X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Jazda autobusem a pierwsze tygodnie ciąży...
Odpowiedz

Jazda autobusem a pierwsze tygodnie ciąży...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to głupie pytanie ale ja jestem po poronieniu i przyznam bije mi na głowę boję się wszystkiego i najchętniej zamknelabym się w szklanej kuli na całą ciążę no ale niestety się tak nie da i trzeba jeszcze pracować
    Do pracy jeżdżę autobusem no i niestety miejsce wolne było tylko z przodu wiec usiadłam no i w czasie jazdy czułam każdą dziurę każdy wstrząs do lekarza idę w czwartek chyba ze wariuje do tego czasu bo obawiam się czy te wstrząsy nie zaszkodziły mojemu dziecku
    .. głupia ja ale co poradzę jak tak się boję drugiej straty :((( czy takie wstrząsy mogą zaszkodzić czy nie są jakoś strasznie odczuwalne dla dziecka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2015, 15:19

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. Myślę że to nie ma wpływu na maleństwo.

    Żania lubi tę wiadomość

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoje maleństwo jedynie bardziej popływało, pobujało się :)
    Spokojnie, ja dojeżdżałam do pracy komunikacją miejską do 5mc.
    Panika bardziej szkodzi niż ta jazda , więc 10 głębokich wdechów i do przodu :)

    Żania lubi tę wiadomość

  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam kochane Za to ze napisalyscie jestem spokojniejsza już
    binka76 chciałabym już być na etapie twojej ciąży ten pierwszy trymestr jest dla mnie straszny...jeszcze trochę już prawie 10 tydzien

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko w łonie matki jest doskonale chronione przed urazami mechanicznymi. Gruba warstwa oddzielająca dziecko od świata zewnętrznego (skóra, tkanka tłuszczowa, macica, wody płodowe) doskonale amortyzuje wstrząsy i urazy.

    Żania, muminka83 lubią tę wiadomość

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też się wypowiem :) Ja mam osobiste przeżycia z jazdą busami. Kilka razy musiałam dojechać do pracy busem, bo jak mi brzuszek urósł to, może zabrzmi to dziwnie, ale prawie nie mieściłam się za kierownice :) Jestem niska i aby w oplu omedze dosięgnąć do hamulca itd. to musiałam fotel przysuwać na maksa i brzuch mi dotykał kierownicy:)
    Jedna taka przejażdżka z kierowcą wariatem spowodowała, że myślałam, że poronię. Skakałam na każdym dołku i strasznie to odczułam. Mąż musiał w bardzo szybkim tempie zmienić samochód :) Także ja proponowałabym zmienić środek lokomocji.

  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Helka

    Helka lubi tę wiadomość

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co innego kochane dojeżdżać miejskim, bo one jeźdżą od przystanku do przystanku i nie rozwijają zawrotnych prędkości. A co innego komunikacja międzymiastowa, ja dojeżdżałam busami 13 km, niby niedużo, ale na prawdę nie dałam rady i po takiej jednej przejażdżce przesiadłam się we własne auto.
    Dziecku na pewno nie zaszkodzą takie wstrząsy, bo w brzuszku ma wygodnie, jednak może spowodować np. przedwczesny poród. Takie jest moje zdanie.

  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmienić nie mam jak... niestety chyba tylko l4 bo do pracy muszę dojechać; ((

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porozmawiaj z ginekologiem na temat dojazdów do pracy. Podpytaj się czy takie wstrząsy mogą do czegoś doprowadzić a jak nie będzie innego wyjścia i będziesz musiała dalej dojeżdżać to siadaj na środku autobusu, aby nie na wysokości koła, może to zmniejszy twoje dolegliwości.
    Pamiętaj zdrowie Twoje i dziecka najważniejsze, więc jak tak będziesz dalej odczuwała to nie patrz się na nikogo tylko idź na L4

  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak teraz będę szła do lekArza w czwartek i wszystko będzie dobrze to pójdę na L4 bo nie mam prawa jazdy a mąż z pracy mnie odbiera ale nie może do niej wozić bo zawsze wychodzi wczesniej

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żania wrote:
    Dziękuję wam kochane Za to ze napisalyscie jestem spokojniejsza już
    binka76 chciałabym już być na etapie twojej ciąży ten pierwszy trymestr jest dla mnie straszny...jeszcze trochę już prawie 10 tydzien

    hah, pamiętam jak tak samo myślałam ,a czas mi zleciał ,ze aż strach :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ