X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Gwałtowny wzrost TSH we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Gwałtowny wzrost TSH we wczesnej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • martha92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 października 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Tydzień temu w 10 dpo zrobiłam betę i wynosiła 19,36, po 48 h - 95.06 i progesteron 57 ng/ml, dzisiaj czyli 17 dpo beta- 1001, progesteron- 58, a co mnie strasznie martwi TSH 4,92 przy normie dla I trymestru: 0,01-2,32. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą w kwietniu kontrolnie robiłam TSH i wynosilo 1,0, a pózniej 16.09.2015 i wtedy było 2,0, ginekolog powiedział, że w porządku. Doczytałam, że należy zrobić FT3, FT4, ale nie wiem czy na czczo, czy niekoniecznie. Mam umówioną wizytę do ginekologa na jutrzejszy wieczór i nie wiem czy od razu szukać endokrynologa, czy ginekolog może wypisać leki. Poczytałam o niedoczynności tarczycy w ciąży i strasznie się tym martwię. Strasznie dziwne jest to, że w ciągu miesiąca tak urosło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka, mi na poczatku ciazy TSH wzroslo do 2.32 a wczesniej mialam 1.7-1.9

    ja zwykle badam tez ft3 i ft4 (bo ponoc te poziomy maja wplyw na sama wysokosc TSH).

    Mi dr powiedziala, ze mam wynik ok (dziewczyny z forum pisza o normie dla kobiet ciezarnych do 2.5). Ja zapytalam sie jej wtedy czy mimo wszystko nie jest za wysoki wynik, to odp jak nie mialam problemow z tarczyca przed ciaza to ten wynik jest ok.

    No ale u ciebie jeszcze wiecej skoczylo, wiec pewnie bedziesz miala konsultacje z endokrynologiem i on postanowi co dalej.

    ja badanie to robilam na czczo (ale nie wiem czy trzeba koniecznie)

    jutro lekarz ci wszystko powie, daj znac jak po wizycie :)

  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 21 października 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie idź do endokrynologa jak najszybciej, tak wysokie tsh jest niebezpieczne w ciąży. Nie polegaj tu na ginokologu choćby najlepszym, tylko znajdź dobrego endokrynologa. Jeśli chodzi o badanie tsh i ft3 czy ft4 to nie musisz teraz robić tego na czczo. Dopiero jak już się przyjmuje tabletki, to trzeba na czczo, bo tabletkę przyjmuje się codziennie conajmniej 0, 5 godziny przed jedzeniem, a badanie krwi tarczycowe robi się zawsze przed przyjęciem tabletki.

  • martha92 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 października 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Dziewczyny za odpowiedzi. Zrobiłam FT3 i FT4 popołudniu i od razu powtórzyłam TSH, bo przyznam, że zdziwił mnie tak wysoki wynik w tak krótkim czasie od ostatniego badania. To są wyniki:
    TSH 3,600 µIU/ml
    Kobiety ciężarne:
    I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
    II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
    III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

    FT3 2,51 pg/ml
    I trymestr: 2,41-4,30 pg/ml
    II trymestr: 2,29-3,83 pg/ml
    III trymestr: 2,00-3,52 pg/ml

    FT4 1,07 ng/dl

    I trymestr: 0,90-1,62 ng/dl
    II trymestr: 0,82-1,40 ng/dl
    III trymestr: 0,71-1,23 ng/dl

    Dodam tylko, że oba badania były robione w tym samym laboratorium. Wiem, że nadal TSH za wysokie, ale spora rozbieżność wyników. Na jutro rano jestem umówiona do endokrynologa.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ