Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr
Odpowiedz

I trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ada1993 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 27 czerwca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć otwieram nowy wątek ponieważ nie znalazłam innego na ten temat..
    Piszę z zapytaniem jestem w 1 ciąży, wizytę u gin mam dopiero za tydzień. A troszkę się denerwuje objawy zaczęły się od 4 tc raz bardziej intensywne raz mniej. Natomiast ok 11 minęły prawie całkowicie, nawet nie zauważyłam zmian na moich piersiach. Czy mam się czym martwić

  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 27 czerwca, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne. Jednego dnia objawy były, drugiego przechodziły. Często w ogóle mijają koło 11/12 tyg.

    preg.png
  • Ada1993 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 27 czerwca, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    To normalne. Jednego dnia objawy były, drugiego przechodziły. Często w ogóle mijają koło 11/12 tyg.


    Gdzieś widziałam informacje ze wygląd piersi powinien się zmienić na ciemniejsze, i że podobno od 11 tygodnia wzrasta tetno. U mnie nic się nie zmieniło.

  • Mas Autorytet
    Postów: 4245 3033

    Wysłany: 2 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada1993 wrote:
    Gdzieś widziałam informacje ze wygląd piersi powinien się zmienić na ciemniejsze, i że podobno od 11 tygodnia wzrasta tetno. U mnie nic się nie zmieniło.

    Ja urodziłam 3 miesiące temu i mi piersi nadal nie ściemniały 😉 ani specjalnie nie urosły, a karmię. Tętno akurat mi wzrosło, a ciśnienie spadło, ale nie ma jednej reguły, którą można przyłożyć do każdej ciężarnej. Spokojnie

    Ada1993 lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 2 lipca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada1993 wrote:
    Gdzieś widziałam informacje ze wygląd piersi powinien się zmienić na ciemniejsze, i że podobno od 11 tygodnia wzrasta tetno. U mnie nic się nie zmieniło.

    To nie jest reguła. 19 tydzień ciąży, biust się nie zmienił. Tętno raczej też mam normalne

    Ada1993 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 6 lipca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada1993 wrote:
    Cześć otwieram nowy wątek ponieważ nie znalazłam innego na ten temat..
    Piszę z zapytaniem jestem w 1 ciąży, wizytę u gin mam dopiero za tydzień. A troszkę się denerwuje objawy zaczęły się od 4 tc raz bardziej intensywne raz mniej. Natomiast ok 11 minęły prawie całkowicie, nawet nie zauważyłam zmian na moich piersiach. Czy mam się czym martwić

    Hej, ja w pierwszej ciazy bardzo długo nie miałam żadnych objawów jeśli chodzi o piersi, także spokojnie, każdy organizm jest inny 😊

    preg.png
  • SaniaW Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 8 lipca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja jestem tu nowa ale przejść w temacie mam wiele. Łącznie z ciążą pozamaciczna wiec w konsekwencji działa u mnie tylko jedna strona prawa Staramy się od lat w końcu padła decyzja o invitro , wybraliśmy klinikę i lekarza zrobiliśmy szereg badan i dziś miała być wizyta by rozpocząć procedurę, jednak kiedy nastąpiła zalecana przez lekarza przerwa w kalkulowaniu i obliczeniach dni płodnych, notowaniu przebiegu okresu ten właśnie nie nadszedł. Wykonałam chyba z 6 testów, każdy z pięknymi kreskami. Miałam przez 3 tygodnie bolesność w piersiach no i oczywiście brak okresu. Zrobiłam beta i poszłam na wizytę do pierwszej dostępnej lekarki. Beta z czwartku wyszła 4250 czyli ok 5tc i taki tydzień z badania wykazała lekarka. Jednak kształt na USG był spłaszczony, wzdłuż mierząc ma 12.3mm lekarka przepisała luteinę dwa razy dziennie po 200 czyli dwie tabletki traktując mnie jak z invitro kazała się tym nie martwić bo to pewnie niskie hormony. I czekamy na ciałko żółte.
    Kolejna beta wypadała w sobotę więc z nerwowo i steru, którego sobie chciałam oszczędzić i pewna swego, że będzie ok tym razem, zrobiłam badanie w piątek. I teraz moje pytanie czy to miało sens czy przysporzyłam sobie tym stresu. Bo wynik wzrosł tylko do 4552 co mnie załamało. Dziś powtórzyłam ale od piątku bardzo się boje.
    Kolejna beta wypadła na dziś ale wynik będzie jutro a ja świruje, serio bardzo, bardzo się martwię. Tym kształtem, tą betą, brakiem objawów.

  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 9 lipca, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SaniaW wrote:
    Cześć ja jestem tu nowa ale przejść w temacie mam wiele. Łącznie z ciążą pozamaciczna wiec w konsekwencji działa u mnie tylko jedna strona prawa Staramy się od lat w końcu padła decyzja o invitro , wybraliśmy klinikę i lekarza zrobiliśmy szereg badan i dziś miała być wizyta by rozpocząć procedurę, jednak kiedy nastąpiła zalecana przez lekarza przerwa w kalkulowaniu i obliczeniach dni płodnych, notowaniu przebiegu okresu ten właśnie nie nadszedł. Wykonałam chyba z 6 testów, każdy z pięknymi kreskami. Miałam przez 3 tygodnie bolesność w piersiach no i oczywiście brak okresu. Zrobiłam beta i poszłam na wizytę do pierwszej dostępnej lekarki. Beta z czwartku wyszła 4250 czyli ok 5tc i taki tydzień z badania wykazała lekarka. Jednak kształt na USG był spłaszczony, wzdłuż mierząc ma 12.3mm lekarka przepisała luteinę dwa razy dziennie po 200 czyli dwie tabletki traktując mnie jak z invitro kazała się tym nie martwić bo to pewnie niskie hormony. I czekamy na ciałko żółte.
    Kolejna beta wypadała w sobotę więc z nerwowo i steru, którego sobie chciałam oszczędzić i pewna swego, że będzie ok tym razem, zrobiłam badanie w piątek. I teraz moje pytanie czy to miało sens czy przysporzyłam sobie tym stresu. Bo wynik wzrosł tylko do 4552 co mnie załamało. Dziś powtórzyłam ale od piątku bardzo się boje.
    Kolejna beta wypadła na dziś ale wynik będzie jutro a ja świruje, serio bardzo, bardzo się martwię. Tym kształtem, tą betą, brakiem objawów.

    Hej, daj znać, jak wyniki ostatniej bety, bo to był przyrost po jednym dniu, faktycznie jest nisko, ale być może minęło za mało czasu. Trzymam kciuki, daj znać jak sytuacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 10:29

    preg.png
  • NovaS Przyjaciółka
    Postów: 135 33

    Wysłany: 16 lipca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny /
    Jakie badania warto zrobić w 1 trymestrze?

    Dzisiaj dowiedziałam się 12 dpt że mam betę 240! W końcu upragniona ciąża!

    I jak często badać betę teraz? A coś dodatkowego jeszcze?

    Pozdrawiam!

  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 151 206

    Wysłany: 16 lipca, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórz betę za 48h żeby zobaczyć jak przyrasta.
    Warto też zbadać sobie poziom progesteronu.

    NovaS lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ada1993 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 18 lipca, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zwracam się do Was z pytaniem. Jestem w 14t3dc od ok 5 dni codziennie do południa mam intensywne biegunki. Czy to powinien być powód do niepokoju wizytę u gin mam dopiero za 3 tygodnie.

  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 18 lipca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada1993 wrote:
    Hej dziewczyny zwracam się do Was z pytaniem. Jestem w 14t3dc od ok 5 dni codziennie do południa mam intensywne biegunki. Czy to powinien być powód do niepokoju wizytę u gin mam dopiero za 3 tygodnie.

    Jak Cię coś niepokoi to idź szybciej do lekarza. Możesz spróbować brać priobiotyk, ale ja bym chyba dla spokoju poszła jak najszybciej.

    preg.png
  • Ada1993 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 22 lipca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Od paru dni mam problem z częstym chodzeniem do toalety (nawet w nocy do 9 razy ). Problem polega na tym że to nie jest kilka kropel lecz konkretna ilość moczu. Dodam że przed ciążą miałam problem z zalegającą wodą w organizmie jak sprawdzić czy to nic groźnego obawiam się czy może sączące siw wody płodowe

  • SaniaW Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 22 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat. wrote:
    Hej, daj znać, jak wyniki ostatniej bety, bo to był przyrost po jednym dniu, faktycznie jest nisko, ale być może minęło za mało czasu. Trzymam kciuki, daj znać jak sytuacja
    A więc kolejne bhcg I wzrost do 6000 dokładnie 17.07 miała.6712 doktor powiedziała że nic z tego nie będzie że chyba pusty pęcherzyk i skierowała mnie na szpital i uwaga w szpitalu czyli dziś powtorzyli bhcg przed zabiegiem i jest powyżej 12000 więc wszystko wstrzymane i czekam nie wiem na co do jutra. A w pęcherzyku nadal nic nie widać.

  • SaniaW Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 23 lipca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzupelniajac powyzsze, dziś kolejny wzrost o 3000 jutro z 12000 zrobi się 24000 w tym tempie a nadal na usg nic nie widać

  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 24 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SaniaW wrote:
    Uzupelniajac powyzsze, dziś kolejny wzrost o 3000 jutro z 12000 zrobi się 24000 w tym tempie a nadal na usg nic nie widać
    Kurczę, chyba nie wyglada to dobrze, co mówią lekarze? Dają nadzieje na to, ze jeszcze może pojawić się zarodek?

    preg.png
  • SaniaW Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 25 lipca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat. wrote:
    Kurczę, chyba nie wyglada to dobrze, co mówią lekarze? Dają nadzieje na to, ze jeszcze może pojawić się zarodek?

    No właśnie nabrali wody w usta i nic nie mowia a zbiegu zrobić nie chcą. Dziś kolejna beta i usg i nie wiem co robić. Mówili między sobą, że może to jest młodsze niż się zdaje. Ale ja mam w głowie cała masę pytań, czy może tak nagle wystartować gdzie wcześniej ten przyrost był kiepskim, czy jeśli jest młodsza a oni dziś powiedzą , że jednak zbieg to mogę prosić by dali z tydzień skoro i tak czekamy teraz ? Czy nie dyskutować. Mieszają mi tylko w glowie a ja to bardzo przeżywam. Jak tu szłam byłam już pogodzona z tą myślą, że znów nie wyszło. A teraz sama nie wiem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ