Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś pamiętnik naszej czytelniczki - o utraconej nadziei
i podnoszeniu się po kolejnym niepowodzeniu

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jak myślicie kiedy zapisać się na pierwsze usg?
Odpowiedz

Jak myślicie kiedy zapisać się na pierwsze usg?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusia94 Znajoma

Wysłany: 1 sierpnia 2021, 16:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy sądzicie że będę miała pewność iż na usg zobaczę już zarodek? Nie chce iść zbyt wcześnie, mam złe doświadczenia z poprzedniej ciąży i poronienia. Ostatni okres miałam 28.06, przy cyklach 28 dni, beta rośnie ładnie, i biorę leki więc jestem dobrej myśli...
    Zapisałam się na usg 10 sierpnia, to chyba już będzie czas żeby zobaczyć zarodek?

• Martyna90 Debiutantka

Wysłany: 3 sierpnia 2021, 17:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę 6 sierpnia a potem 17 sierpnia. Ostatnia miesiączka też 28 czerwca.

Dusia94 lubi tę wiadomość

• Miamonia Autorytet

Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na usg gdy beta była koło 8tys i było widać zarodek. Wiedziałam że powinni być go widać niby koło 10tys więc tak się umówiłam:)
    U Ciebie 10.08 też powinno być już widać kropka - być może nawet z serduszkiem 💚

Dusia94 lubi tę wiadomość

7u22flw1vl3i5lsf.png
  • Justyna0103 Debiutantka

Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ostatnią miesiączkę miałam 18 czerwca. Moje bety przedstawiaja sie następująco:
    21.07 - beta 1315
    23.07 - beta 1930

Lekarz na tym etapie bardzo mnie zmartwił i postraszyl pustym jajem, ale podal tez takie dane :
    pęcherzyk ciążowy 1,23 cm,
    crl 0,23cm. Kazal powtorzyc bete :
    3.08 - beta 5700
    6.08 - beta 6770

Proszę podpowiedzcie czy faktycznie jest tak źle?

Renata_ lubi tę wiadomość

• Dusia94 Znajoma

Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna0103 wrote:
    Hej dziewczyny. Ostatnią miesiączkę miałam 18 czerwca. Moje bety przedstawiaja sie następująco:
    21.07 - beta 1315
    23.07 - beta 1930

Lekarz na tym etapie bardzo mnie zmartwił i postraszyl pustym jajem, ale podal tez takie dane :
    pęcherzyk ciążowy 1,23 cm,
    crl 0,23cm. Kazal powtorzyc bete :
    3.08 - beta 5700
    6.08 - beta 6770

Proszę podpowiedzcie czy faktycznie jest tak źle?

Ciąża się źle rozwija, z mojego doświadczenia z przyrostami
    wygląda na puste jajo.

• Malina1985 Przyjaciółka

Wysłany: 5 września 2021, 21:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podlaczam sie do tematu :) Cykle mam nieregularne raz 32 dni, raz 21 albo 25, ale wiem kiedy mialam owulacje i +/-1 dzien (monitoring usg). Ile dni po powinnam isc na usg aby sprawdzic czy jest zarodek i serduszko? Wedlug miesiaczki,jestem w 3tc+5dni. Wedlug dnia owulacji(nastapila juz w 9 dniu cyklu)4tc+4dni. Co jest bardziej wiarygodne? Bede wdzieczna za podp

• aswariatka Ekspertka

Wysłany: 7 września 2021, 12:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze USG miałam 5+0 i było widać pęcherzyk ciążowy i fajnie :) kolejne USG lekarz zalecił w 7+0 i powiedział że powinno być już widać zarodek i akcję serca :D

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2021, 12:44

2fwas65gx6qqidvv.png
    Hanka 6,5 l
    Emilka 3 l
  • Monika:) Przyjaciółka

Wysłany: 9 września 2021, 18:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka poradziła przyjść na wizytę około 3-4 tyg po dacie spodziewanej miesiączki. Byłam w końcu trochę wcześniej, 6t+2 dni i było widać zarodek i serduszko. Myślę, że przed 6 tyg nie ma sensu. Jeśli masz dużą rozbieżność między datą wg owulacji i wg miesiączki to bym dorzuciła parę dni i poszła koło 7 tyg wg miesiączki, żeby się nie stresować ewentualnym brakiem zarodka.

rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • Izi Autorytet

Wysłany: 10 września 2021, 10:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ktoś ma wgl nieregularne cykle to 7+ najlepiej, bo jak ciąża okaże się młodsza to tylko będziesz się martwiła czy jeszcze urośnie, czy wszystko okej, chyba, że chcesz się upewnić czy jest pęcherzyk ciążowy ale jak pójdziesz 7+ to już powinno być więcej widać :)

♥ starania od 2021

♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

oar8tqyw214jl49t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ