X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr i wizyta u ginekologa
Odpowiedz

I trymestr i wizyta u ginekologa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 16 lipca 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny.
    Mam do Was takie oto pytania :) Czy jak wyszedł Wam pozytywny test ciążowy (a w sumie to trzy :D) to robiłyscie jeszcze badania Beta HCG, czy umawiałyscie się do lekarza bez tego?
    Jeśli się umawiałyście to same ustalałyście wizytę na ok. 8 tygodnia ciąży, czy to lekarz Wam ustalał sam? A może całkiem inaczej? 🙈
    I ostatnie pytanie. Na pierwszą wizytę szłyście z partnerem, czy bez?

    Dziękuje Wam :)

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 16 lipca 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja robiłam tylko betę, bo przy latach starań zależało mi, by w razie co albo wiedzieć, albo żyć normalnie, w sensie jedzenia, alkoholu itd, a to czekanie od owulacji do.. czegokolwiek jest okropne. Więc ja robiłam 3 razy betę (by zobaczyć, czy dobrze przyrasta), po czym poczytałam w necie i umówiłam się na 5t+5d i był sam pęcherzyk, a potem terminy to lekarz wyznaczał (za 2 tyg. było już wszystko). Ja szłam bez męża, bo na NFZ, a to nie wiadomo, czy wpuszczają, czy nie, a poza tym mężczyźni to jakoś inaczej przeżywają. Jak pokazałam mojemu zdjęcie z 10t, gdzie już i główka i rączki i wszystko było widać, to popatrzył i spytał, co tu widać :D To samo tata, gdy mama pokazała mu to zdjęcie.

    preg.png
  • Bess Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 16 lipca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży w ogóle nie robiłam bety i pierwszą wizytę miałam w 8tc, bez męża
    W drugiej ciąży raz zrobiłam betę bo mi wychodziły kilka dni z rzędu testy - bladziochy i chciałam się upewnić, pierwsza wizyta w 8tc, bez męża
    Teraz - dwa razy zrobiłam betę aby zbadać przyrost, wizytę mam za dwa tygodnie - to będzie 8tc, bez męża

  • Kaja02 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 17 lipca 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam dwa razy betę, żeby zobaczyć czy dobrze przyrasta po drugim wyniku napisałam do gin. z pytaniem kiedy najlepiej na wizytę. Odpowiedziała, żeby umówić się w 7 tygodniu. Na pierwszą wizytę poszłam z mężem i była to jak dla mnie super decyzja, był bardziej wzruszony niż ja :)

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie dla pań które są lub były w ciąży którą poprzedzało poronienie. Jak lekarz Was traktował w tej drugiej ciąży? Czy skierował od razu na zwolnienie, traktował jako ciążę zagrożona czy jak?

  • Bess Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 19 lipca 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatina85 wrote:
    Witam, mam pytanie dla pań które są lub były w ciąży którą poprzedzało poronienie. Jak lekarz Was traktował w tej drugiej ciąży? Czy skierował od razu na zwolnienie, traktował jako ciążę zagrożona czy jak?
    To chyba zależy od Twojej historii bo jeśli przyczyną poronienia było coś związanego z Twoim organizmem to być może wymagasz większej uwagi a jeśli np. wada genetyczna zarodka to zazwyczaj jest to rzecz losowa i kolejna ciąża nie wymaga specjalnego traktowania. Lekarz już zdecyduje o dalszym postępowaniu. Ja jestem po poronieniu związanym z wadą genetyczną i nie traktuję teraz sama siebie jakoś specjalnie - łykam suplementację, nie piję alkoholu, normalnie pracuję. Póki nie będzie takiej potrzeby na zwolnienie się nie wybieram.

  • Agatina85 Koleżanka
    Postów: 53 10

    Wysłany: 19 lipca 2023, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bess wrote:
    To chyba zależy od Twojej historii bo jeśli przyczyną poronienia było coś związanego z Twoim organizmem to być może wymagasz większej uwagi a jeśli np. wada genetyczna zarodka to zazwyczaj jest to rzecz losowa i kolejna ciąża nie wymaga specjalnego traktowania. Lekarz już zdecyduje o dalszym postępowaniu. Ja jestem po poronieniu związanym z wadą genetyczną i nie traktuję teraz sama siebie jakoś specjalnie - łykam suplementację, nie piję alkoholu, normalnie pracuję. Póki nie będzie takiej potrzeby na zwolnienie się nie wybieram.


    Dziękuję za informację, jeśli chodzi o przyczynę to na razie nie wiemy na 100% robiłam badania kariotypu moje i wyszły ok, czekamy jeszxze na wyniki partnera. Nie robiłam badań genetycznych płodu. Podejrzewam że albo miałam za niski progesteron i byłam wówczas długo przeziębiona i to osłabienie mogło do tego doprowadzić albo faktycznie jakaś wada.
    Trzymam kciuki

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ