X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kiedy do lekarza
Odpowiedz

kiedy do lekarza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziś zrobiłam test ciążowy z samego rana, okazało się że chyba bede mamą. Poprzednią ciążę straciłam w 6 tygodniu, powiedzcie czy iść w przyszłym tygodniu mimo że i tak nic nie bedzie widać choćby po leki na podtrzymanie, czy poczekać do poniedziałku za 2 tygodnie ?? :)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba warto iść jak straciłaś ciążę i to nie problem się dostać. A nuż coś będzie widać. Ja byłam w 4 tyg u lekarza.

    rosax3 lubi tę wiadomość

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • MirelS Autorytet
    Postów: 929 2136

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! jeżeli straciłaś poprzednią ciążę to ja na Twoim miejscu bym poszła na wizytę żeby mi właśnie coś lekarz przepisał (np. duphaston) . Jeszcze nic raczej nie zobaczysz,ale będziesz chociaż spokojniejsza :) Decyzja należy do Ciebie, powodzenia i pozdrawiam.

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 15 marca 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    Chyba warto iść jak straciłaś ciążę i to nie problem się dostać. A nuż coś będzie widać. Ja byłam w 4 tyg u lekarza.
    A mialas usg w tym tygodniu? Ja mam dzis 4+2 wczoraj trafilam z plamieniem do szpitala ale bylo chwilowe po godzine 12 zauwazylam slus z krwia do teraz nie ma wiecej a na usg dzis nie bylo nic widac..
    A wydaje mi sie ze chociaz pechezyk powinno byc juz widac..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2016, 16:32

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dopiero dziś idę na 14, cierpliwości może to wczesna ciąża i dlatego nic nie widać. Robiłaś betę? ZZ tego co czytałam na początku ciąży plamienia wcale nie muszą być groźne :)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    A mialas usg w tym tygodniu? Ja mam dzis 4+2 wczoraj trafilam z plamieniem do szpitala ale bylo chwilowe po godzine 12 zauwazylam slus z krwia do teraz nie ma wiecej a na usg dzis nie bylo nic widac..
    A wydaje mi sie ze chociaz pechezyk powinno byc juz widac..

    Miałam USG. Widać było pęcherzyk 2 mm. Ale mi ginekolog powiedziała, że to bardzo wcześnie i równie dobrze nic nie musiało być widać, więc nie martw się. Po tej pierwszej wizycie też dostałam plamień brązowych i raz miałam różowe, to pognałam z rana do lekarza. Wszystko było dobrze, tylko dała mi Duphaston. Biorę go teraz do końca 11 tygodnia i mam potem odstawić, bo wszystko jest OK.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 11:53

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogolem do lekarza szybciej niz w 6-7 tygodniu nie ma po co isc, bo na usg i tak nic nie bedzie widzial, a ciaze i karte ciazy zalozy i potwierdzi tylko w przypadku gdy bedzie widoczne bicie serduszka dziecka ( wiem bo sama tez poszlam szybciej i odesłał mnie z kwitkiem) a jesli masz watpliwosci co do ciazy zrob sobie badanie z krwi beta hcg, kosztuje okolo 30 zł i bedziesz miec pewnosc czy jestes czy nie pozniej badanie sie powtarza w ciagu 48 h zeby sprawdzic czy jest przyrost... mysl;e ze to bedzie dobre rozwiazanie. Ja na wizycie dostalam luteine dopochwowo 2x1 do nastepnej wizyty czyli do 31.03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    A mialas usg w tym tygodniu? Ja mam dzis 4+2 wczoraj trafilam z plamieniem do szpitala ale bylo chwilowe po godzine 12 zauwazylam slus z krwia do teraz nie ma wiecej a na usg dzis nie bylo nic widac..
    A wydaje mi sie ze chociaz pechezyk powinno byc juz widac..


    Pecherzyk widac tak okolo 5 tygodnia od zaplodnienia, a miedzy 6-7 tygodniem widac juz bijace serce dziecka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam od ginekologa.Usg mi nie robił bo to za wcześnie dopiero przy becie 1000 coś widać a ja miałam 33,75 także dopiero w przyszłym tygodniu w czwartek. Na podtrzymanie też mi nic nie dał, stwierdził że jeśli miałabym poronic to żadne leki na podtrzymanie tego nie utrzymia, a przyczyną ostatniego poronienia była prawdopodobnie wada genetyczna-chromosomy źle się połączyły :)

    czekamy wiec do czwartku

  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 17 marca 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam w niemczech tu bety od tak sobie nie zrobie.. A usg mialam bo trafilam do szpitala bo mialam plamke krwi i sie przestraszylam. To moja 4 ciaza a mam tylko 1 dziecko.. A karte ciazy a raczej ksiazeczke zalozyl lekarz juz od pecherzyka, tyle tylko ze zawsze bylam w 5 tyg skonczonym a nie 4+2 dlatego pytalam o to czy widac.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Pytająca Koleżanka
    Postów: 75 7

    Wysłany: 17 marca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarcia123 wrote:
    Pecherzyk widac tak okolo 5 tygodnia od zaplodnienia, a miedzy 6-7 tygodniem widac juz bijace serce dziecka

    Od zapłodnienia? Dziewczyny pisały, że w 6-7 tygodniu widziały serce, ale zrozumiałam, że w tygodniu ciąży, czyli liczone od dnia ostatniego okresu.

    dqprj44jms8c8veb.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ostatniego okresu :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam do lekarza w 4 tygodniu ciąży, dwa dni po zrobieniu testu (poleciałabym od razu gdyby nie to, że był weekend). Poszłam wtedy do internistki, która dała skierowanie na morfologię, badanie moczu, glukozę, toksoplazmozę i beta hcg. Od razu następnego dnia zrobiłam te badania, wyszła wysoka beta :) Odczekałam tydzień i poszłam do ginekologa, który podczas badania potwierdził, że "macica jest ciążowa" i zlecił pierwsze usg w kolejnym tygodniu.

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to chyba najpóźniej z was pójdę do lekarza dopiero 27 maja się zapisałam , niestety takie już terminy były , wszystko pozajmowane nawet te prywatne .. No nic trzeba poczekać , a to jest moja zaufana Pani gin chodziłam do niej w swych poprzednich ciążach .

  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się z Wami dziewczynki :) od poniedziałku wiem, że będe mamą <3 byłą to nasza pierwsza próba z ivf. Bardzo się martwimy, żeby wszystko poszło jak trzeba. We wtorek powtarzam ostatni raz bete, a 4 maja idziemy na pierwsze usg :)

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • chloet Autorytet
    Postów: 505 513

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny!

    Wczoraj, po wielu miesiącach starań w końcu ujrzałam na teście dwie kreski.

    Dziś pobiegłam zrobić betę (wynik: 924) - wg kalendarza jestem w 5/6 tc.

    Wizytę u ginekologa mam za tydzień, czyli na początku 7 tc - do tego czasu pójdę jeszcze ze dwa razy na betę sprawdzić, czy rośnie.

    Uważacie, że mogę poczekać jeszcze tydzień, czy powinnam wybrać się do lekarza wcześniej (czy też za wcześnie nie ma sensu)?

    rqkqj11.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chloet - cóż hmm na usg może być już widoczne serduszko, ale nie musi, jeśli owulację miałaś później niż w 14-15 dc to jeśli gin nie ma super sprzętu, może jeszcze nie być możliwe aby zobaczyć maleństwo z bijącym serduszkiem. Wcześniej raczej nie ma sensu niż jak idziesz jeśli nic niepokojącego się nie dzieje ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • chloet Autorytet
    Postów: 505 513

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    chloet - cóż hmm na usg może być już widoczne serduszko, ale nie musi, jeśli owulację miałaś później niż w 14-15 dc to jeśli gin nie ma super sprzętu, może jeszcze nie być możliwe aby zobaczyć maleństwo z bijącym serduszkiem. Wcześniej raczej nie ma sensu niż jak idziesz jeśli nic niepokojącego się nie dzieje ;)

    dzięki piękne za odpowiedź. To dla mnie zupełnie nowa (i jakże fascynująca) sytuacja, więc wolę dopytać bardziej doświadczonych, żeby spać spokojnie :)

    rqkqj11.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ