polecal tantum verde.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zachorowałam w 9tyg+2dni, czułam się fatalnie -ostre zapalenie górnych dróg oddechowych.
    Po 2 konsultacjach z internistą + 1 z lekarzem prowadzącym ciąże brałam:
    - czosnek na każdą kanapkę
    - piłam domowej roboty syrop z cebuli
    - napar z imbiru
    - herbatki z cytryną
    - sok z cytryny, grejfruta
    - tantum Varde, ale jedynie areaozol,bo działa miejscowo
    - Islę - tabletki do ssania
    - lekarz powiedział,że przy gorączce mogę wziąć paracetamol - gorączki nie dostałam, więc nie brałam
    - piłam też mleko z miodem i czosnkiem
    - robiłam inhalacje z olejków
    - do nosa bezpieczny roztwór z wody morskiej - katar przeszedł po 2 dniach!
    - cały tydzień leżałam!
    - w pokoju cały tydzień włączony miałam nawilżacz powietrza, żeby łatwiej było oddychać.
    Męczyłam się przeokropnie,ale pomogło :)
    Są to sprawdzone sposoby i leki dla ciężarnych!

    Bez lubi tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 5 listopada 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tygodniu i od 2 tygodni jestemm mega chora, ale jako ze zawsze leczylam sie naturalnymi antybiotykami to tym razemn tez tak bylo a wiec:
    - czosnek na kazda kanapke
    - herbta z miodem i cytryna
    - na kaszel syrop z cebuli z cukrem
    :)

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęło mnie boleć gardło, od razu rzuciłam się na czosnek, natkę pietruszki i herbatę z imbirem... Mam nadzieję, że mnie nie rozłoży :(

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny!

    Jestem w 6tc.
    I panikuję, bo mam tarkę w gardle. Żadnej gorączki, katar od czasu do czasu (bardziej mi to wygląda na flegmę zalewającą podrażnioną śluzówkę), od dwóch dni nie wychodzę z domu, leżę pod kołdrą. Ale jak mnie czasem gardło zadźga to katastrofa, nie mogę się powstrzymać przed odkaszlnięciem, chociaż nie mogę znieść myśli, że mogłabym skrzywdzić Okruszka.

    Oczywiście wjeżdżają naturalne sposoby - czosnek, cebula, cytryna, imbir, miód, ciepłe mleko... a cuchnę od tych specifików że hej!


    Dopiero dziś wieczorem idę do lekarza, ale mimo wszystko zastanawia mnie - czy to może być objaw wczesnej ciąży?

    Czy któraś z Was przechodziła przeziębienie tak wcześnie a mimo to wszystko było dobrze z maleństwem? Bardzo się martwię. :(

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 14 listopada 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam w tej ciazy chora 2 razy . w 7 tyg i w 9 tyg i w tym 9 tyg bralam antybiotyk ale bylam wczesniej u lekarza ktory dobral antybiotyk ktory mozna brac w ciazy . Nie chcialam go dostac ale infekcja trzymala sie ponad 2 tyg i lekarz powiedzial ze trzeba to wyleczyc bo to nie ma zartow . No ale teraz jest dobrze i z maluszkiem dobrze

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Klaudio.
    Całe szczęście chyba mi mija, ale każde kaszlnięcie, kichnięcie to strach, czy nie zrobię maleństwu krzywdy. Strasznie się boję wyniku najbliższego USG, dopiero idę do ginekologa w piątek. Cały czas sobie roję co usłyszę... oby wszystko było dobrze...

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie sie boje..jestem w 5 tygodniu i wszyscy w domu zlapali jakias grype...ja tez zaczynam sie zle czuc..strasznie boje sie o dzidziusia..jeszcze nie bylam nawet na usg...poradzcie mi cos prosze...

    Magg
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie jesli chorowalyscie na grype na poczatku ciazy...

    Magg
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ